Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İçimizdeki İrlandalılar ellerini ovuşturuyor

“Mahkemede aklanabilirsiniz, vicdanlarda asla” diyen bordo mavililer, kendi camiaları içinde yeterli çaba gösterilmediğinden yakındı ve “İçimizdeki İrlandalılar’ ellerini ovuşturarak bu sonucu bekliyordu” suçlamasını yaptı.

Ömür AVCI / DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR, resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamada, beraat kararlarını şöyle eleştirdi:

“İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi heyeti verdiği kararla, ‘Berlin’de Hakimler Var’ sözünün benzerini ‘İstanbul’da Hakimler Var’ dedirtecek cesareti gösterememiş, Trabzon başta olmak üzere Türkiye’deki adalete karşı olan güven erozyonuna katkıda bulunmuştur.”

“Trabzonspor olarak bu hukuka aykırı ve şikecileri sadece kağıt üzerinde aklayan kararı temyiz edeceğiz. Şike süreci, camiamızda da kendi kendini sorgulama fırsatı olarak değerlendirilmelidir. Ellerini ovuşturarak bu sonucu bekleyen ‘İçimizdeki İrlandalılar’, hemen sahnede beklenen rollerini almıştır. Daha yayınlanalı 6 ay olmamış Sporda Şiddet Yasasındaki ceza maddelerini 1/3 oranında değiştiren kanun taslağını parlamentoya gönderenlerin de olayın geldiği bu aşamada konuşmaya yüzleri olmasa gerekir.”

‘ÜSTÜNE GİTMEYİN’ Mİ DEDİLER

TRABZONSPOR eski başkanı Sadri Şener, Hacıosmanoğlu yönetimini davayla yeterince ilgilenmemekle suçladı. Şener, “Beni avukatlara çok para veriyorum diye mahkemeye vermişlerdi. Gördük ki iyi avukat önemli. Trabzonspor yönetimine belli ki birileri ‘Davanın üstüne gitme’ dedi” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler