« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnsafsız tarife

Kırmızı mavililer geri adım atmıyor. Karabük taraftarı da maçı tribünden 200 TL’ye izleyebilecek.Onarımda olduğu için kapasitesi 3 bin 300’e düşen Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı’nda sarı lacivertlilere, toplam 330 kişilik yer ayıran kırmızı mavili yönetim, bilet fiyatını 250 TL olarak belirledi.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

ŞAMPİYONLUK yolunda en zorlu virajlardan birine 8 Mayıs Pazar akşamı Karabük’te girecek olan F.Bahçe’nin, güçlü rakibiyle oynayacağı maç öncesi bilet krizi kapıda. Kardemir Karabükspor Yönetimi, sarı lacivertli takımın taraftarları için öyle bir tarife belirledi ki... Duyanlar adeta küçük dillerini yuttular. Kırmızı mavili yönetimin, şampiyonluğa oynayan takımlarını yerinde izlemek isteyen sarı laciverli futbolseverlere çıkardığı fatura, 250 TL.
Yapımı devam ettiği için kapasitesi 3 bin 300’e düşen Dr.Necmettin Şeyhoğlu Stadı’nda misafir takım için ayrılan yüzde 5’lik payı iki katına çıkaran Kardemir Karabükspor Yönetimi, sarı lacivertlilere 330 kişilik yer gösterdi.

82 bin 500 TL hasılat

Buraya kadar her şey normal. Asıl sıkıntı, açıklanan bilet fiyatlarıyla başladı. Kapalı tribünden maçı izleyebilecek olan F.Bahçeliler için belirlenen bilet fiyatı 250 TL. Kırmızı mavili yönetim, maraton tribününde yer ayırdığı kendi taraftarı için de 200 TL’lik bir tarife uygulayacak. Oysa, daha iki hafta önce oynanan K.Karabükspor-Sivasspor maçını, konuk takım taraftarları maraton tribününde 15, kapalı tribünde 30 TL’den izleme şansı bulmuştu.
250 TL’lik bilet fiyatlarının çok pahalı olduğunu savunan sarı lacivertliler isyan ederken, “Stat zaten çok küçük. Çok az sayıda taraftarımız bu önemli maçı tribünden izleyebilecek” dediler. Karabük’te kapalı tribünün bir bölümü de Fenerbahçe taraftarlarına ayrılırken karşılaşmayı izleyecek 330 Fenerbahçeli, Karabükspor’un kasasına 82 bin 500 TL girmesini sağlayacak.Bu uygulama sarı lacivertliler tarafından tepkiyle karşılanırken, karşılaşmayı izlemeye gidecek taraftarlar yol ücreti ile birlikte en az 400 TL’yi gözden çıkartmak zorunda kalacaklar.

1 TL’ye de maç izleniyor

Fenerbahçeliler, Karabük deplasmanında rekor bir bilet ücreti öderken Anadolu’da bilet fiyatlarının düşüklüğü dikkat çekiyor. Geçtiğimiz hafta oynanan Kayseri- Bursa karşılaşmasının bilet fiyatları 1 TL olarak belirlendi. İstanbul BŞB’nin sezonluk kombine bilet fiyatları bile bu karşılaşmanın 4’te biri fiyatına, yani 60 TL’ye satılıyor. Sarı lacivertliler bu dengesizliğe isyan ederken federasyonun bu konuda bir önlem alması gerektiğini belirtiyorlar.

K.Karabükspor yöneticisi Mustafa Yolbulan uygulamalarını savundu

K.Karabükspor’un F.Bahçe maçında sarı lacivertli taraftarlar için belirlediği 250 TL’lik bilet ücreti tepki çekerken kırmızı mavili yönetim, uygulamalarını savundu. Konu hakkında bilgi almak için K.Karabükspor yöneticisi Mustafa Yolbulan’ı arayıp, sorduk; “Bir bilet için istenen 250 TL çok değil mi?”  İlginç bir karşılık verdi Karabük yöneticisi: “Bizim stadyumda şu an yapım çalışmaları olduğu için F.Bahçe taraftarını kapalı tribüne alacağız. Oranın da bedeli bu. Şu anda telefonlarımı bile açmıyorum. İnanılmaz bir talep var. Fiyatları bin TL bile yapsak alıcı çıkar. Trabzon maçında da duruma göre hareket edeceğiz. Eğer iddiası kalmazsa fiyatları 500 TL yapacak değiliz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz