İnönü Stadı projesi açıklandı

09 Eylül 2011 - 00:00Son Güncelleme : 08 Eylül 2011 - 17:49

İnönü Stadı'nın çehresini değiştirmek isteyen Beşiktaş Kulübü'nün projesini Architizer Mimarlık Şirketi açıkladı.

New York merkezli şirketin internet sitesinde Beşiktaş İnönü Stadı'nın yerine yapılacak yeni tesisin proje resimleri yayınlandı.

Projenin mimarı Giuseppe Colosimo yaptığı açıklamada, “Projeyi Beşiktaş Kulübü yetkililerinin isteği doğrultusunda tasarladık. Proje gelişim aşamasında ve tahminen önümüzdeki yıl çalışmalarına başlanacak” ifadelerini kullandı.

Colosimo, politik nedenlerle Anıtlar Kurulu'ndan geri döndürülen Beşiktaş’ın ilerleyen dönemlerde bu projeyi hayata geçirebilmesinin mümkün olduğunu da sözlerine ekledi.

Hazırlanan projede en dikkat çekici detay, Anıtlar Kurulu'nun üzerinde titizlikle durduğu boğaz imar kanunu çerçevesinde kalan eski açık tribünün korunması oldu.

İnönü Stadı projesi açıklandı İnönü Stadı projesi açıklandı 

BEŞİKTAŞ STADINA KULÜPTEN AÇIKLAMA GELDİ

Haberimiz üzerine, Beşiktaş Kulübünden yeni stadyumla ilgili açıklama geldi;

“Stadyumumuzun yeniden inşası doğrultusunda haberde adı geçen firma tarafından önerilen proje, kulübümüze gönderilen onlarca çalışmadan biri olup, konu ile ilgili henüz herhangi bir karar ve onay verilmediği ve önerilerin tümünün değerlendirme safhasında bulunduğu bilgisini kamuoyuna saygılarımızla sunarız”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 62 Yorum }
 • Murat Bozdag 9.9.2011 01:38:47
  COK CIRKIN BIR PROJE. TERS CEVIRILMIS BUYUK BIR KASIGA BENZIYOR. INSALLAH <br>BU MUAZZAM STADIN YIKILMASINA IZIN VERILMEZ FAKAT EGER VERILIRSE BIR<br>PROJE YARISMASI ACMADAN, EN GUZELINI SECMEDEN EN UCUZ FIAT VERENE VERILIRSE ORTAYA MAALESEF BIR UCUBE CIKAR.SECIMI TARAFTAR YAPMALI.
 • birol şahin 9.9.2011 01:38:21
  şimdiye kadar gördüğüm en güzel proje inşallah bu proje yapılır.
 • Murat Bozdag 9.9.2011 01:32:46
  TARIHI DOLMABAHCE STADI DUNYANIN EN GUZEL YERLERINDEN BIRINDE VE EN GUZEL STADLARINDAN BIRIDIR. KESINLIKLE BU COK DEGERLI TARIHI ESERIN <br>YIKILMASINA IZIN VERILMEMELIDIR. NEDEN BUYUK BIR TADILAT PROJESI ILE ILAVE TRIBUNLER VE GEREKLI MEKANLAR YAPILMIYOR ?
 • Gürkan Erdoğan 8.9.2011 23:52:21
  asıl şehrin göbeğinde stad olur, yarattığı sosyal imkanlar ve eğlence merkezi olması şehri renkleştirir ama tabiki ulaşımını trafiğini düzgün ayarlayacaksın
 • mehmet ali 8.9.2011 23:36:28
  galatasarayın syadını devlet yapmış olabilir ama karşılığında ali sami yen verildi dikkat edelim lütfen yorumlara
 • Mert Özromano 8.9.2011 23:20:27
  Olası bir proje değil. Her şeyin başında eski dolmabahçe tribünü tarihidir ve anıtlar kurulu tarafından korunmaktadır. O tribüne çivi bile vuramazlar. Bu yüzden tek alternatif stadı polis otoparkına doğru kaydırmaktır. Yani o çirkin uzantı yapılamaz.
Sayfa Başı
Haberlerehliyet yenileme ücretielektrik kesintisiistanbulbeykozüsküdarpendikkartal