GeriKelebek Avare
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Avare

DOĞAN HIZLAN ÖNERİYOR

AVARE'NİN ŞİİRİ

UYAN

Hadi uyan

Günışığı çilemeye başladı başucunda

Denizler bir mavilik edindi günden

Seher yeline uyup kuşlar tüneğinden uçtu

Bu türküyü dinlemeyecek misin

Hadi uyan

Aydınlığa çık da çil gözlerin ışısın

İlkyazlar sıcağı biriksin yüreğine

Yoksul olsan da uyan

Garip olsan da uyan

Madem ki güzelsin, güzeli yaşatmak için

Madem ki iyisin, iyiliği yaşatmak için

Madem ki umutlusun, umudu yaşatmak için

(...)

AVARE’NİN ÖNERİSİ

Tek Bir Bakış Yeter Jose Luis Peixoto/Arkadaş Yayınları

Tek Bir Bakış Yeter, günümüz zamanının dışında, hayal ve gerçeğin birbirine karıştığı olaylara sahne olan güzel ve zor bir köyde yaşayanların fantastik öyküsünü anlatıyor. İlahi isimler taşıyan köy erkekleri ve isimleri bile olmayan kadınların ilişkilerinin de anlatıldığı Jose Luis Peixoto romanı yalnızlık üzerine yazılmış.

SEYAHATTE NE DİNLEYELİM

GÜVEN ERKİN BU ALBÜMÜ ÖNERİYOR

DareDevil Soundtrack Sony Music

Rockseverlerin, televizyon programları, organizasyonları, Yuxex Ses dergisi ve Türk Rock Tarihi kitaplarıyla yakından tanıdığı Güven Erkin Erkal, seyahat etmeyi çok sevip sık zaman bulamayanlardan. Yurtiçinde kent olarak İzmir’i, sakinliği sebebiyle de Bursa’yı çok seven Erkal, yurtdışında ise çizgiromanın başkenti dediği İtalya’yı seviyor. Yeni çıkan gruplara verdiği destekle de tanınan Güven Erkin, yaptığı seyahatlerde yol boyunca destek vereceği amatör grupların demolarını dinliyor. Güven Erkin Erkal’ın Avare okurlarına önerisi DareDevil filminin soundtrack’i olan albüm.

NE OKUYALIM

UMAY UMAY BU KİTABI ÖNERİYOR

Katya’nın Yazı Trevanian E Yayınları

Son yıllarda şarkılarından çok kitaplarıyla konuşulan Umay Umay sürekli seyahat ettiğini ve bunun kendisi için bir yaşam tarzı olduğunu söylüyor. Aklına estiği zaman plansız, programsız seyahate çıkıyor. Gri kızıl renkleri ve yağmuru sevdiği için Londra ve Berlin’e gitmekten çok hoşlanıyor. Yurtiçinde ise Bozcaada favorisi. Seyahatlerinde bol bol kitap okuyan Umay Umay Avare okuyucularına Trevaian’ın Katya’nın Yazı adlı kitabını öneriyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle