« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hakan Ünsal: "Fatih Terim Galatasaray'ın başına getirilmeli"

Galatasaray'ın eski futbolcusu Hakan Ünsal, Sarı-kırmızılı takımın başına Fatih Terim'in getirilmesi, Dursun Özbek ve yönetim kurulunun da yenilenme seçimine gitmesi gerektiğini söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve Sefada Entertainment işbirliğiyle düzenlenen GOAL! Sergisi kapsamında, Türk futbolunun efsanelerini bir araya getiren "Efsaneler Buluşuyor" sohbetlerin üçüncüsünde, eski futbolculardan Hakan Ünsal ve Rıdvan Dilmen sporseverlerle bir araya geldi. GOAL! Sergisi ile ilgili görüşlerini paylaşan Rıdvan Dilmen ve Hakan Ünsal, futbol tarihinden önemli isimlerin objelerini bir arada görmekten heyecan duyduklarını belirttiler.

Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği (TPFD) Başkanı Hakan Ünsal, sohbet sırasında GOAL! Sergisi ve Türk futboluyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

"GOAL! Sergisi, geçmişi günümüze taşıyan bir koleksiyona ev sahipliği yapıyor. Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği olarak sergi yönetimiyle işbirliği içerisinde olmaktan çok memnunuz. Dernek olarak sergideki koleksiyona Tanju Çolak'ın Altın Ayakkabı Ödülü'yle katkı yaptık. Çocukluğumda idol olarak benimsediğim pek çok oyuncunun eşyaları burada sergileniyor. Ben bir savunma oyuncusuydum ama maçlardan önce hep gol atmayı hayal ederdim.

Çünkü o günlerde hücum oyuncularını da çok yakından izlerdim. Örneğin beni çok etkileyen Zinedine Zidane, Diego Armando Maradona ve Lionel Messi gibi isimlerin formaları da burada. Tabii ki bu tip sergilerde Türk futbolcuların objeleri de gelecekte yer alacaktır. Bunun için TPFD olarak da çalışmalar yürütüyoruz."

"PETR CECH'İN TÜRKİYE MAÇINDA GİYDİĞİ ELDİVENLER BENİM EVİMDE"
Kendisine yöneltilen "Türk futbolu nasıl gelişir" sorusunu, "Saha dışı faktörleri düzeltebilirseniz, saha içerisindeki faktörler de kısa süre içerisinde düzelir. Futbolu yönetenlerin radikal kararlar alması ve sabırlı olmaları gerekir" şeklinde yanıtlayan Rıdvan Dilmen ise, sohbet sırasında şu açıklamaları yaptı:

"GOAL! Sergisi'ni üçüncü defa geziyorum. Eğer GOAL! Sergisi tekrar Türkiye'ye gelirse ben de evimdeki eşyaların sergilenmesini isterim. Örneğin Çek Cumhuriyeti kalecisi Petr Cech'in Euro 2008'deki Türkiye maçında giydiği eldiven benim evimde bulunuyor. Tabii ki ben sergide yer alan isimler kadar çok kupa kazanamadım. Çünkü sakatlıklarım nedeniyle kısa süren bir kariyerim oldu."

"EN DOĞRU TERCİH FATİH TERİM OLUR"
Kendisine yöneltilen "Galatasaray'ın yeni teknik direktörü kim olmalı?" sorusuna ise Hakan Ünsal şu şekilde yanıt verdi:

"Medya organlarında en çok Fatih Terim ve Mircea Lucescu isimleri öne çıkarılıyor. Bana sorarsanız en doğru tercih Fatih Terim olur. Çünkü kulübün içerisinde bulunduğu durumda en iyi çözümleri bulacak kişi Fatih Hoca'dır. Ayrıca Dursun Özbek ve yönetim kurulu, bir yenilenme seçimine gitmeli ve Florya'nın düzelmesini sağlamalıdır. Abdurrahim Albayrak da göreve getirilerek bu süreç hızlandırılabilir. Ancak dediğim gibi en başta Fatih Terim Hoca takımın başına getirilmelidir."

"KARŞINIZA BEŞİKTAŞLI RIDVAN OLARAK ÇIKABİLİRDİM"
Rıdvan Dilmen, sorulan bir soruya verdiği yanıtta kariyerinin ilk dönemlerinde Beşiktaş'la anlaştığını fakat o dönem oynadığı Boluspor'un yönetimi ile Beşiktaş yönetiminin son anda anlaşamaması nedeniyle transferin gerçekleşmediğini belirtti. Dilmen, "Eğer anlaşma sağlansa bugün karşınıza Beşiktaşlı Rıdvan olarak da çıkabilirdim" dedi.

İki efsane isim, karşılaştıkları en önemli rakipleri de paylaştı. Hakan Ünsal Portekizli efsane Luis Figo'ya karşı oynamaktan büyük keyif aldığını ancak Brezilyalı Ronaldo'ya karşı oynarken takım olarak zorlandıklarını belirtirken, Rıdvan Dilmen ise Gordon Milne dönemindeki Beşiktaş'ın çok sistemli savunma yaptığını ve o dönemde Beşiktaş'a karşı oynarken çok zorlandığını dile getirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz