GeriKelebek Ağa’ya veda ziyaretleri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağa’ya veda ziyaretleri

Amerikan Hastanesi’nde tedavi gören işadamı Sakıp Sabancı’dan umut kesildi. Sevil Sabancı, dün hastane önünde babasının durumunun ciddiyetini koruduğunu açıkladı.

30 Mart’tan itibaren Amerikan Hastanesi’nde tedavi gören Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı’nın durumu ağırlaştı. Sabancı, dünden itibaren yoğun bakıma alınırken, hastane ziyaretçi akınına uğradı.

AMERİKAN Hastanesi’nde 30 Mart’tan bu yana tedavi gören 71 yaşındaki ünlü işadamı Sakıp Sabancı dün sabah 6’ncı kattaki odasından yoğun bakıma alındı. Sabancı Holding yazılı bir açıklamayla, Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı’nın, tıbbi müdahalelerin daha etkin yapılabilmesi için yoğun bakıma alındığını duyurdu.

Yoğun bakımdaki ünlü işadamı Sabancı’ya geçmiş olsun ziyareti yapmak, onu görebilmek isteyenler, hastanede yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşattı.

Sabancı Ailesi’nin yaptırdığı Sabancı Anadolu Lisesi öğrencileri de sınıf öğretmenleri ile birlikte, hastaneye geldiler. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan ve eşi Sema Doğan, Doğan Medya Grup Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı da ziyarete geldiler. Aydın Doğan, ziyaret sonrası gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine, ‘Ailesini ziyaret ettim. Sayın Sabancı için ‘yoğun bakımda’ dediler. Allah’tan umut kesilmez. Kendisine bir şey olmaz inşallah. Ancak olursa da çok yazık olur’ dedi.

GÖREMEDİLER

Ertuğrul Özkök de ziyaret sonrası gazetecilerin sorusu üzerine, yoğun bakımda olduğu için Sakıp Sabancı’yı göremediklerini belirterek, ‘Biz de sizlerden farklı birşey bilmiyoruz. Kendisini göremedik. Ancak aileyle görüştük ve sadece aileye geçmiş olsun diyebildik’ dedi. Bir gazetecinin, ‘Durumu çok ciddi mi?’ sorusu üzerine Özkök, çok üzgün bir ifadeyle, ‘Tahmin ediyorum evet’ yanıtını verdi.

İşadamı Yılmaz Ulusoy ‘Yoğun bakımda olduğu için konuşamadım. Ama kötü görünüyordu. Allah acil şifalar versin. Sağlığına kavuşması için dua ediyorum’ dedi. Ziyaretten çıkan eski Milli Güvenlik Konseyi üyesi, emekli Oramiral Nejat Tümer ise, ‘Aileyi eskiden beri tanırım. Bu nedenle hastalığı duyarak geçmiş olsun ziyaretine geldim. Ancak kendisi yoğun bakımda olduğu için göremedim’ dedi. İşadamı Zeynel Abidin Erdem ise, Sabancı’yı görememesine rağmen doktorları ve aile ile görüştüğünü, sağlık durumunun kritik olduğunu belirterek, ‘Gönlümüz Sakıp Bey’in, ağalığını devam ettirmesidir’ dedi. Sanatçı Tekin Akmansoy, ‘Yakınları ile görüştüm, maalesef hayati fonksiyonlarını yitirdiğini söylüyorlar. Gözleri fonksiyonunu yitirmiş, bantlamışlar. Görünen o ki yavaş yavaş sona yaklaşılıyor’ diye konuştu.

İşadamı Kadir Has ise Sabancı’nın sevilen bir işadamı olduğunu belirterek; ‘Sabancı kolay kolay, memlekete gelecek bir insan değil, çok zor gelecek biri. Ona Allah’tan şifa diliyorum’ dedi.

Ziyarete gelenler arasında ayrıca eski TÜSİAD Başkanı Tuncay Özilhan, Semahat Arsel, Caroline Koç, Cem Duna, Vali Muammer Güler’in eşi Neval Güler, Kemal Şahin, Cem-Ümit Boyner çifti, Vatan Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Mutlu, sanatçılar Demet Akbağ, Adnan Şenses ve Hülya Avşar da yer aldı.

Sendikacıdan ‘diren’ çağrısı

DEVRİMCİ İşçi Sendikaları konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Süleyman Çelebi de ‘Sakıp Bey’in bir direnci var. Bizim nasıl sendikal alanda mücadelemiz varsa, onun da sanayici kimliğiyle bir direnci var. Sakıp Ağa umarım bu direncini ortaya koyar’ diye konuştu.

Sevil Sabancı: Bilinci açık, reaksiyon veriyor

AMERİKAN Hastanesi’nde tedavi gören Sakıp Sabancı’nın kızı Sevil Sabancı, babasının bilincinin açık olduğunu ve yanına gittiklerinde reaksiyon verdiğini bildirdi.

Sakıp Sabancı’nın sağlık durumuna ilişkin Sabancı ailesinden ilk açıklama kızı Sevil Sabancı’dan geldi. Sevil Sabancı, Amerikan Hastanesi önünde bekleyen gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘Sakıp Bey hayattadır, Türk halkının dualarıyla ve Türk hekimlerinin çabalarıyla... Çok kritik de olsa yoğun bakımda. Ben ve ailem yanındayız. Elini tutuyoruz, tepki veriyor. Dualarınızı eksik etmeyin. Hepinizden bunu istiyoruz’ dedi.

Sevil Sabancı, Amerika’dan bir doktor getirttiklerini ve bu doktorun bir gün kalıp geri döndüğünü belirterek, ‘Esas doktorlarımız Türkiye’de. Sakıp Bey, Türk hekimlerine emanet edilmiştir’ dedi. Babasının bilincinin açık olduğunu ve yanına gittiklerinde reaksiyon gösterdiğini kaydeden Sevil Sabancı, Sakıp Sabancı’nın hastalığına ilişkin tespitin sorulması üzerine, ‘Onu bana ve aileme bırakın. Bu bizim özelimiz ama durumu ağır’ şeklinde konuştu. Sevil Sabancı, babasının rahatsızlığının karaciğerden kaynaklandığını, buna ilişkin olarak doktorların daha sonra açıklama yapacaklarını bildirdi.

SARIGÜL: BENİ TANIDI

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de, ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlarken ‘Allah’tan umut kesilmez. Sabancı Ağamıza, Türkiye dua etsin. İçeriye, girdim, aletlere bağlıydı. Beni tanıdı, şuuru yerinde. En son bana hastaneden, seçimde başarılı olmam için mektup göndermişti. O Türkiye için çok önemli bir değer. Ülke ekonomsine büyük katkılarda bulunan önemli bir isim. Toplumun her kesimi tarafından çok seviliyor. Allah’tan umut kesilmez’ dedi. İşadamı Ahmet Nazif Zorlu ile sanatçı Selami Şahin de ayrı ayrı hastaneye gelerek aileye geçmiş olsun dileğinde bulundular. Şahin, Sabancı’nın iyileşmesi halinde sokak çocukları için kurban kestireceğini söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle