« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İlk kez bir hakem için ‘Halkı düşmanlığa tahrik’ten suç duyurusu

Trabzonspor’un, Konyaspor’a 2-1 yenildiği maçı yöneten Süleyman Abay için, “Görevi kötüye kullanma, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, 6222 sayılı kanuna muhalefet” suçlamasıyla dava açılması talep edildi.

Ömür AVCI - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR’un 2-1 kaybettiği Torku Konyaspor maçının hakemi Süleyman Abay için suç duyurusunda bulunuldu. Trabzonlu avukat Sefa Uslu, Trabzonspor’un yediği iki golde de hatalı kararlar veren Süleyman Abay hakkında, “Görevi kötüye kullanma, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, 6222 sayılı kanuna muhalefet” suçlamasıyla suç duyurusu yaptı.

SAVCILIĞA BAŞVURU

Trabzon-Konya maçında aleyhlerine penaltı veren, ikinci golde de ofsaytı vermemekle eleştirilen Süleyman Abay, Trabzonspor camiasından çok büyük tepki almıştı.
Trabzonlu avukat Sefa Uslu, hakem Abay hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Dilekçesinde suç yerini Avni Aker Stadyumu olarak gösteren Uslu, hakem Abay hakkında, “Görevi kötüye kullanma, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, 6222 sayılı kanuna muhalefet” suçlarından kamu davası açılmasını talep etti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler