GeriKelebek A1 krizi çözüldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

A1 krizi çözüldü

A1 krizi çözüldü
refid:21387768 ilişkili resim dosyası

Orhan Gencebay’ın 60’ncı sanat yılı için hazırlanan albüm projesinde ortaya çıkan ‘A1 krizi’ çözüldü. Albüm üç CD’den oluşacak, ilk CD’nin açılışında Tarkan, ikincisinde Sezen Aksu ve üçüncüsünde de Mustafa Sandal yer alacak.

ORHAN Gencebay’ın sanat hayatının 60’ıncı yılı için hazırlanan albüm projesi, Tarkan’dan Ajda Pekkan’a, Sezen Aksu’dan Nilüfer’e müzik dünyasının dev isimlerini bir araya getirdi. Ancak bazı sanatçılar albümün A1 şarkısının (açılış şarkısı) kendi seslendirdikleri eser olmasını isteyince projede krizi çıktı, çalışmanın çıkış tarihi ertelendi.

3 CD formülü
Yapım şirketi Poll Production, sonunda çareyi ‘üç CD’ formülünde buldu. Alınan son karara göre albüm, üç CD’den oluşacak. İlk CD’nin açılışında, Tarkan olacak. Hemen arkasında Ajda Pekkan ve Ebru Gündeş’in şarkıları yer alacak. İkinci CD’nin ilk sanatçısı Sezen Aksu olacak, onu Sibel Can ve Serdar Ortaç takip edecek. Üçüncü ve son CD’nin açılışında da Mustafa Sandal yer alacak. Sandal’dan hemen sonraki isimler ise Candan Erçetin ve Zara.           


Yorumları Göster
Yorumları Gizle