« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hatayoğlu ateş püskürdü

1967 Trabzonsporlular Derneği, geleneksel iftar yemeklerinin 25’incisini dün İstanbul Merter’deki bir otelde verdi. Katılımcılara seslenen Dernek Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetimini sert bir dille eleştirdi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Hacıosmanoğlu’nun şike sürecinde sessiz kalmasını ve Yıldırım Demirören’e TFF Başkanılığı seçimlerinde destek vermesinin kabullenemez olduğunu belirten Hatayoğlu, şunları söyledi:?2010-2011 sezonunda kara leke vardır. Ceza evinde olması gerekenler, futboldan men edilmesi gerekenler futbolu yönetiyor. Demirören de dava dosyasında ismi olan biriydi. Türk futbolunu idare edenler şike ile hüküm giymişlerdir. Trabzonspor yönetimi şike ile ilgili hiç bir mücadele yapmadı. Taraftarın sadece gazı alındı. 2 yıllık Hacıosmanoğlu yönetimi Trabzonspor için bir faciadır.

11 yöneticisi istifa etmiş bir yönetim hala kongre kararı almıyorsa artık söylenecek bir şey kalmamıştır. Trabzonspor eski kadrosuna hakaret eder gibi ‘efsane kadro kuruyoruz’ diye yola çıktılar. 52 transferden sonra hala kadro yok. Söylemlerinde ve eylemlerinde hangi samimiyet var? Kulübün onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz bugünlerde konuşmayacak da ne zaman konuşacak? Şike konusunda bu camia sınıfta kalmıştır. Meclise giderek şike yasasına hayır diyememişler, kafalarını kuma sokmuşlardır. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve yönetimi bir an önce istifa etmelidir.”

İftar yemeğine Eski Başkan Mustafa Günaydın, Eski Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, Basın İlan Kurumu Eski Genel Müdürü Mehmet Atalay, Trabzonspor Eski As Başkanı ve TFF eski yöneticilerinden Taylan Üner, Erdal Atalay, 1461 Trabzon eski başkanlarından Suat Şen de katıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz