« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Güneş: Akıllı ve cesur oynayacağız

UEFA Avrupa Ligi Play-off turunda yarın deplasmanda Macaristan'ın Videoton takımıyla karşılaşacak olan Trabzonspor'un teknik direktörü Şenol Güneş, "UEFA'da gruplara kalmak için bu maçı kazanmak istiyoruz.

Ömür AVCI/MACARİSTAN DHA
SON GÜNCELLEME
Kazanmak için her şeyi ortaya koyacağız. Bunu başaracağımızı düşünüyoruz. Golle başlamamız avantajdır. Onun için golü bulmak isteyen bir takım olacağız. Akılcı ve cesur oynayacağız" dedi.

8 MAÇTIR YAPAMIYOR

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, maçın oynanacağı Sostoi Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında, Fildişi Sahilli oyuncu Didier Zokora ile basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Güneş, ilk maçta rakipleriyle 0-0 berabere kaldıklarını belirterek, "İyi kapanan, savunma anlayışı öncelikli olan takıma karşı pozisyon bulmakta zorluk çektik. Oyuna hakimdik ama ortak sonuç çıktı. İkinci maça geldiğimizde biz avantajı kaybettik gibi gözükse de rakibin avantajı yok. Biz de onlar da kazanmak zorunda. Kazanan turu geçecek. Belki gollü beraberlik bize yarayacak" dedi. Rakipten geri bir takım olmadıklarını kaydeden Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kendimizi onlardan daha iyi gördüğümüz için bunu sahada göstermek istiyoruz. Takım savunması birlikte oynaması oyun anlayışına saygı duyuyoruz. UEFA'da gruplara kalmak için bu maçı kazanmak istiyoruz. Kazanmak için her şeyi ortaya koyacağız. Bunu başaracağımızı düşünüyoruz. Golle başlamamız avantajdır. Onun için golü bulmak isteyen bir takım olacağız. Akılcı ve cesur oynayacağız. Gol bize artılar getirecektir. İlk maçta gol bulamayınca rakibin direnci daha arttı. Gol bulursak bu kez dirençleri azalır. Rakip seyirci, saha avantajını kullanacak ama bunu aşacak bir kadromuz var. Onun için oyuncularıma güveniyorum"
Trabzonspor'un Fildişi Sahilli oyuncusu Didier Zokora ise, "Ligde oynadığımız 2 maçta 4 puan alarak bir başlangıç yaptık. Videoton'a karşı ilk maçta rakibe karşı golsüz beraberlik aldık. Her anlamda çok önemli bir maça çıkacağız. Çok yüksek özgüven ve inançla sahaya çıkacağız. Kendimize güvenerek buraya geldik. Bize ne lazımsa onu buradan alıp döneceğiz" dedi. Futbolda maçın sonucunun önceden bilinemeyeceğini ifade eden Zokora, şöyle devam etti:

"Zor bir maç olacağını biliyoruz. Ama bu zorluğu aşarak UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalmak için buradayız ve bunu başaracağız. Geçen hafta onlar karşısında oyunun bölümünde ciddi zorluklar yaşadık. Karşımızda saygı duyulması gereken bir takım var. Derli toplu oynadılar. Yine bunu yapmaya çalışacaklar. Biz de onlara karşı gerekli çözümleri üretmeye çalışacağız."
Videoton Teknik Direktörü Paulo Sousa da ilk maçta iyi bir sonuç aldıklarını belirterek, "Ancak her iki takımın da turu geçmek için eşit şansı var. Yüzde 50 şans veriliyor bize. İki kulüp açısından ekonomik fark var. Ama biz bu açığı küçük ayrıntılara dikkat ederek kapatmak istiyoruz" dedi.

SON ÇALIŞMAYI BAŞKAN DA İZLEDİ

Trabzonspor son çalışmasını maçın oynanacağı Sostoi Stadyumu'nda yaptı. Başkan Sadri Şener'in de izlediği antrenmanın ilk 15 dakikası basına açık olarak gerçekleştirildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz