Ekonomi

 • Adnan KAYA

  Başarının rotasını çiziyor - ekonomi
  Başarının rotasını çiziyor01.03.2015
  Yazarlar
 • Devlet kurumunu zarara uğrattılar - ekonomi
  Devlet kurumunu zarara uğrattılar01.03.2015
  EkonomiSOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) yetkilileri Seresral Palsili (SP-Beyin Felci) hastaların tedavisinde usülsüzlükler tespit etti.SGK yetkilileri evdeki hastaların bile 320 gün rehabilitasyonda gösterilip kurumun zarara uğratıldığını öne sürdü.
 • DEİK'te 3 dönem sınırı - ekonomi
  DEİK'te 3 dönem sınırı01.03.2015
  EkonomiEkonomi Bakanlığı dün yaptığı yönetmelik değişikliği ile DEİk’teki iş konseyi başkanlıklarında görev süresini 3 dönemle sınırladı.Mevcut iş konseyleri başkanlarının önceki dönem başkanlık süreleri de bu hesapta dikkate alınacak.Böylece Ferit Şahenk, Zeynep Bodur Okyay, Hüsnü Özyeğin gibi iş dünyasının önde gelenleri başkanlıklarını, ilk seçimli genel kurulda bırakmak zorunda kalacak.
 • Et kavgası - ekonomi
  Et kavgası01.03.2015
  EkonomiETBİR ve UKON Başkanı Mustafa Bılıkçı, et ithalatına karşı olduklarını, ancak üyeleri Etçii firmasının sahibi Mehmet Emin Arslan’ın açıklamaları ile fiyatların yükseldiğini öne sürdü.Küçükbaş et üreticileri de işletmelere çağrıda bulundu: “Kilosu 16 liradan istediğiniz kadar koyun etini vermeye hazırız.”
 • 1.2 trilyon TL - ekonomi
  1.2 trilyon TL01.03.2015
  EkonomiPKK’ya yapılan silah bırakma çağrısı belki siyasi sonuçlarından daha güçlü ’ekonomik’ sonuçlar doğuracak.Farklı araştırmalara göre 30 yıllık ‘çatışmanın’ maliyeti 300 milyar lira.Makro ekonomiye etkiyle birlikte fatura 1.2 trilyon liraya kadar çıkıyor.
 • Erdoğan: İstifalar dedikodu - ekonomi
  Erdoğan: İstifalar dedikodu01.03.2015
  EkonomiMERKEZ Bankası Başkanı Erdem Başçı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın istifa söylentilerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi:
 • Balıkesir Cannes’da vitrine çıkacak - ekonomi
  Balıkesir Cannes’da vitrine çıkacak01.03.2015
  EkonomiFransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek gayrimenkul fuarı MIPIM’e Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de katılacak.Yatırımcıların buluşma noktası olan fuarda, Balıkesir’in enerji ve turizm projeleri tanıtılacak.
 • Ayaydın: Faiz kavgası ekonomiye zarar veriyor - ekonomi
  Ayaydın: Faiz kavgası ekonomiye zarar veriyor01.03.2015
  EkonomiSON dönemlerde dolar kurundaki hareketliliğe dikkat çeken CHP Genel Başkan Baş Danışmanı ve İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, “Siyasilerin faiz üzerinden yaptığı ve artık çığırından çıkan Merkez Bankası kavgası nedeniyle dolar rekor üstüne rekor kırıyor.
 • 30 yıldır ilk kez bütçe değiştirdik - ekonomi
  30 yıldır ilk kez bütçe değiştirdik01.03.2015
  Ekonomiİnci Holding, Türkiye’nin en büyük ilk 500 şirketi arasında İzmir’i temsilen yer alan birkaç gruptan biri.Beş kız kardeş dönüşümlü olarak yönetim kurulu başkanlığı yaptığı grupta sıra Perihan İnci’deydi.
 • Petrolcülerden tarihi fren - ekonomi
  Petrolcülerden tarihi fren01.03.2015
  EkonomiFiyatların aniden son altı yılın en düşük seviyelerine düşmesiyle, enerji şirketleri de kendilerini kaotik bir dönemin içinde buldu.Petrol ve petrokimya projelerine yapılacak yatırım harcamaları bir yılda 100 milyar dolar azalacak.
 • Kiralık gösteriş - ekonomi
  Kiralık gösteriş01.03.2015
  EkonomiTÜRKİYE’de yılda 3.5 milyon ‘lüks saat’ satıl-dığını söyleyen Konyalı Saat Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Nalçacı, lüks saat alamayanların iş görüşmeleri için ‘kiralama’ yaptığını belirtti.
 • Başbakan Davutoğlu: "Çözüm süreci artık milletin malıdır" - ekonomi
  Başbakan Davutoğlu: "Çözüm süreci artık milletin malıdır"28.02.2015
  GündemBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, ’Yeni Türkiye Yolunda’ yaptığı konuşmada " Türkiye’nin etrafındaki ateş çemberine Türkiye’yi sokmak isteyenler, Türkiye’de terörün yaygınlaşması ve şiddet ortamının derinleşmesi için çok çaba sarf ettiler.Çözüm süreci artık milletin malıdır, çözüm süreci milli bir süreçtir, yerli bir süreçtir, bu ülkenin bütün vatandaşlarının sahiplendiği bir süreçtir.Önümüzdeki günlerde çözüm süreci konusunda çok daha sağlam adımlar atılacağına inancımız devam etmektedir.Bütün vatandaşlarımızı da Türkiye’yi Suriye ve Irak gibi kaos ortamına sürüklemek isteyenlere karış çözüm sürecini ve Türkiye’deki demokratikleşme sürecini sahiplenmeye davet ediyorum" dedi.
 • Hürriyet’in gurur günü - ekonomi
  Hürriyet’in gurur günü28.02.2015
  Gündemİstanbul Arel Üniversitesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Medya ve Sanat Ödülleri, dün akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılan törenle sahiplerini buldu.Dokuz bini aşkın öğrencinin oylarıyla verilen ödüllerin 6’sı Hürriyet Dünyası’na geldi.Doğan Yayın Grubu da toplamda 12 kategoride ödüle layık görüldü.Hürriyet’in en iyi gazete ödülünü Hürriyet İcra Kurulu Üyesi ve Dijital Medya Grup Koordinatörümüz Bülent Mumay, en iyi haber portalı seçilen www.hurriyet.com.tr’nin ödülünü ise gündem editörlerimizden Anıl Demir aldı.
 • Başçı sağlık raporunu Kırıkkale'den almış - ekonomi
  Başçı sağlık raporunu Kırıkkale'den almış28.02.2015
  EkonomiÖnceki günlerde sağlık durumu yüzünden Merkez Bankası Meclis toplantısına katılamayan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın sağlık raporunu Kırıkkale'de bir hastaneden aldığı iddia edildi.
 • Çin Merkez Bankası'ndan faiz indirimi - ekonomi
  Çin Merkez Bankası'ndan faiz indirimi28.02.2015
  EkonomiÇin Merkez Bankası’ndan akşam üzeri yapılan açıklamada, bir yıl vadeli kredi faizlerinin 0.25 puan düşürülerek yüzde 5.35’e indirildiği kaydedildi.Piyasa açılınca doların buna nasıl tepki vereceği merak ediliyor.
 • Diyarbakır'da 'silah bırakma' tepkileri - ekonomi
  Diyarbakır'da 'silah bırakma' tepkileri28.02.2015
  GündemBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın HDP grup başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken ve HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile yaptığı görüşme Diyarbakır'da olumlu karşılandı.
 • Erdoğan gelmeyince salon boşaldı - ekonomi
  Erdoğan gelmeyince salon boşaldı28.02.2015
  EkonomiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sabah İstanbul’da katılacağı Van Ekonomi zirvesi programını başka bir programının uzaması nedeniyle iptal etti.Erdoğan’ın programını iptal etmesinin duyurulması üzerinde Cumhurbaşkanı’nı Haliç Kongre Merkezi’nin Büyük Salonu’nda bekleyen kalabalık dağıldı.Salonda sadece birkaç izleyici kaldı.Öte yandan sabah saatlerinde Van Ekonomi Zirvesi’nde konuşması beklenen Van Belediye Başkanı Bekir Kaya programda konuşmasının bulunmaması nedeniyle zirveye katılmayacağını açıklamıştı.
 • 70 Marmaray 100 tane 3.köprü - ekonomi
  70 Marmaray 100 tane 3.köprü28.02.2015
  EkonomiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan terörün Türkiye’ye faturasının 350 milyar dolar olduğunu belirtmişti.Peki ya bu 350 milyar dolar ile ne yapılabilir.Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ünsal Ban iki yıl önce yaptığı bir çalışmada terörün ekonomik boyutuyla ilgili bir çalışma yapmıştı.
 • Tarihi gelişmeyle ilgili ilk tepkiler - ekonomi
  Tarihi gelişmeyle ilgili ilk tepkiler28.02.2015
  GündemBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile HDP Heyeti, Dolmabahçe Başbakanlık Ofisin'deki görüşme sonrası ortak açıklama yaptı.İşte çözüm süreci ile ilgili önemli açıklamaların yapıldığı ve HDP'li Sırrı Süreyya Önder'in "PKK'yı silah bırakma için kongre toplamaya çağırıyoruz" dediği o görüşmeye ilk tepkiler:
 • İngiliz öğrencileri ebru sanatını sevdi - ekonomi
  İngiliz öğrencileri ebru sanatını sevdi28.02.2015
  Egeİngiliz öğrenciler, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Türk tekstilini yerinde inceledi ve en eski Türk kâğıt süsleme sanatlarından Ebru sanatı ile tanıştı.
 • Öcalan'dan PKK'ya çağrı: 'Silah bırakmak için toplanın' - ekonomi
  Öcalan'dan PKK'ya çağrı: 'Silah bırakmak için toplanın'28.02.2015
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Ala ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile bir araya gelen HDP heyeti, Öcalan'ın PKK'ya yönelik çağrısını okudu.Dolmabahçe'deki başbakanlık çalışma ofisindeki toplantıda HDP adına hazırlanan metni okuyan Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan'ın PKK'ya yönelik çağrısını açıkladı.Öcalan çağrısında, "Asgari müştereğin sağlandığı ilkelerde silahlı mücadeleyi bırakma temelinde stratejik ve tarihi karar vermek için PKK’yı bahar aylarında olağanüstü kongreyi toplamaya davet ediyorum.Bu davet, silahlı mücadelenin yerini demokratik siyasetin almasına yönelik tarihi bir niyet beyanıdır." ifadelerine yer verdi.
 • Gökhan Gökmen - Karcher Türkiye Genel Müdürü - ekonomi
  Gökhan Gökmen - Karcher Türkiye Genel Müdürü28.02.2015
  İK AtamalarBoğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik, ardından aynı üniversitenin Ekonomi bölümünden mezun oldu.Yeditepe Üniversitesi’nde pazarlama yüksek lisansı yaptı.Sanyo Elektronik Türkiye ve Ukrayna’dan sorumlu Ülke Müdürü olarak çalıştı.CPL Kargo ve Lojistik firmasının yönetici ortağı olarak görev yaptı.
 • Cumhurbaşkanı o programını iptal etti - ekonomi
  Cumhurbaşkanı o programını iptal etti28.02.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sabah İstanbul'da katılacağı programı iptal etti.Erdoğan'ın programını iptal ettiğinin açıklamasından önce ise Van Belediye Başkanı Bekir Kaya zirveye katılmayacağını tweet atarak duyurdu.
 • DEİK Başkanı'nı Ekonomi Bakanı görevden alabilecek - ekonomi
  DEİK Başkanı'nı Ekonomi Bakanı görevden alabilecek28.02.2015
  EkonomiDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) iş konseyi başkanları ile yürütme kurulu üyeleri, gerekli görüldüğü takdirde Ekonomi Bakanı tarafından ya da DEİK Yönetim Kurulu teklifi üzerine Ekonomi Bakanlığı onayı ile görevden alınabilecek.
 • ABD İç Güvenlik Bakanlığı son anda kurtuldu - ekonomi
  ABD İç Güvenlik Bakanlığı son anda kurtuldu28.02.2015
  EkonomiABD Temsilciler Meclisi, İç Güvenlik Bakanlığı'na bir haftalık finansman sağlayacak yasa tasarısını onayladı.Kongre, gelecek hafta içinde bakanlığa ek kaynak göndermezse, yüz binin üstünde federal güvenlik görevlisi ya işten uzaklaştırılacak ya da maaş almadan çalışmak zorunda kalacak.
 • Verda ÖZER

  İddialara Cevap: Türkiye Nato’dan Çıkıyor mu? - ekonomi
  İddialara Cevap: Türkiye Nato’dan Çıkıyor mu?28.02.2015
  YazarlarGeçtiğimiz hafta gündeme bomba gibi düştü: Türkiye’nin Çin’den almayı plânladığı füzelerin NATO sistemine entegre edilmeyeceği.Hem de bizzat Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın Meclis’te yaptığı açıklamayla.
 • Zeybekci: Değişebilir Şimşek: Değişemez - ekonomi
  Zeybekci: Değişebilir Şimşek: Değişemez28.02.2015
  EkonomiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek Merkez Bankası Kanunu'nun değişemeyeceğini ifade etti.Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise kanunun değişmesinin 'tartışılabilir' olduğunu açıkladı.
 • Ekonomi cahili - ekonomi
  Ekonomi cahili28.02.2015
  GündemCHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘dolar lobisine hizmet ettiğini’ savunarak “Merkez Bankası eğer faizi indiremiyorsa senin 12 yıllık Başbakanlık süresince çözemediğin ekonominin yapısal sorunları nedeniyledir” dedi.Meclis’te basın toplantısı düzenleyen Hamzaçebi, şunları söyledi:
 • Sürpriz torba - ekonomi
  Sürpriz torba28.02.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Bundan sonra torba düzenleme yapmayın” uyarısına rağmen Meclis'e ikinci bir torba yasa gelecek.
 • Sürpriz torba - ekonomi
  Sürpriz torba28.02.2015
  EkonomiÇALIŞMALARINA en geç 7 Nisan’da seçim molası verecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), acil düzenlemelerin yetişmeme olasılığına karşı yine ‘torba’ düzenleme gündeme geldi.
 • Elena indirimi - ekonomi
  Elena indirimi28.02.2015
  EkonomiRusya ile aylardır süren doğalgaz fiyat pazarlığı nihayet sonlandı.Enerji Bakanı Taner Yıldız, Rus enerji şirketi Gazprom’dan yüzde 10.25’lik indirim sağlandığını açıkladı.Nihai indirim, Gazprom Export CEO’su Elena Burmistrova’nın da katıldığı bakanlıktaki toplantıda belli oldu.
 • TL yoğun bakımda - ekonomi
  TL yoğun bakımda28.02.2015
  EkonomiGünlerdir faiz tartışması nedeniyle hareket halinde olan dolar dün önce Merkez Bankası Başkanı Başçı ve Başbakan Yardımcısı Babacan’ın istifa edeceği endişeleriyle rekor kırdı ardından tarihi zirveyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sert sözleriyle gördü.2.5270 liraya çıkan dolara Merkez Bankası döviz satım ihalelerini arttıracağını söyleyerek müdahale etti.
 • Savunma rekoru - ekonomi
  Savunma rekoru28.02.2015
  EkonomiTürkiye’nin toplam ihracatı 2014’te yüzde 4.3 artarken, savunma sanayi ihracatımız yüzde 18.7 yükselerek 1.6 milyar dolara çıktı.Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, 2023 yılı hedefimiz 25 milyar dolar, bu hedefe ulaşmak için yüzde 20’li artışlar gerekli” dedi.
 • Dakikada 48 bin TL - ekonomi
  Dakikada 48 bin TL28.02.2015
  EkonomiAtatürk Olimpiyat Stadı’nda 310 milyon Euro’luk Liverpool’u devirerek UEFA Avrupa Ligi’nde bir üst tura çıkan Beşiktaş, kasayı doldurdu.Tur primi ve stat hasılatından 120 dakika sonunda 5.7 milyon TL gelir elde eden Beşiktaş, dakikada 48 bin TL kazanmış oldu.
 • Zeybekci: Değişebilir Şimşek: Değişemez - ekonomi
  Zeybekci: Değişebilir Şimşek: Değişemez28.02.2015
  EkonomiEKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, mevcut durumda yüzde 7.50 olan politika faizi için şu anda yüzde 6 seviyesinin makul olduğunu belirterek, Merkez Bankası’na fiyat istikrarının yanı sıra büyüme, istihdam ve dış ticaret dengelerinin gözetilmesinin sorumluluğu verilmesinin de tartışılması gerektiğini söyledi.
 • Taha AKYOL

  Üç kişi - ekonomi
  Üç kişi28.02.2015
  YazarlarREUTERS ajansı dün önemli bir haber geçti; TL’nin döviz karşısında nasıl değer kaybettiğini gösteriyor.
 • Çılgın tripleks - ekonomi
  Çılgın tripleks28.02.2015
  EkonomiMarmaray ve yapımı devam eden Avrasya’dan sonra 3.5 milyar dolar yatırımla İstanbul Boğazı’na 3 katlı 3’üncü tünel geliyor.Başbakan Davutoğlu, seçim öncesinde ihalesi yapılıp 2020’de tamamlanması hedeflenen projenin dünyanın ilk 3 katlı tüneli olacağını belirterek, “3 kat İstanbul’un 3 imparatorluğa başkentlik yaptığını simgeliyor” dedi.
 • Başçı bıraksın isteniyor - ekonomi
  Başçı bıraksın isteniyor28.02.2015
  Ekonomi‘FAİZİ indir’ baskısıyla ortaya çıkan döviz kuru artışı, Rusya’nın doğalgaz fiyatında yaptığı yüzde 10’luk indirimin içeride halka yansımasına engel oldu; hane halkına gelen faturaların şimdilik en belirgini bu.Ankara’daki siyasi zirvelerde bunu umursayan olmadığı çok açık; tersine Merkez Bankası’na ve başkanına yaylım ateşinin dozu dün çok ağır bir boyuta getirildi.
 • Başçı ve Babacan’ı kurtarın - ekonomi
  Başçı ve Babacan’ı kurtarın28.02.2015
  EkonomiCUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’ya dönük baskıları artık doruğa ulaştı.
 • Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den Babacan ve Başçı açıklaması - ekonomi
  Ekonomi Bakanı Zeybekçi'den Babacan ve Başçı açıklaması27.02.2015
  EgeEKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'nın istifalarının söz konusu olmadığını söyledi.
 • Semiz: Türkiye önemli bir aktör olacak - ekonomi
  Semiz: Türkiye önemli bir aktör olacak27.02.2015
  AnkaraAnkaralı genç işadamları, rotayı Latin Amerika’ya çevirdi.ANGİAD üyeleri, Latin Amerikalı büyükelçilerle bir araya geldi.ANGİAD Başkanı Fatma Semiz, “Türkiye, Latin Amerika pazarında önemli bir aktör olacak” dedi.
 • Kongre fuarında ‘seçim’ yalnızlığı - ekonomi
  Kongre fuarında ‘seçim’ yalnızlığı27.02.2015
  EkonomiKONGRE, toplantı ve etkinlik (MICE) sektörünün en büyük uluslararası buluşmalarından ‘ACE of M.I.C.E.Exhibition’ bu yıl ikinci kez kapılarını açtı.Toplantıyı düzenleyenler ve sektör temsilcileri tarafından dünyanın en büyük organizasyonlardan biri olduğu ifade edilen kongrenin açılışında, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan herhangi bir temsilcinin olmaması ise dikkat çekti.Toplantı ve kongre yani iş amaçlı yapılan turizmde 2.1 milyondan fazla kişiye hizmet veren Türkiye, dünyada 18.sırada yer alıyor.Türkiye’nin bu alanda elde ettiği gelir 2.5 milyar dolar seviyesinde iken, dolaylı yollarla elde edilen gelirin 7.5 milyar dolar olduğu ifade ediliyor.
 • Bayilerden EPDK’ya: Tavanı erken bitirin - ekonomi
  Bayilerden EPDK’ya: Tavanı erken bitirin27.02.2015
  EkonomiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK), genel seçimlere az bir zaman kala benzin ve motorinde tavan fiyat uygulaması hem bayi, hem dağıtım şirketlerinin tepkisini çekmişti.EPDK ise akaryakıt dağıtım şirketlerinin fiyat oluşumlarında belirlenen metodolojiye uymamaları nedeniyle tavan fiyat uygulamasına karar verildiğini açıklamıştı.
 • Çiftçiye 2 milyar liralık destek - ekonomi
  Çiftçiye 2 milyar liralık destek27.02.2015
  EkonomiAnkara’da Tarım Bakanlığı’nın Tarımsal İzleme ve Bilgi Sistemi (TARBİL) tanıtım toplantısına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, çiftçilere destek müjdesi verdi.
 • Uğur GÜRSES

  Erdem Başçı ile görüştüm: Rahatsız - ekonomi
  Erdem Başçı ile görüştüm: Rahatsız27.02.2015
  YazarlarBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan gibi adı istifa ettiği söylentilerine konu olan Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’yı dün aradım.Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada önemsiz bir sağlık sorunu nedeniyle bugün öğleden sonra görev başında olabilecekti.
 • Teşhis şart! - ekonomi
  Teşhis şart!27.02.2015
  EkonomiMerkez Bankası’nın faiz indirim-leri kararlarına ilişkin tartışmada sular durulmuyor.
 • 1 milyar TL’lik 2 teker şov - ekonomi
  1 milyar TL’lik 2 teker şov27.02.2015
  EkonomiBu yıl 7’nci kez kapılarını açan motosiklet ve bisiklet fuarı Eurasia Moto Bike Expo’yu 120 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.Moto Bike Expo, 1 Mart 2015 tarihine kadar İstanbul Fuar Merkezi'nde ziyaretçilerle buluşacak.
 • Taha AKYOL

  Merkez Bankası - ekonomi
  Merkez Bankası27.02.2015
  YazarlarMERKEZ Bankası bir süredir Cumhurbaşkanı tarafından ağır sözlerle eleştiriliyor.Faizi daha da indirmesini isteyen Sayın Erdoğan, son olarak “Başka bir yerlere karşı bağımlılığın mı var?” diyerek MB’yi hırpaladı.
 • Başbakan Davutoğlu: Tereddütsüz müdahale edin - ekonomi
  Başbakan Davutoğlu: Tereddütsüz müdahale edin27.02.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, valilere seslenerek, “Birileri yüzlerini kapatıp robotik bir şekilde geliyorsa, bunlara kudretinizi göstereceksiniz.Şehirlerinizi yakıp yıkan kişilere göstereceğiniz şefkat zaaftır.Hiç tereddüt etmeden onlara kudretinizi göstereceksiniz” dedi.İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği valiler toplantısına katılan Davutoğlu, özetle şunları söyledi:
 • TÜPRAŞ 55 milyon lira ceza ödeyecek - ekonomi
  TÜPRAŞ 55 milyon lira ceza ödeyecek27.02.2015
  EkonomiTÜPRAŞ, 160 milyon TL'lik vergi cezasının 55 milyon TL olarak ödenmesi hususunda uzlaşma sağlandığını bildirdi.
içinde

Ekonomi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz