« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray-Anderlecht maçı Avrupa basınında

Galatasaray'ın, beraberliği zor kurtardığı Anderlecht maçı Avrupa basınında yer buldu. İtalyan medyası vatandaşları Prandelli'yi öne çıkarırken Lady Gaga konserini de görmezden gelmedi; "Lady Gaga konseri yerine Arena’ya gideler düş kırıklığına uğradı."

Reha ERUS - ROMA / MEHMET ÇİFTÇİ - MADRİD / HAKAN AYTAŞ - KÖLN
SON GÜNCELLEME

PRANDELLI'NİN GERGİNLİĞİNİ BURAK SONLANDIRDI
İtalyan medyasının büyük ilgi gösterdiği Galatasaray-Anderlecht maçında, sarı kırmızılıların teknik patronu Cesare Prandelli'nin büyük düş kırıklığı yaşadığı ifade edildi.

La Gazzetta della Sport, Prandelli’nin ıstırabını, Burak Yılmaz’ın son anda attığı golün dindirdiğini belirterek, “Galatasaray maçı kurtardı ama yuhalamaları değil” başlığını attı. Aynı gazete, Lady Gaga’nın konseri yerine Arena’ya gelenlerin büyük düş kırıklığına uğradığını da vurgulayarak, “Burak Yılmaz Prandelli’yi son anda kurtardı” değerlendirmesinde bulundu.

Corriere dello Sport gazetesi de, “Maç boyunca çok gergin olan Prandelli karşılaşmaların son anlarında Burak Yılmaz’ın golü ile rahat bir nefes aldı ve taraftarların ıslıkları da böylece dinmiş oldu” yorumu yaptı.

Maçı canlı yayınlayan SKY SPORT televizyonu yorumcuları, Prandelli’nin Şampiyonlar Ligi'nde iyi bir başlangıç yapamadığını belirtirken, "Prandelli'nin, Eskişehirspor maçında oyundan çıktıktan sonra direkt kulübeye gittiği için eleştirip daha sonra barıştığı Sneijder takımın en iyisiydi. Burak Yılmaz'ın golü Prandelli'yi beladan kurtardı" diye konuştu.


"PRANDELLİ'NİN EŞYALARINI TOPLAMASINA YILMAZ ENGEL OLDU"
İspanyol basını da Galatasaray'ın ortaya koyduğu oyunu beğenmedi. Galatasaray'dan çok Anderlecht'i başlıklarına taşıyan gazeteler, sarı kırmızılı takımın futbol olarak alması gereken daha çok yolunun olduğuna dikkat çekti. Galatasaray'ın futboluna ağır eleştiriler getiren gazeteler, Türk takımının gruptan çıkmasının zor olacağını öne sürdüler.

Marca gazetesi, "Prandelli'nin eşyalarını toplamasına Yılmaz engel oldu" başlığını kullanarak Belçika ekibinin Galatasaray karşısında ciddi bir futbol ortaya koyduğunu yazdı. Galatasaray'ın futbolunu bir şeye benzemediğini savunan gazete, İtalyan teknik adamın işinin zor olduğunu ileri sürdü. As gazetesi ise başlığında " Yılmaz bir puanı getiren gol ile sürprizi engelledi " sözlerine yer verdi. Gazete, Galatasaray'ın evinde ancak beraberliğe boyun eğen bir futbol sergilediğini hatırlatarak, bunda Anderlecht'in agresif ve koordineli futbolunun etkisinin büyük olduğunu belirtti.

Sport gazetesi de "Anderlecht Galatasaray'ın siyah geleceğini ortaya çıkardı" başlığını kullandı. Gazete, Anderlecht takımının gruptaki şansının Galatasaray'dan daha fazla olduğunu da iddia ederek, Sarı kırmızlı futbolcuların katı defans uygulayan Anderlecht karşısında aciz kaldığına işaret etti.

El Mundo Deportivo gazetesi ise başlığına, "Galatasaray'ın evinde maksimum çıkartacağı sonuç beraberlik oldu" cümlesini çıkardı. Gazete, Galatasaray ataklarını bilinçsiz olarak niteleyerek Burak Yılmaz'ın son dakikalarda attığı golün kötü futbolu örtemeyeceğini ifade etti."ANDERLECHT İNANILMIŞ GALİBİYETİ ARMAĞAN ETTİ"
UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu ilk maçında Galatasaray'ın, Belçika'nın Anderlecht takımıyla 1-1 berabere kalmasına Alman Spor Dergisi Kicker geniş yer verdi.

Kicker habere, "Anderlecht inanılmış galibiyeti armağan etti. Burak uzatma dakikalarında bir puanı garantiledi" başlığını attı.

Haberde şu ifadeler kullanıldı; "Türkler bütün maç boyunca hayal kırıklığına uğradı, ancak beraberlik için bir atak yetti. Belçikalılar bu beraberlik karşısında kendilerini yenilmiş gibi hissettiler. Şampiyonlar Ligi ayrı bir kalibre. Özellikle İstanbul'da oynamak da pek kolay değil. Belçikalılar ilk 10 dakika bu güçlüğü yaşadılar. Fakat Galatasaray da kendi oyununu bulamadı. Bu durum maçta pek değişmedi. Ama Anderlecht daha cesurdu ve hızlı atağa kalkmayı denedi."

Kicker'in haberinde maçın akışı ve her iki teknik direktörün oyuncu tercihleri de anlatıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler