Kafamdaki ses hep ‘Kendini koru’ diyor

En büyük derdi kendiyle. Hep daha iyisi için çalışıyor. Kontrollü olmak da kendi tercihi. Korunaklı yaşamayı seviyor. Bir ayağı sürekli frende konuşuyor. Kendini yaşamın her alanında bir mücadeleci olarak tanımlıyor. Gökçe Bahadır’la Kanal D’de başlayan yeni dizisi ‘Adı Efsane’ vesilesiyle buluştuk, hayatını, yeni ilişkisini ve oyunculuğu konuştuk.

Hakan GENCE hgence@hurriyet.com.tr Fotoğraflar: Muhsin AKGÜN
11.02.2017 - 10:41 |Son Güncelleme:

Yeni diziniz ‘Adı Efsane’de Bahar Öğretmen karakterini canlandırıyorsunuz. Bu hafta birçok öğretmenin ihraç haberini aldık. Bunları duymak size ne hissettiriyor?
- Bu dönemde öğretmenlerin işi zor. Çok büyük emekler vererek bir yerlere geliyorlar. Ne yazık ki bazen karşılığını bulamayabiliyorlar. Dilerim bu işi emeğiyle yapan herkes hakettiği yeri bulsun.
Peki günümüzde öğretmen olmak ister miydiniz?
- Ben küçükken de “öğretmen olamam” derdim. Bir şeyleri iyi biliyor olmak, iyi anlatmak anlamına gelmiyor. O başka bir yetenek. Özveri, sabır, fedakârlık gerektiriyor. Bu anlamda işini hakkıyla yapan bütün öğretmenlerimize çok saygı duyuyorum. Karakteri canlandırırken, öğretmen olarak otorite kurmanın, öğrencilerin sana saygı duymalarını sağlamanın ama aynı zamanda onlarla iyi iletişim kurmanın ne kadar zor olduğunu bir kere daha anladım.
Dizide isyankar gençlerin arasındasınız. Günümüz gençlerini nasıl görüyorsunuz?
- Her sınıftan gencin isyanı farklı. Şimdi bakıp kendi gençlik dönemlerimi düşününce bizim zamanlarımızın daha kolay ve basit olduğunu görüyorum.

Etiketler: Dizi