« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haluk Türkeri'den 1,5 yıllık imza

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Denizlispor, Almanya 2. Lig takımı MSV Duisburg'tan gurbetçi futbolcu Haluk Türkeri ile anlaştı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Teknik direktör Osman Özköylü ile birlikte Şemikler Haluk Ulusoy Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Denizlispor Kulübü Başkanı Yurdal Duman, gurbetçi futbolcu ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladıklarını bildirdi.

Denizlispor'un maddi açıdan sıkıntılı süreci atlattığını, sezon sonuna kadar 2 milyon liraya ihtiyaç olduğunu dile getiren Duman, şöyle konuştu:
“Türkiye Futbol Federasyonu'na alacakları için başvuran futbolcular dahil, diğer futbolculara bugünkü alacakları olan toplam 1 milyon 200 bin lirayı ödedik. Ödemelerle ilgili bir problemimiz yok. Yeni transfer ettiğimiz 5 futbolcuya da peşinatlarının tutarı olan 200 bin lira ödeme yaptık. Hedefimiz Denizlispor'u borç yükünden kurtarmak. Bu kulüp, bu borç yükünden kurtulunca rahatlar. Sezon sonuna kadar yaklaşık 2 milyon liraya ihtiyacımız var. Kaynak bulma çalışmalarımız devam ediyor. Denizlispor'a verilen desteğe teşekkür ederiz.”

-Teknik direktör Özköylü-

Denizlispor Teknik Direktörü Osman Özköylü ise transferlerde kulübü maddi sıkıntıya sokmayacak oyuncuları tercih ettiklerini, bu futbolcuların takıma katkı sağlayacağını düşündüklerini söyledi.

Özköylü, ligin ikinci bölümüne iyi bir başlangıç yapacaklarına inandığını belirterek, “Transferleri ben istedim, arkadaşlarıma kefilim” dedi.
25 yaşındaki Haluk Türkeri ile anlaşan Denizlispor, daha önce Samsunspor'dan Dilaver Güçlü, Gençlerbirliği'nden Sakıb Aytaç, Ünyespor'dan Uğur Erdoğan ve Orduspor'dan Caner Osmanpaşa'yı renklerine bağlamıştı.

Can Erdem Turgutluspor'a kiralık olarak verilirken, Alim Koyun, Fatih Ceylan ve Ercan Ünal ile ise sözleşmeler karşılıklı olarak feshedilmişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz