Ekonomi


 • Güvenemiyoruz!ekonomi -

  Güvenemiyoruz!31.10.2014

  EKONOMİ

  TÜKETİCİNİN ekonomiye olan güveni sarsıldı.
 • Mevcut ehliyette haklar kalıyorekonomi -

  Mevcut ehliyette haklar kalıyor31.10.2014

  EKONOMİ

  EHLİYETTE Avrupa Birliği’ne uyum için değişiklik geliyor.24 milyon ehliyet değişecek, ehliyetler çipli olacak.Ayrıca 17 sınıfta ehliyet alınacak, sadece otomatik vites kullananlara da ayrı ehliyet verilecek.
 • Singapurlu ‘Rönesans’a geldiekonomi -

  Singapurlu ‘Rönesans’a geldi31.10.2014

  EKONOMİ

  SİNPAGUR’un devlet varlık fonu Government of Singapore Investment Corporation (GIC), Rönesans Grubu’nun Türkiye’de faaliyet gösteren gayrimenkul kolu Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ’ye (RGY) 250 milyon euroluk sermaye arttırımı yoluyla yüzde 21.4 oranında ortak oluyor.
 • Orta gelirliye 1424 daireekonomi -

  Orta gelirliye 1424 daire31.10.2014

  EKONOMİ

  Lüks gayrimenkul geliştiren Tekfen orta gelirli için Esenyurt’u seçti.
 • Damacana kimliği lazerle kazınacakekonomi -

  Damacana kimliği lazerle kazınacak31.10.2014

  EKONOMİ

  BAZI damacana suların, halk sağlığını tehdit ettiğini belirleyen Sağlık Bakanlığı, damacanaya gömülerek verilecek “D kimliği”ni devreye sokuyor.
 • C Planı kuyu suyuekonomi -

  C Planı kuyu suyu31.10.2014

  EKONOMİ

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bu yaz İstanbul’da barajların doluluk oranının azalması sonucu ortaya çıkan su sıkıntısı nedeniyle, B planı olarak Sakarya Nehri’ni devreye soktuklarını açıkladı.
 • Denetim Enerji Bakanlığı’na geçiyorekonomi -

  Denetim Enerji Bakanlığı’na geçiyor31.10.2014

  EKONOMİ

  18 maden işçisini yerin altında bırakan maden faciasının ardından, iş sağlığı ve güvenliği tekrar gündeme geldi.
 • Sahayı iki aile ‘parsellemiş’ekonomi -

  Sahayı iki aile ‘parsellemiş’31.10.2014

  EKONOMİ

  KAZANIN yaşandığı Karaman Ermenek’te üç maden sahası bulunuyor.Bunlar Boyalık, Güzve ve Cenne sahaları.Boyalık sahasında Saim Akpınar’a ait Ak Pınar; Güzve Sahası’nda da Yüksel Tartıcı’ya ait Tarkom sahasında kömür çıkarılırken Cenne Maden Sahası’nda bulunan 9 işletme Uyar ve Özbey aileleri tarafından yıllardır adeta parsellenmiş gibi çalıştırılıyor.Ailenin nakliye, taşımacılık ve akaryakıt şirketleri de var.
 • Doğal afetekonomi -

  Doğal afet31.10.2014

  EKONOMİ

  Ermenek’teki madeni işleten Has Şekerler Madencilik’ten ilk açıklama.
 • Sondaj yapılsa facia yaşanmazdıekonomi -

  Sondaj yapılsa facia yaşanmazdı31.10.2014

  EKONOMİ

  MADEN ocağında son teftişi yapan İş Müfettişi Erdoğan Şeker raporunda yer altı sularına ve ocağın yan ocaklarla mesafesine ilişkin riski ölçmek için gerekli ‘kontrol sondajı’nın yapılmadığını üç ay önceden haber verdiğini belirterek Şeker, “Sondajlar yapılsaydı kazanın önüne geçilebilirdi” dedi.
 • Uyar Madencilik’in sicili kabarıkekonomi -

  Uyar Madencilik’in sicili kabarık31.10.2014

  EKONOMİ

  KAZANIN meydana geldiği Has Şekerler’e ait madenin ruhsat sahibi olan Uyar Madencilik’in sicilinin kabarıklığı dikkat çekiyor.
 • Peşmerge Kobani'ye geçiyorekonomi -

  Peşmerge Kobani'ye geçiyor31.10.2014

  GÜNDEM

  Suruç'ta bekleyen Peşmergeler Kobani'ye geçmeye başladı.
 • 124 şikayet var bir duyan yokekonomi -

  124 şikayet var bir duyan yok31.10.2014

  EKONOMİ

  MADEN faciasıyla adını duyuran Uyar Ailesi’nin madencilik geçmişi işçilerin şikayetleriyle dolu.Çalışma Bakanlığı’na ailenin Darkale Maden İşletmesi için 124 işçiden değişik tarihlerde şikayet gitmiş, ancak şirket hiçbir belge ve bilgiyi vermeyince bir sonuç alınamamış.
 • Yatırımcıların son gözdesi kule vinçlerekonomi -

  Yatırımcıların son gözdesi kule vinçler31.10.2014

  EKONOMİ

  Son dönemde en gözde yatırım araçlarından birisi de kule vinçler oldu.Artık neredeyse her inşaatta kullanılan ve fiyatları 110 bin eurodan başlayan kule vinçlere ev hanımlarından kuyumculara kadar bir çok yatırımcı ilgi gösteriyor.Hatta sanatçı Bülent Ersoy'un bile 22 tane kule vinci bulunuyor.Bu vinçleri alanlar kiralama için firmalara vererek yatırımlarını 36-48 ay arasında geri alabiliyor.
 • Rönesans'a Singapurlu ortak geldiekonomi -

  Rönesans'a Singapurlu ortak geldi31.10.2014

  EKONOMİ

  Türkiye'nin ikinci en büyük ikinci inşaat firması olan Rönesans Gayrimenkul'e yabancı ortak geldi.Singapurlu GIC, 250 milyon euro karşılığında Rönesans'ın yüzde 21.4 hissesini satın aldı.Rönesans ile GIC'nin Optimum İstanbul, Optimum Ankara ve Optimum İzmir Alışveriş Merkezlerinde de yüzde 50-50 ortaklığı bulunuyor.Rönesans Türkiye'de de adını Atattürk Orman Çiftliği'ndeki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın yapımında duyurmuştu.
 • Restoran sahibi: Yanlış anlama oldu, ödenmişekonomi -

  Restoran sahibi: Yanlış anlama oldu, ödenmiş31.10.2014

  EKONOMİ

  HÜRRİYET’te bugün yayınlanan “Peşmergeler 1.040 liralık yemek yedi ama hesabı ödemedi” diye konuşan restoran sahibi, sosyal medyadaki tepkilerin ardından öğlen saatlerinde bir açıklama daha yaptı.Şanlıurfa-Mardin karayolundaki Demirol Tesisleri’nin ortaklarından Bekir Demirol, son açıklamasında "Yanlış bir anlaşılma olmuştur.Şimdi bu adamlar gelmişler yemişler faturalarını sonradan şey etmişler.Ben akaryakıt tarafıyla ilgileniyorum.Bugün araştırdım parayı valilik ödemiş” dedi.Valilik yetkilileri ise henüz bir ödeme yapmadıklarını açıkladı.
 • Peşmergenin yakıt parası kaymakamlıktanekonomi -

  Peşmergenin yakıt parası kaymakamlıktan31.10.2014

  GÜNDEM

  Kobani'ye geçmek için Türkiye'ye gelen ve sınırda bekleyen peşmerge güçleri benzin istasyonundan yakıt ikmali yaptı.5 bin litre benzin ve 5 bin litre motorin alan peşmergenin yakıt ücretini kaymakamlık ödedi.
 • "Vaadimiz çok basit"ekonomi -

  "Vaadimiz çok basit"31.10.2014

  EKONOMİ

  Kurumsal uygulama ve yazılım şirketi SAP tarafından düzenlenen bilgi teknolojileri etkinliği ‘SAP Forum İstanbul 2014’e katılan Doğan Online ve Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, e-alışveriş sitesi www.hepsiburada.com’un başarısının arkasında yatan etkenleri katılımcılarla paylaştı.
 • Madende faciaları önleyebilecek cihazekonomi -

  Madende faciaları önleyebilecek cihaz31.10.2014

  EKONOMİ

  Aktif Fuarcılık tarafından düzenlenen "İnovasyon Türkiye Fuarı" bu yıl 3'üncü kez 13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor.
 • Yağmurda araç kullanmanın püf noktalarıekonomi -

  Yağmurda araç kullanmanın püf noktaları31.10.2014

  Ekonomi Oto

  Soğuk ve yağışlı havalar kendini hissettirmeye başladı, karlı havalar da yolda.Sürücülerin ise yağmurlu havalarda normal havaya göre dikkat etmesi gereken çok önemli noktalar var.
 • Sağlıkta avuç içi taramayı Danıştay durdurdu!ekonomi -

  Sağlıkta avuç içi taramayı Danıştay durdurdu!31.10.2014

  EKONOMİ

  Danıştay 15.Dairesi, 'Biyometrik kimlik doğrulama' sistemi adı verilen avuç içi kimlik tarama sistemi hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi.
 • Bu ev 14 bin TL!ekonomi -

  Bu ev 14 bin TL!31.10.2014

  EKONOMİ

  Depreme karşı dayanıklılığıyla son yıllarda talebin arttığı prefabrik konutlar kullanıcının ihtiyacına göre dizayn edilebiliyor.Prefabrik evlerde fiyatlar yaklaşık 14 bin liradan başlıyor.
 • Başsavcılık'tan Ermenek açıklamasıekonomi -

  Başsavcılık'tan Ermenek açıklaması31.10.2014

  GÜNDEM

  Ermenek Cumhuriyet Başsavcılığı maden kazasında 18 işçinin mahsur kalmasıyla ilgili harekete geçti.
 • Havacılıkta büyük devrimekonomi -

  Havacılıkta büyük devrim31.10.2014

  EKONOMİ

  DÜNYANIN sıfır yakıtla uçan ilk dört motorlu uçağı Solar Impulse, dünya turuna çıkıyor.Güneş enerjisi ile çalışan uçak, daha önceki testlerde İspanya’dan Fas’a, sonrasında ise ABD’deki testlerde San Fransisco’dan New York’a kadar güneş enerjisi ile uçma başarısı göstermişti.
 • Ermenek'te bugün yaşananlarekonomi -

  Ermenek'te bugün yaşananlar31.10.2014

  GÜNDEM

  Ermenek’teki maden sahasında 18 işçiyi kurtarma çalışmaları dördüncü gününde devam ediyor.Bazı uzmanlar madencilere ulaşma çalışmasının 6 sürebileceğini öne sürdü.
 • CarrefourSA’dan ilk 9 ayda 9 milyon 865 bin TL net kârekonomi -

  CarrefourSA’dan ilk 9 ayda 9 milyon 865 bin TL net kâr31.10.2014

  EKONOMİ

  CarrefourSA, 2014’ün ilk dokuz aylık süresinde 9 milyon 865 bin lira net kâr sağladı.Şirketin cirosunda ise geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 22’lik bir artış oldu.
 • Isparta'daki facianın altında "çavuş" sistemi çıktıekonomi -

  Isparta'daki facianın altında "çavuş" sistemi çıktı31.10.2014

  EKONOMİ

  Soma’da 301 can gitti.Acıyı sindirmeye çalışıyorduk ki Mecidiyeköy’de asansör 32’nci kattan yere çakıldı 10 can yitti.“Bu son olsun” derken olmadı; Ermenek su faciası ile sarsıldık.Herkes çok üzgün ve çaresizdi.Türkiye sıkıntıyla uykuya yattı.Bu sabah gözümüzü Isparta’dan gelen kara kaza haberiyle açtık.Çoğu kadın 17 tarım işçisi ölmüş, 30’u yaralanmıştı.Bu bitmeyen yıkımların nedenlerine bakıldığında, Sezen Aksu ve Meral Okay’ın birlikte yazdıkları ünlü şarkının sözleri çıkıyor ortaya: Masum değiliz hiçbirimiz…
 • Domatesi poyraz vurduekonomi -

  Domatesi poyraz vurdu31.10.2014

  EKONOMİ

  Domates üretim merkezlerinden Balıkesir'de, geçen yaz mevsiminde poyrazın pek görülmemesinin de etkisiyle bu sene rekoltenin 2013'e göre 600 bin tondan 400 bin tona gerileyeceği tahmin ediliyor.
 • SOTCA ödüllerinin sahipleri belirlendiekonomi -

  SOTCA ödüllerinin sahipleri belirlendi31.10.2014

  EKONOMİ

  Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünü, uluslararası normlara taşımak ve sektörü en iyiye teşvik etmek amacıyla düzenlenen, başarılı gayrimenkul projelerine ödül verilecek "Sign of the City Awards" etkinliğinde geri sayım başladı.Sektörün deneyimli isimlerinin yer aldığı jüri, iki gün süren toplantının ardından yarışmanın finalistlerini ve ödül kazanan projeleri belirledi.
 • Midibüs yerine otobüs olsaydı.ekonomi -

  Midibüs yerine otobüs olsaydı.31.10.2014

  EKONOMİ

  Isparta'da bugün yaşanan facia kazada 16 kişi hayatını kaybetti.29 kişi yaralandı.Bu faciada da tıpkı Ermenek'te olduğu gibi denetim eksikliği ortaya çıktı.Eskiden kamyonlarla taşınan işçiler 20-30 kişilik midibüslere terfi etti.Fakat işveren bu midibüse 45 kişi bindirinci facia da 'geliyorum' dedi.
 • İş arayanlar dikkat olay sadece 6 saniyeekonomi -

  İş arayanlar dikkat olay sadece 6 saniye31.10.2014

  EKONOMİ

  The Ladders'ın yaptığı araştırmaya göre sizi işe alacak insanlar CV'nize sadece 6 saniye bakıyor.
 • Enflasyon tahminleri revize edildiekonomi -

  Enflasyon tahminleri revize edildi31.10.2014

  EKONOMİ

  Merkez Bankası yılın son enflasyon raporunda 2014 yıl sonu enflasyon tahminlerini yukarı yönlü revize etti.Merkez Bankası yılsonu enflasyon tahminini orta nokta yüzde 8,9 olmak üzere yüzde 8,4 yüzde 9,4 aralığında gerçekleşmesinin beklendiğini açıkladı.Bir önceki tahminin orta noktası yüzde 7.6'ydı.
 • En fazla maaş veren şirketlerekonomi -

  En fazla maaş veren şirketler31.10.2014

  EKONOMİ

  Çalışanlarına en çok maaş veren şirketler.
 • Fransız dev Türk zımparacıyı aldıekonomi -

  Fransız dev Türk zımparacıyı aldı31.10.2014

  EKONOMİ

  Dünyanın en büyük sanayi şirketlerinden Saint-Gobain, Türkiye'deki varlığını güçlendiriyor.200 bine yakın çalışanı bulunan Fransız dev, İstanbul merkezli Atlas Zımpara'yı satın aldı.
 • Emek yoksa Yeni Melek var!ekonomi -

  Emek yoksa Yeni Melek var!31.10.2014

  EKONOMİ

  Beyoğlu’nda eski sinemaların kapandığı, Emek Sineması tartışmasının sürdüğü bir dönemde, iyi haber Yeni Melek’ten geldi.20 yıldır kapalı olan sinema yıkılıp yerine yeni bir kültür merkezi yapılacak.
 • Altın 4 yılın en düşüğündeekonomi -

  Altın 4 yılın en düşüğünde31.10.2014

  EKONOMİ

  Fed kararlarının ardından altında düşüş durmuyor.Altın ons başına 1167 dolara kadar düşerek son 4 yılın en düşük seviyesine geriledi.
 • Herkes topu YÖK’e atıyorekonomi -

  Herkes topu YÖK’e atıyor31.10.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya, bir yandan YÖK’ün kaldırılması gerektiği tartışılırken, bir yandan da üniversite senatolarının sorunları çözmek yerine YÖK’e gönderdiğini belirterek, “Senatolar kendi yetkilerini kullanmak istemiyor.Kafamızda netleştirmemiz lazım, YÖK’ü istiyor muyuz, istemiyor muyuz?” diye sordu.
 • Isparta'da midibüs kazası: 17 ölüekonomi -

  Isparta'da midibüs kazası: 17 ölü31.10.2014

  GÜNDEM

  Türkiye bu sabah da Isparta'dan gelen bir felaket haberiyle uyandı.Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde madende yerin altında suyun içinde 18 işçi 4 gündür mahsur.İşçilerden 16'sı evli ve çocuklu.Yerin altındaki babalara ağlarken Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nden elma bahçesinde çalışan işçileri Gelendost’a götüren midibüs kaza yaptı.Kazada 17 kişi öldü, 28 kişi yaralandı.Ölü ve yaralıların çoğu evlerine ekmek götürmek için didinen kadınlar.
 • Herkes topu YÖK’e atıyorekonomi -

  Herkes topu YÖK’e atıyor30.10.2014

  GÜNDEM

  YÖK Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya, “Üniversiteler kendi senatolarında çözebileceği sorunları sürekli YÖK’e paslıyor, bunu hep yaşıyoruz.
 • Peşmerge hesabı ödemediekonomi -

  Peşmerge hesabı ödemedi30.10.2014

  EKONOMİ

  Önceki gece Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi tarafından Kobani’ye karayoluyla gönderilen peşmerge grubu, Mardin-Urfa karayolu üzerindeki Demirol Dinlenme Tesisleri’nde yediği yemeğin parasını ödemedi.80 kişinin yediği yemeğin faturası 1040 lira.
 • Soma için zumbaekonomi -

  Soma için zumba30.10.2014

  Ege

  SOMA Devlet Hastanesi Yanık Ünitesi Kurulması Projesi’ne, 2014 - 2015 Dönem Rotary 7.Grup Eşler Komitesi’nin, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde (İEÜ) gerçekleştirdiği “Rotary Güz Festivali” ile destek verildi.
 • Açığa satışa SPK’dan fren geldiekonomi -

  Açığa satışa SPK’dan fren geldi30.10.2014

  EKONOMİ

  SPK, Borsa İstanbul’da işlem gören payların işlem esaslarında değişiklik yaptı.
 • Yalçın BAYER

  İlkel madenciliğin bedeli budurekonomi -

  İlkel madenciliğin bedeli budur30.10.2014

  YAZARLAR

  ODTÜ Mezunları Derneği Yönetim Kurulu, “Karaman-Ermenek’teki kazanın oluşumu ile ilgili teknik ayrıntıyı içeren bir açıklama yaptı.
 • Vahap MUNYAR

  ‘Hibe’ alacak girişimciye iş güvenliği eğitimi göründüekonomi -

  ‘Hibe’ alacak girişimciye iş güvenliği eğitimi göründü30.10.2014

  YAZARLAR

  ZEYTİN Hasat Şenlikleri için gittiğim Akhisar’da Keskinoğlu Ailesi’ne ait klasik otomobil müzesinde Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ufuk Merde, Belediye Başkanı Salih Hızlı ile biraradayız.
 • Arzu Çakır Morin

  Fransa’da ideolojik kriz ve 20.yüzyıl sosyalizmiekonomi -

  Fransa’da ideolojik kriz ve 20.yüzyıl sosyalizmi30.10.2014

  YAZARLAR

  Fransa’da sosyalist iktidarın yaşadığı iç kavga, hükümet ve kimlik krizi ve beraberinde yaşanan tartışmaları doğru ve dikkatli okumak gerekiyor.Çünkü bu kavga yalnızca Fransa’nın iç kavgası değil, Avrupa’da süregelen ciddi bir ideolojik kavganın belki de son perdesi.
 • Razi CANİKLİGİL

  Y kuşağı, Obama’ya sırtını çevirdiekonomi -

  Y kuşağı, Obama’ya sırtını çevirdi30.10.2014

  YAZARLAR

  Obama’yı 2008 yılında destekleyerek ABD’nin ilk siyah başkanı olarak seçtirmeyi başaran “Y” ya da “Millennials” kuşağı diye adlandırılan 1977-1981 arası doğumlu gençlerin, gelecek hafta hafta yapılacak olan ara seçimlerde Başkan Obama’ya sırt çevirmeleri ne rağmen yine Demokrat Parti’yi desteklenmeleri bekleniyor.
 • Üretim çılgınlığı ocak söndürüyorekonomi -

  Üretim çılgınlığı ocak söndürüyor30.10.2014

  EKONOMİ

  TÜRKİYE Soma’dan sonra yeni bir kömür faciası ile sarsıldı.
 • Ayıbı duvarla örtüyorlarekonomi -

  Ayıbı duvarla örtüyorlar30.10.2014

  EKONOMİ

  Denetimler çok kısa sürede tamamlanmak zorunda kalıyor.
 • Harita yanlışsa hata kaçınılmazekonomi -

  Harita yanlışsa hata kaçınılmaz30.10.2014

  EKONOMİ

  İSTANBUL Jeoloji Mühendisleri Odası eski Başkanı Prof.Dr.Hüseyin Öztürk, Soma ve Ermenek’teki kömür ocağı kazalarının ana nedenin, işverenin vergi kaçırma amacıyla verdiği yanlış haritalardan kaynaklandığını öne sürdü.
 • Güney Kıbrıs’ta ‘ayakkabı kutusu’nda Euro ihbarıekonomi -

  Güney Kıbrıs’ta ‘ayakkabı kutusu’nda Euro ihbarı30.10.2014

  EKONOMİ

  KIBRIS Rum yönetiminde Limanlar İdaresi eski Genel Müdürü Yiannakis Kokkinos hakkında, ayakkabı kutuları içinde onbinlerce Euro rüşvet aldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı.
içinde

Ekonomi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz