« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'ın maçına özel Cossack timi!

Dinamo Krasnodar Kulübü, yarın Galatasaray Daikin ile oynayacağı CEV Kupası finali rövanş maçında dünyaca ünlü Cossack Patrol grubunun görev yapacağını açıkladı, Rus kebi, kritik mücadele öncesi taraftarına bir dizi uyarıda da bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray ile Dinamo Krasnodar arasındaki gergin atmosfer, yarınki karşılaşma öncesinde endişe verirken, Rus ekibinden yeni bir açıklama geldi. Tatiana Kosheleva'nın konuşmalarıyla başlayan ve ardından dün sarı-kırmızılı kulübün resmi açıklamasıyla süren polemikte son halka Krasnodar cephesinden gelen sözler oldu.

Galatasarayın maçına özel Cossack timi
Rus ekibi CEV final rövanş karşılaşmasında uygulanacak güvenlik tedbirleri için Cossack Patrol Groups'tan yardım alınacağını açıkladı. Kulübün basın servisi Rus basınıyla paylaştığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

Galatasarayın maçına özel Cossack timi
"Güvenlik tedbirleri yükseltilecek. Çok üst düzey bir maç olacak ve İstanbul'daki maçta yaşanan şeyleri de göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Güvenlik, polislerin yanında ayrıca Cossack Patrol Groups tarafından sağlanacak.

Galatasarayın maçına özel Cossack timi

Bizim taraftarımız İstanbul'da karşılaştığımız türde davranışlarda bulunmayacaktır. Kendilerinden provokasyona gelmemelerini ve Galatasaray taraftarının seviyesine düşmemelerini bekliyoruz. Bizler misafirperver insanlarız".

COSSACK PATROL GRUBU NEDİR?
Rus kültürünün “kovboyları” olarak da bilinen Cossack Patrol grubu,  Gogol, Tolstoy ve Pushkin gibi yazarlara da konu olmuşlardır. Kırsallarda yaşayan, sivilize olmayı sevmeyen, barbar bir yapıysa sahip olan Cossack grubu, Rus-Kafkas savaşında Ruslara yardımlarıyla bilinirler. Belli bir ırka sahip olmadıkları gibi (pek çok kaynakta bugünkü Ukraynalıların atası oldukları iddia edilir) tarafları da yoktur. Çıkarları doğrultusunda Ruslarla işbirliği içerisindedirler. (Milliyet)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler