GeriFutbol G.Birliği'nin forması taraftardan
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

G.Birliği'nin forması taraftardan

G.Birliği'nin forması taraftardan
refid:15122612 ilişkili resim dosyası

Yeni sezon için güçlü bir kadro oluşturan Gençlerbirliği'nde, yeni formalar da belli oldu.

Başkent ekibinin yeni sezonda, iç ve dış sahada giyeceği formaların tasarımını bir grup üniversiteli yaptı. Taraftarlar, geride kalan sezonun ikinci yarısında, yaptıkları forma tasarımlarını bir maille kulübe gönderdi. Başta kulüp genel müdürü Zafer Önder İpek'in ilgilendiği tasarımlar, yetkililer tarafından da beğenildi. Formalar, üzerinde yapılan ufak değişiklerle son halini aldı.

Son hali verilen formalardan ilki, beyaz zemin üzerine ön tarafında kırmızı ve siyah şeritlerden oluşuyor. Diğer forma ise kırmızı ve siyah zemin üzerine parçalı bir şekilde yine aynı renklerden oluşan tasarım olarak ortaya çıktı.

Her iki forma tasarımı için yetkililerin anlaştıkları, yönetim kurulunun kararı sonrasında da Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) resmi olarak bildirileceği öğrenildi.

Bu arada, üçüncü bir tasarım üzerinde çalışmaların sürdüğü, konunun netleşmesi ve yönetim kurulunun onayı sonrasında bu formanın da diğerleri gibi Gençlerbirliği Store'de satılacağı bildirildi.

Öte yandan, TFF Statüsü'ne göre, her kulüp sezon içinde giyeceği 5 ayrı forma tasarımını federasyona önceden bildiriyor. Bu formaların ikisi iç, ikisi de dış sahada kullanılırken, bir diğeri de kombine yapılmak üzere seçiliyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle