Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İtalya Halis Özkahya'yı konuşuyor

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisindeki yönetimiyle sarı lacivertli camianın tepkisini çeken hakem Halis Özkahya, Lazio ile Saint Etienne arasındaki UEFA Avrupa Ligi maçında da büyük eleştiri aldı.

Esma ÇAKIR / DHA
SON GÜNCELLEME

Roma Olimpiyat Stadı’nda 3-2 Lazio’nun galibiyetiyle sonuçlanan mücadele, Çizme basınında geniş yer buldu. 32. dakikada Beric’in kırmızı kart görmesi, 77. dakikada ise Sall’ın ikinci sarı karttan dolayı oyun dışı kalmasıyla Saint Etienne’nin 9 kişi oyuna devam ettiği maçın karnesini hazırlayan La Gazzetta Dello Sport gazetesi, FIFA kokartlı Halis Özkahya’ya 10 üzerinden 6 puan verdi.

İtalya Halis Özkahyayı konuşuyor HALİS ÖZKAHYA'NIN MAÇINDA 5 GOL 2 KIRMIZI KART!

İtalya Halis Özkahyayı konuşuyor
Türk hakemin temiz bir yönetim ortaya koyduğu yorumunu yapan gazete, "Sadece bir şüphe vardı: Beric’e kırmızı kart çok sert bir karardı. Sall’a gösterilen kırmızı kart ise yerindeydi" ifadelerini kullandı.

Gazete, Özkahya’ya 4, yardımcısına ise 6 ila 6,5 arasında puanlar verdi.

İtalya Halis Özkahyayı konuşuyor AVRUPA LİGİ'NDE 2. HAFTA SONUÇLARI... FIORENTINA VE SCHALKE EZİP GEÇTİ

CORRIERE DELLO SPORT: KIRMIZI KART BÜYÜK GAFTI
Roma merkezli spor gazetesi Corriere dello Sport ise, Beric’e gösterilen kırmızı kartı, "gereksizdi" ve "büyük gaftı" sözleriyle nitelerken, Özkahya’nın yönetimine 10 üzerinden 5 puanı layık gördü. Gazete, Özkahya’nın çok az düdük çalmış olmasını ise eleştirdi.

Tuttosport da Özkahya’nın yönetiminden yarı yarıya memnun kaldığını, verdiği 5 puanla ifade etti.

Lazio’ya yakın birçok internet sitesi ise, Beric’e gösterilen kırmızı kartın "haddini aşan bir karar" olduğunu öne sürdü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler