GeriKelebek 1 milyon dolarlık villalar kapışıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1 milyon dolarlık villalar kapışıldı

Geçtiğimiz yıl projesi ile dünya birincisi olan Alkent İstanbul 2000 ‘‘Califonia Style’’ villalar, iş, sanat ve politika dünyasından büyük ilgi görüyor. Toplam 184 villa, dizaynına ve konumuna göre 550 bin dolar ile bir milyon 100 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satılıyor. Bu villalardan alanlar arasında ise Fatma Girik, işadamı Kemal Şahin ve Kadın Doğum Uzmanı Dr. Teksen Çamlıbel gibi çok sayıda tanınmış kişi bulunuyor.

107 evin sahiplerine teslim edildiği sitede, 80 villanın inşaatı sürerken, maliye müfettişleri villa sahiplerini çağırarak bilgi de alıyor. Villa sahiplerinin çoğunun adı büyük gizlilik içinde açıklanmıyor. Toplam 700 dönüm arazi üzerine kurulan villaların, ortalama 2,5 dönüm bahçesi bulunuyor. Cephelerinde Akdeniz esintileri görülen villalarda, Los Angeles, Miami, Newport Beach ve San Francisko'daki benzerleri gibi gösterişli girişler dikkat çekiyor.

California tipi villalar, çeşitlerine göre ‘‘Fantastica’’ 550 bin dolar, ‘‘Luisia’’ 650 bin dolar, ‘‘Sophistica’’ 750 bin dolar, ‘‘Magnolina’’ 950 bin dolar ve ‘‘Marbelle’’ 1 milyon 100 bin dolar'a beş değişik stil ve fiyatta satılıyor. RNM firmasının tasarladığı villalarda, yüksek tavan, ferah iç mekan, geniş mutfaklar, çift kanatlı kapılar, önden ve garajdan eve giriş, geniş master bedroom, bay-bayan giyinme odaları, kahvaltı köşesi, bakıcı odaları, çocuk odaları ve bar gibi bölümler bulunuyor. Villalar, büyüklüklerine göre dört ya da yedi odalı olabiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle