Ekonomi

 • EPDK'dan 903 bin liralık ceza - ekonomi
  EPDK'dan 903 bin liralık ceza25.01.2015
  EkonomiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) 5 akaryakıt şirketine toplam 903 bin liralık ceza kesildi.
 • Adres bildirim cezası 436 liradan 80 liraya indi - ekonomi
  Adres bildirim cezası 436 liradan 80 liraya indi25.01.2015
  EkonomiKabul edilen İç Güvenlik Paketi'ne göre adres ve evlenme bildirimlerini süresi içinde yapmayanlara uygulanan para cezası 436 TL'den 80 TL'ye, gerçeğe aykırı beyanda bulunanlara verilen ceza da 875 TL'den 500 TL'ye indirilecek.
 • Güz domatesi üreticileri sevindirdi - ekonomi
  Güz domatesi üreticileri sevindirdi25.01.2015
  EkonomiTürkiye'nin yaş sebze ve meyve üretiminde söz sahibi kentlerinden Mersin'de, güz domatesinin 90 kuruş ile 1,5 liradan satılması üreticileri memnun etti.
 • Türkiye'den Davos'a G-20 damgası - ekonomi
  Türkiye'den Davos'a G-20 damgası25.01.2015
  EkonomiTürkiye'nin altı sene sonra yeniden Başbakan seviyesinde Dünya Ekonomi Forumu'na katılmasının (WEF) yanı sıra bu yıl Türkiye'nin G-20 dönem başkanlığını da yürütüyor olması, forum katılımcıları arasında büyük ilgi uyandırdı.
 • Batan 'ithalatçı'nın malları bunlar! - ekonomi
  Batan 'ithalatçı'nın malları bunlar!25.01.2015
  EkonomiBursa ve İzmir tasfiye işletme müdürlükleri, tasfiyelik haldeki bazı eşyaları açık artırma yoluyla satışa sunacak.
 • Zafer Çağlayan anjiyo oldu - ekonomi
  Zafer Çağlayan anjiyo oldu24.01.2015
  GündemYüce Divan görüşmelerinin olduğu gün üvey annesi Perihan Çağlayan'ı toprağa veren eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan anjiyo oldu.Rahatsızlığı nedeniyle Ankara'da özel bir hastaneye giden Çağlayan'a bugün anjiyo yapıldı.Çağlayan'ın hastanede müşahade altında tutulduğu öğrenildi.
 • Meclis yolu - ekonomi
  Meclis yolu24.01.2015
  GündemAK Parti 7 Haziran’daki seçim için çalışmaları başlattı.Milletvekili adayları arasında adı geçen en önemli isim MİT Müsteşarı Hakan Fidan.Fidan’ın aday olabilmesi için 15 gün içinde istifa etmesi gerekiyor.Kulislerde, siyasete girerek seçilmesi durumunda Fidan’ın Dışişleri Bakanı olabileceği konuşuluyor.Danışmanlardan bazılarının da Meclis’e geleceği, eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş’ın da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın ilk kadın danışmanı olabileceği dile getiriliyor.
 • Naci Cem Öncel

  Nereden çıktı bu Davos? - ekonomi
  Nereden çıktı bu Davos?24.01.2015
  YazarlarGeçtiğimiz hafta Dolar, Euro ve İsviçre Frangı arasında kur rekabeti sürerken, Davos, her yıl olduğu gibi Dünya Ekonomik Forumu toplantılarına ev sahipliği yaptı.
 • Rauf TAMER

  Arka plan - ekonomi
  Arka plan24.01.2015
  YazarlarBu def’a seçim sonuçlarındaki oy dağılımını, başka faktörler belirleyecek.
 • Dolar değil Türk Lirası kullanıyoruz - ekonomi
  Dolar değil Türk Lirası kullanıyoruz24.01.2015
  Ekonomiİran Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Gulamali Kamyab, ülkesinin artık yabancı ülkelerle ticari işlemlerinde dolar kullanmadığını açıkladı.Kamyab, "İran artık yabancı ülkelerle ticari ve mali işlemlerinde Türk Lirası, Çin Yuanı, Rus Rublesi ve euro gibi diğer para birimlerini kullanıyor" dedi.
 • Cüneyd Zapsu Başbakan'ın onuruna yemek verdi - ekonomi
  Cüneyd Zapsu Başbakan'ın onuruna yemek verdi24.01.2015
  EkonomiDünyada zengin 85 kişinin mal varlığı 3.4 milyar kişinin mal varlığına eşit.Bu eşitsizliğin nasıl giderileceği Davos’ta konuşuldu.Christine Lagarde, Mark Carney, Winnie Byanyima, Klaus Kleinfeld, Sir Martin Sorrell gibi isimlerin katıldığı oturumda kadınlar müthiş fark attı.Öte yanda iş insanı Cüneyd Zapsu Fettah Tamince'yle birlikte Başbakan için verdiği yemeğe iş dünyasının ünlü isimleri katıldı.
 • Yastık altında 3 bin 500 ton altın - ekonomi
  Yastık altında 3 bin 500 ton altın24.01.2015
  EkonomiDünya Altın Konseyi'ne göre, Türkiye'de hane halkının yastık altında 3 bin 500 ton civarında altın birikimi var.Dünya Altın Konseyi tarafından yayımlanan "Türkiye: Altın Faaliyetinde" başlıklı raporda, Türkiye'nin günlük hayatta altın piyasasında oynadığı rolün yanında, altın tüketicilerinin hem ülke hem de dünya ekonomisine katkısı araştırıldı.
 • Bankacılar, Erdoğan’ın ‘Merkez’ yorumlarını normal buldu - ekonomi
  Bankacılar, Erdoğan’ın ‘Merkez’ yorumlarını normal buldu24.01.2015
  EkonomiMerkez Bankası’nın yarım puanlık faiz indiriminin yankıları sürüyor.Türkiye Bankalar Birliği yöneticileri, Merkez Bankası’na yöneltilen eleştirilerin normal olduğunu belirterek, “Dünyanın her yerinde bir tek banka konuşulur o da merkez bankaları.Fed eski başkanı Ben Bernanke de çok eleştirilde ve konuşuldu“ yorumunu yapıyor.
 • Sea Life Türkiye'de - ekonomi
  Sea Life Türkiye'de24.01.2015
  EkonomiMerlin Entertainments Group, SEA LIFE Akvaryum markasıyla Türkiye’ye giriş yaptı.Bayrampaşa Forum İstanbul’da açılışı yapılan akvaryum için 30 milyon TL yatırım yapıldı.
 • Hepimizin bigileri verilecek - ekonomi
  Hepimizin bigileri verilecek24.01.2015
  Ekonomiİş güvenliği paketine eklenecek düzenlemeyle 74 milyon sigortalının verileri hem kamu hem de özel sektörle paylaşılabilecek.Kamunun dışında verileri isteyenler para ödeyecek.Bakan Çelik, “Anonim verileri paylaşacağız” dedi.
 • Gümrükçüler "5 Messi" yakaladı! - ekonomi
  Gümrükçüler "5 Messi" yakaladı!24.01.2015
  EkonomiGümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, geçen yıl kaçakçılıkla mücadele kapsamında 1 milyar 584 milyon 787 bin lira değerinde kaçak eşya ve mal ele geçirdi.Ele geçirilen kaçak eşya ve malların maddi değeri, dünyanın yıldız futbolcularından Lionel Messi'nin bonservis bedelinin 5 katına karşılık geliyor.
 • EPDK'dan elektrik faturaları için uyarı yazısı - ekonomi
  EPDK'dan elektrik faturaları için uyarı yazısı24.01.2015
  EkonomiEPDK, aboneleri uyarmadan faturalandırma dönemlerini değiştirerek tüketicilerin ödeme dengesini bozan elektrik dağıtım şirketlerine uyarı yazısı gönderdi.Kuruma çok sayıda tüketici şikâyeti ulaştığı belirtilen yazıda, “Sözleşmeler hukuku kurallarına uyun” uyarısı yapıldı.
 • Atom Karınca iş başında - ekonomi
  Atom Karınca iş başında24.01.2015
  EkonomiTrabzon’da doğan Cansen Başaran Symes kendi kendine okuma yazma öğrenip 6 yaşında okula ikinci sınıftan başladı.Tıpı okuyacak kadar puan alıp tercihini bir hocası uğruna işletmeden yana kullandı.İş hayatına atıldığında arkadaşları arasındaki kod adı ise yüksek enerjisi nedeniyle Atom Karınca oldu.
 • Elektrik-elektronik ihracatı 12 milyar doları aştı - ekonomi
  Elektrik-elektronik ihracatı 12 milyar doları aştı24.01.2015
  EkonomiBeyaz eşyadan televizyona, kablodan elektrikli aletlere kadar pek çok farklı ürün gruplarını bünyesinde bulunduran elektrik - elektronik sektörü, geçen yıl ihracatını 12 milyar 390 milyon dolara taşıdı.Türkiye'nin 157 milyar 622 milyon dolarlık ihracatında 5.sırada yer alan sektör, bu yıl ise bu rakamın üzerinde bir ihracat seviyesine ulaşmayı hedefliyor.
 • Ekmeklerini turptan çıkarıyorlar - ekonomi
  Ekmeklerini turptan çıkarıyorlar24.01.2015
  EkonomiTürkiye'nin turp ihtiyacının büyük kısmının karşılandığı Kadirli ilçesindeki tarım işçileri, soğuğa rağmen ürünleri Savrun Çayı'nda yıkayarak geçimlerini sağlıyor.
 • ‘Komşu’nun Che’si iktidar yolunda - ekonomi
  ‘Komşu’nun Che’si iktidar yolunda24.01.2015
  HayatYunanistan bugün sandık başında.Derinleşen ekonomik kriz ve kemer sıkma politikaları, Radikal Sol Koalisyon (Syriza) ve lideri Aleksi Çipras’ın yıldızını parlattı.Olası bir Çipras iktidarı Avrupa Birliği için yeni bir kriz demek.Çünkü IMF politikalarını reddedip, borçları ödemeyecek.Ve kriz, kıtaya yayılacak.Peki kimdir Aleksis Çipras?
 • Deniz SİPAHİ

  İyi şeflerin her biri sanatçıdır - ekonomi
  İyi şeflerin her biri sanatçıdır24.01.2015
  Yazarlar
 • Makam araçları sarı şeridi yuttu - ekonomi
  Makam araçları sarı şeridi yuttu24.01.2015
  AnkaraSarı şeritlerle ilgili büyük sıkıntılar yaşayan engellilere bir de kamu binalarındaki makam arabaları engel çıkartıyor.Yasa gereği Temmuz ayına kadar giriş çıkışlarını, engellilere uygun hale getirmek zorunda olan birçok kamu binasının önündeki sarı şeritler, makam araçlarının işgaline uğruyor.
 • Ersin Özince'den çok konuşulacak açıklamalar - ekonomi
  Ersin Özince'den çok konuşulacak açıklamalar24.01.2015
  Ekonomiİş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, yapılan tasarrufların sermayeye dönüştürülemediğine dikkati çekerek, "Ülkemizde yastık altında 3 bin 500 ton altın varmış.'Tasarruf yok' diyenlere saygılarımla.(Tasarrufların) Çok ciddi bir bölümünün de gayrimenkulde olduğunu biliyoruz" dedi.Özince ayrıca "İmparatorluktan, Cumhuriyete daha 1 asır geçmemiş.Türkiye hala sermaye birikimini sağlayamamış, kayıt düzenini tamamlayamamış, kişi hak ve özgürlükleriyle ilgili hala ciddi ajandası var" değerlendirmelerini yaptı.
 • Bakanlıktan bedelli parasını istedi - ekonomi
  Bakanlıktan bedelli parasını istedi24.01.2015
  Ekonomi2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikten 30 bin TL ödeyerek yararlanan avukat, son çıkan bedelli yasasında fiyatın 18 bin TL olarak belirlenmesi üzerine Milli Savunma Bakanlığı’ndan 12 bin lirasının iade edilmesini istedi.Bakanlık, kanunda iade yapılacağına dair bir düzenleme bulunmadığı gerekçesiyle bu talebi reddetti.Bunun üzerine avukat, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’ne bakanlık aleyhine dava açtı.
 • Başbakan olmadan önceki projesini açıkladı - ekonomi
  Başbakan olmadan önceki projesini açıkladı23.01.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu dün Davos'ta Dışişleri Bakanlığı döneminde uçakta aldığı notlardan bir kitap hazırladığını kitabın isminin, "Şehirler ve Medeniyetler" olduğunu söyledi.
 • Suudi Arabistan Kralı Abdullah son yolculuğuna uğurlandı - ekonomi
  Suudi Arabistan Kralı Abdullah son yolculuğuna uğurlandı22.01.2015
  PlanetBir süredir zatürre tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz, başkent Riyad'da defnedildi.Cenaze töreninde naaşı, Suudi prenslerin sırtında, tabuta konulmadan getirildi.Cenaze törenine, Afrika gezisini yarıda kesen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.Daha önce törene katılacağı açıklanan Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, kötü hava koşullarını gerekçe göstererek cenazeye katılmadı.Kral Abdullah, Vahabi gelenekleri uyarınca isimsiz bir mezara gömüldü.
 • Avrupa Merkez Bankası'ndan bomba karar - ekonomi
  Avrupa Merkez Bankası'ndan bomba karar22.01.2015
  EkonomiAvrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, aylık 60 milyar avroluk varlık alımı yapacaklarını söyledi.Mario Draghi'in açıklamalarının ardından euro/dolar paritesi 1.16'nın üzerinden hızlı bir düşüşle ile 1.1440 düzeyine kadar geriledi.Bu gelişmeye bağlı olarak, euro 2.74 liradan, sert bir düşüşle 2.6533 liraya kadar geriledi.
 • Altın fiyatları bir saatte 20 dolardan fazla arttı - ekonomi
  Altın fiyatları bir saatte 20 dolardan fazla arttı22.01.2015
  EkonomiAltın fiyatları, dünkü keskin düşüşün ardından bu gün de bir saatlik sürede 20 dolardan fazla artarak 1,303 doları aştı.
 • Mahkemeden EVKUR’a,'Sahte ürün' cezası - ekonomi
  Mahkemeden EVKUR’a,'Sahte ürün' cezası22.01.2015
  EkonomiFransız kozmetik devi L'Oréal, EVKUR’a karşı açtığı ‘Sahte L’Oreal ürünleri satıyor’ davasını kazandı.Mahkeme, sahte olduğu tespit edilen ürünlerin toplatılıp imha edilmesine karar verdi.Mahkeme kararında ayrıca EVKUR’un manevi tazminat ödemesine de hükmedildi.Yerel mahkemenin kararı Yargıtay’da da onanarak kesinleşti.
 • Erzurum'da New City’den hayali ev alanlar polisle çatıştı - ekonomi
  Erzurum'da New City’den hayali ev alanlar polisle çatıştı22.01.2015
  EkonomiERZURUM’da ruhsat ve projesi olmadığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı durdurulan 2 bin konutluk ’New City Projesi’nde maket üzerinde daire alanlarla polisler arasında arbede çıktı.Arbedenin ardından New City’e dönen eylemcilerden biri 13 katlı binanın çatısına çıktı.
 • At eti satana 23 bin lira ceza - ekonomi
  At eti satana 23 bin lira ceza22.01.2015
  EkonomiBursa'da, bir mahallede vatandaşların şikayeti doğrultusunda incelenen ve at eti bulunan soğuk hava deposunun işletmecisine 23 bin 435 lira idari para cezası verilecek.
 • Davutoğlu: Faizlerin daha fazla inmesini faydalı görürüz - ekonomi
  Davutoğlu: Faizlerin daha fazla inmesini faydalı görürüz22.01.2015
  EkonomiBaşbakan Davutoğlu Davos'ta gazetecilerin sorularını yanıtladı.Davutoğlu Merkez Bankası'nın 0.5 puanlık faiz indirimini de değerlendirdi.Davutoğlu faiz için "Merkez Bankası Başkanı Başçı ile henüz konuşmadım.Faizlerin daha inmesini faydalı görüyoruz, bu trendin devam edeceğine inanıyorum" diye konuştu.
 • Adanalı sanayici "teşvik" istiyor - ekonomi
  Adanalı sanayici "teşvik" istiyor22.01.2015
  EkonomiAdanalı sanayici ve iş adamları, teşvik konusunda kente yeni avantajlar sağlanmasını istiyor.Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, yaptığı açıklamada, kentte üretimin artıp, işsizlik probleminin ortadan kalkmasının sanayinin gelişmesine bağlı olduğunu belirterek sanayinin gelişmesi için Adana'nın teşviklerden yararlanması gerektiğini söyledi.Adana'nın nitelikli iş gücü göçü verdiğini bunun karşılığında niteliksiz göç aldığını kaydeden Menevşe, sanayi sektörünün kentte istenilen düzeyde gelişemediğini vurguladı.
 • Gerçek bir aile dostu - ekonomi
  Gerçek bir aile dostu22.01.2015
  Ekonomi OtoGünü geldiğinde SW karoserli araçların ülkemizde de hak ettiği ilgiyi göreceğini düşünüyorum.Bu inancımı devam ettirmemin sebeplerinden birisi de test konuğum XC70.
 • Madenciler fazla çalışıp 2 gün güneşi görecekler - ekonomi
  Madenciler fazla çalışıp 2 gün güneşi görecekler22.01.2015
  EkonomiTürk-İş Başkanı apar topar TBMM Sağlık Komisyonu'na geldi, "Yer altı maden işçileri fazla çalışsın ama 2 gün güneşi görsünler" dedi.Başkanın talebi, iktidar ve muhalefetin mutabakatıyla kabul edildi.
 • Erdoğan: Bu okulları kapatın - ekonomi
  Erdoğan: Bu okulları kapatın22.01.2015
  PlanetCumhurbaşkanı Erdoğan, yurtdışındaki cemaat okullarıyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.
 • TÜSİAD’ın yeni Başkanı Cansen Başaran-Symes, Başkan Yardımcısı Ali Koç oldu - ekonomi
  TÜSİAD’ın yeni Başkanı Cansen Başaran-Symes, Başkan Yardımcısı Ali Koç oldu22.01.2015
  EkonomiTÜSİAD’ın 45.Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde, Cansen Başaran-Symes’in sunduğu yönetim kurulu listesi seçildi.Allianz Sigorta ile Allianz Hayat ve Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cansen Başaran-Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra TÜSİAD’ın üçüncü kadın başkanı oldu.TÜSİAD'ın başkan yardımcılığı görevine ise Ali Koç ve Şükrü Ünlütürk getirildi.
 • Kapadokya Havalimanı ihalesi ertelendi - ekonomi
  Kapadokya Havalimanı ihalesi ertelendi22.01.2015
  EkonomiNevşehir/Kapadokya Havalimanının kiralanmak suretiyle işletme hakkının devrine ilişkin ihale, ileri bir tarihe ertelendi.İhale son bir yıl içinde üçüncü kez iptal edilmiş oldu.
 • TEİAŞ'tan 1,6 milyar liralık yatırım - ekonomi
  TEİAŞ'tan 1,6 milyar liralık yatırım22.01.2015
  EkonomiAvrupa'nın ikinci, dünyanın beşinci büyük elektrik iletim hattına sahip Türkiye, sistemini daha da güçlendirmek ic?in bu yıl 1,6 milyar lira yatırım yapacak.
 • Bu kadar para kimin bilinmiyor - ekonomi
  Bu kadar para kimin bilinmiyor22.01.2015
  EkonomiNorveç Borsası'nda hisselerin üçte birinin kimliği bilinmeyen şahıs veya kurumlara ait olduğu ve bu konuda devletin elinde kayıt bulunmadığı ortaya çıktı.
 • TÜSİAD başkanlığına veda eden Dinçer'den kritik mesajlar - ekonomi
  TÜSİAD başkanlığına veda eden Dinçer'den kritik mesajlar22.01.2015
  EkonomiTÜSİAD başkanlığına, bugün yapılan seçimli genel kurulunda veda eden Haluk Dinçer seçimli genel kurulda konuştu.Başkan olarak son konuşmasını yapan Dinçer, "Cumhuriyet döneminin kıymetini anlamayan veya anlamak istemeyenlerin bu deneyim ve birikimin kapsam ve derinliğini, dünya ve İslam tarihi açısında önemini yeterince incelemediklerini hükmedebiliriz.200 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu içinde bulunduğu derin krizden bir modernleşme politikasıyla çıkma iradesini göstermişti.Bugün de eşit vatandaşlık, toplumsal cinsiyet eşitliği ve laiklik ilkelerine tüm gücümüzle sahip çıkmamız gerektiğine inanıyorum." diye konuştu.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Etiyopya'da askeri törenle karşılandı - ekonomi
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Etiyopya'da askeri törenle karşılandı22.01.2015
  PlanetCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika Boynuzu ülkelerini kapsayan resmi ziyaretinin ilk durağı olan Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'ya geldi.Erdoğan, Etiyopya Başbakanı Hailemariam Desalegn tarafından resmi törenle karşılandı.Karşılama öncesi bando ve tören kıtasının Etiyopyalı güvenlik ekipleri tarafından aranması dikkati çekti.
 • Türkiye'ye biber gazı satan fabrika kapandı - ekonomi
  Türkiye'ye biber gazı satan fabrika kapandı22.01.2015
  EkonomiTürkiye'ye biber gazı satan Güney Koreli DaeKwang'ın fabrikası kapandı.Firmanın ihracat izninin de iptal edilmesi bekleniyor.DaeKwang'ın ismi Türkiye kamuoyunda change.org'da düzenlenen biber gazı satışını protesto eden imza kampanyasıyla duyulmuştu.
 • 42 milyarlık ABB Elektrik'i böyle dolandırdılar - ekonomi
  42 milyarlık ABB Elektrik'i böyle dolandırdılar22.01.2015
  EkonomiElektrik sektöründe dünyada ilk sıralarda yer alan İsviçreli şirkete sahte senetlerle usulsüz icra takibi yapıp, haciz işleminden sonra yedi emine teslim ettikleri piyasa değeri yaklaşık 3 milyon liralık makineleri kaybettikleri belirtilen, aralarında icra müdürleri ve memurlarının da bulunduğu 12 kişi hakkında, 14'er yıldan 47'şer yıla kadar değişen hapis cezaları istemiyle ağır ceza mahkemesine dava açıldı.
 • Daha az otomobil vergisi ödemek ister misiniz? - ekonomi
  Daha az otomobil vergisi ödemek ister misiniz?20.01.2015
  EkonomiOtomobil ve cip vergileri 8 milyonu aşkın vatandaşı ilgilendirdiği ve her yıl değiştiği için, okuyucularımız o yılın Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarlarını ve ‘indirimli vergi avantajını’ her yıl sorarlar, biz de açıklarız.” Yukarıdaki başlık ve ifadeler, sevgili Şükrü KIZILOT hocamıza ait.
 • Teşvik paketi Alman ekonomisini endişelendirdi - ekonomi
  Teşvik paketi Alman ekonomisini endişelendirdi20.01.2015
  AvrupaAvrupa Merkez Bankası’nın (ECB), Euro bölgesinin güçsüz ekonomisini teşvik etmek için Frankfrut’ta düzenleyeceği yılın ilk toplantısında, devlet tahvil alımlarıyla ilgili açıklamada bulunması bekleniyor.Alınan bilgiye göre merkez bankası, yaklaşık 550 milyar Euro değerinde devlet tahvili alımı gerçekleştirecek.Frankfurter Allgemeine Zeitung’a göre ise her Avrupa ülkesi kendi devlet tahvillerini satın alacak.
 • Hedef 6 milyar TL - ekonomi
  Hedef 6 milyar TL20.01.2015
  EkonomiSabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Mehmet Pekarun, 2014 yılında 5.2 milyar liralık ‘sanayi cirosu’ yaptıklarını, bu yıl için 6 milyar lira hedef koyduklarını söyledi.Pekarun, 2015’te sanayi faaliyetleri için 460 milyon liralık da yatırım yapacaklarını açıkladı.
 • Sümer’i alan Altınbaş hızlı başladı - ekonomi
  Sümer’i alan Altınbaş hızlı başladı20.01.2015
  EkonomiGeçen yıl Sümer Faktoring’i alan Altınbaş Holding, faktoring sektörüne hızlı girdi.1996 yılında Sümerbank iştiraki olarak kurulan Sümer Faktoring, 2001’de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) geçti.2002 yılında ise isim hakları ile birlikte Sümer Faktoring’i, Erdem Ersoy’a aldı.2014 yılının Nisan ayında da şirket Altınbaşlar tarafından satın alındı.
 • Konut finansmanından çekilebiliriz - ekonomi
  Konut finansmanından çekilebiliriz20.01.2015
  EkonomiŞeker Mortgage Finansman Genel Müdürü Abdurrahman Özciğer, konut finansmanı piyasasının büyümeye devam edeceğini belirterek, finansman şirketlerinin bu alanda etkin olamamalarını şöyle anlattı:
içinde

Ekonomi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz