GeriKelebek Banu Zorlu’nun imajı Siren Ertan’a emanet
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Banu Zorlu’nun imajı Siren Ertan’a emanet

Sosyetik tasarımcı Siren Ertan, oyuncu ve şarkıcı Banu Zorlu’nun imaj maker’lığını üstlendi. Yakında Can Gürzap’la birlikte ‘Mor Gece’ isimli TV filminde oynayacak olan Zorlu’nun hem televizyon, hem sahne, hem de özel hayatındaki tüm giysileri Siren Ertan’ın elinden geçecek.

Yerimde duramıyorum

- Haute Couture’den sonra şimdi de Incity isimli bir projenin içinde yer alıyorsunuz. İç mimariye mi giriyorsunuz?

Incity, Kozyatağı’nda yapılan ve 2007’de bitecek blokların ismi. Bir tasarımcıyla ilk defa bir loft projesi yapmak istemişler Türkiye’de. Şu anda işçi tulumlarından, görevli kıyafetlerine kadar çeşitli kıyafetler tasarlıyorum. Evler ortaya çıkmaya başladığı zaman da gardırop içlerinin planlamasını yapacağım. Bütün yaz boyunca kıyafet yapmaktan o kadar sıkılmıştım ki, farklı bir şeyler tasarlamak bana da iyi gelecek.

- Bu projeleri tasarlarken neleri göz önünde bulunduruyorsunuz?

Bir çift bir eve bakmaya gittiğinde erkek o evin metrekaresi ve fiyatıyla ilgilenir. Kadınlarsa mutfak, banyo, yatak odası dolaplarına bakar. Bizim için önemli olan evin fonksiyonelliğidir, kullanışlılığıdır.

- İş tulumu kirlenen ve iş gücüyle çalışanların giydiği, o kadar da önemli gibi gözükmeyen bir kıyafet. Sizce neden önemli?

Kullanana sormak lazım böyle şeyleri! Ben işçilerle görüştüm ve isteklerini not aldım.

- Ne imiş istekleri?

Bence tamamlansın, onları giydireyim ondan sonra konuşmak daha mantıklı.

BENİM KADINIM FARK EDİLİR

- Görevli giysileri nedir?

Mesela şu anda satış ofisindekilerin kıyafetleri için bir şeyler planlıyorum. Şu anda iki taraf da bir deneme süreci içinde. Beraber çalışmaya karar verirsek, ‘ın terapi’ diye bir bölüm var, 24 saat açık health clup ve spa merkezi... İşte buranın bütün tekstilini, görevli kostümünden, havlu, bornoz dizaynlarından, etraftaki belki yastıklara kadar benim tasarlamamı istiyorlar. Neden olmasın?

- Siren Ertan çok farklı yönlere kaymaya ve hızla yol almaya başladı!

Ben bu hayatta ne kadar çok üretirsem, o kadar mutlu olduğumu anladım. Yerimde duramıyorum. Atölyem de çok iyi gidiyor.

- Bu arada cemiyet hayatı dışında, ünlü sanatçıları da giydirmeye başladınız.

Seda Sayan, Tülin Şahin, Naz Elmas gibi isimler var. Duygu Dikmenoğlu’nu geçen sene TV8’deki programında hep ben giydirdim. Hande Yener’in Rumelihisarı’ndaki açılış kıyafetini de ben yaptım.

- Çalıştığınız sanatçıların ortak noktası ince ve narin yapılara sahip olmaları sanırım?

Çünkü benim kadınlarım daha dişi! Kaliteli. Mesela ben çok dekolte sevmiyorum. Ama benim kadınım o ortamda mutlaka fark edilir. Eğer bir kadın kıyafetleri içinde kendini mutlu ve güvende hissediyorsa, güne 1-0 önde başlıyor. Çünkü bir kadını en güzel gösteren şeylerden biri de kendine güvenidir. Ben gardırobumu açtığım zaman, her sabah giyinmek için gerçekten kendimi özel ve önemli hissediyorum. Farklı hissediyorum.

- Başka projeleriniz var mı?

Uğur Antik’in sahibi olan arkadaşım Uğur Batur kendisine yeni bir bina aldı. Eski yerini de birlikte değerlendirmemiz için bana başvurdu. Orasını ikinci el ve vintage butik yapacağım. Vintage, belli bir yaşın üzerinde marka giysilerdir. Ben de Amerika’dan vintage giysi alıyorum. Sinem Gürkaynak adlı bir arkadaşım da dünyadan mal takviyesinde yardımcı olacak. Valentino, Cavalli’de üç yıl önce satılmayan bir giysiyi değerlendirip, ikinci el dükkanları alıcılarla doldurabiliriz. Neden olmasın?

Gamze’nin yaşadıkları beni çok korkuttu

- Yeni bir TV filminde oynayacaksınız. Nasıl bir rolünüz var?

A-1 Yapım’la 10 film için anlaşma yaptık. Onlarla ilk filmimiz ‘Mor Gece’ olacak. ‘Mor Gece’de Can Gürzap, Nurseli İdiz gibi oyuncular olacak. Ben orada şizofren hasta bir genç kızı canlandırıyorum. Filmdeki karakterim için birkaç gün filmin yönetmeni Tunç Başaran ile birlikte Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne gittik, inceleme yaptık.

Filmde babamı canlandıran Can Gürzap Mimar Sinan’dan hocam! Biz o zamanlar ona aşıktık, şimdiyse birlikte oynayacağız.

- Fiziğiniz modellik yapmaya çok uygun görünüyor. Hiç düşündünüz mü?

Ancak Siren Hanım bir defile yaparsa, onun defilesinde çıkmayı isterim. Mankenlik ve fotomodellik teklifi alıyorum. Gençken modellik de yapabilirim diye düşünüyorum.

- Bir genç kız olarak oyuncu Gamze Özçelik’in yaşadığı tecavüz sizi de korkuttu mu?

Hem de çok korkuttu. Eskiden ‘Bilmediğin yere gitme, içkine ilaç katarlar’ diye bir geyik vardı ama doğru! Öyle haplar var ki! Ben de tabii ki çok ürküyorum. İnsanın güvendiği erkek arkadaşı bunları yapıyorsa, başkaları neler yapmaz ki! Zaten ailem beni bu tarz olaylarla çok ürküttü! Bilmediğim yerlere içeceğimi kendim götürüyorum artık. Ama tabii ki birçok yere gitmek zorundayız...

Siren Ertan

Çok üzülüyorum gencecik kızların bir karış eteklerle kafalara kazınmasına. Böyle yapılırsa yetenek fark edilmez. Banu ise sesiyle, fiziğiyle dört dörtlük bir genç kız. Hem eğitimli de! Geriye sadece imajını oturtmak kalmış. Onun için bir tarz oluşturmak istiyorum. Bir şov yıldızı ya da Türkiye’nin yeni starı olmak için her şeye sahip.

Banu Zorlu

Siren Hanım, 10 film projemde, ayrıca günlük, gecelik, bayramda çıkacak albümümle ilgili ne varsa üzerine aldı, yapıyor. Zaten tarzını çok beğeniyorum, insan olarak da birbirimizi çok sevdik. Artık imajım tamamen ona emanet. İnsan her şeyi kendi bildiğini iddia ettiği zaman hiçbir şey olamıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle