GeriKelebek Altın Çocuk’tan eski dosta jest
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altın Çocuk’tan eski dosta jest

Göksel Arsoy, 1963 yapımı ‘Şafak Bekçileri’ filminde birlikte rol aldığı ve yarın Amerikan Büyükelçiliği’ndeki görevinden emekliye ayrılacak olan Güner Kurtuluş’a anlamlı bir jest yaptı. Arsoy, elçiliğin isteği üzerine ‘Şafak Bekçileri’ filminin bir kopyasını Ankara’ya gönderdi. Film, veda kokteylinde gösterilecek.

GÖKSEL Arsoy, 1963 yılında Eskişehir 1. Hava Üssü Korsan Filo’da çekilen ‘Şafak Bekçileri’ filmindeki rol arkadaşı Üsteğmen Güner Kurtuluş’u unutmadı. O dönemde gerçekten filoda pilot üsteğmen olan ve ‘Şafak Bekçileri’nde de bir pilotu canlandıran Güner Kurtuluş, 17 yıl önce kurmay albayken emekliye ayrıldı. Emekliliğinin ardından Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliği’nde Savunma ve Ordu ile Münasebetler Koordinatörü görevine başladı.

Kurtuluş, yarın elçilikteki görevinden de emekli olacak. Bu nedenle elçilikte özel bir veda partisi düzenleyecek olan görevliler, Kurtuluş’a bir jest yapmak istediler. Saat 16.30’daki veda kokteylinde Güner Kurtuluş’un rol aldığı ‘Şafak Bekçileri’ filmini göstermek isteyen elçilik görevlileri, Göksel Arsoy’la temas kurdular. Kurtuluş’u çok sevdiklerini ve ona anlamlı bir veda hazırlamak isteklerini söyleyen yetkililer, ‘Parası neyse ödemeye hazırız. Bu filmi almak istiyoruz’ dediler. Arsoy’un yanıtı ise ‘Ne parası’ oldu. TRT ile görüşen Türk sinemasının ünlü oyuncusu, film kaydını hazırlayıp elçiliğe gönderdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle