« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Futbol hayatımın finalini burada yapacağım

Emre Belözoğlu, Medipol Başakşehir’le 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’den ayrılan yıldız oyuncu Emre Belözoğlu, Medipol Başakşehir’le dün 2 yıllık sözleşme imzaladı. Ligi 4. bitiren genç bir takıma geldiğini belirten tecrübeli futbolcu, “Futbol hayatımın finalini bu takımın başarılı günleriyle taçlandırmak istiyorum” ifadelerini kullandı. Başakşehir’in herkesin örnek göstereceği bir sistem takımı olduğunu vurgulayan Emre, “Çok güzel bir ortamın içine giriyorum. Bu takım, neler yapabileceğini gösterdi. Şimdi bunun üzerine neleri koyabiliriz onun derdinde olacağız” diye konuştu.

“AYRILMAK ZOR iMZA KOLAY”

F.BAHÇE’nin kendisini ait hissettiği kulüp olduğunu söyleyen yıldız oyuncu, “F.Bahçe’de terimin son damlasına kadar mücadele ettim. Ayrılırken, insanların ne kadar üzüldüğüne şahit oldum. Onların ayrılmama vermiş oldukları tepki benim için yeterliydi. Bana idari görev teklif ettiler. Ancak futbol oynamak istediğim için bu teklife olumsuz yanıt verdim. Kariyerimi bitirdikten sonra yeniden böyle bir teklif gelirse seve seve kabul ederim. Fenerbahçe’den ayrılmak ne kadar zorsa, Başakşehir’e imza atmak o kadar kolay oldu” ifadelerini kullandı.

Arda beni gururlandırdı

EMRE, Barcelona’ya giden Arda Turan’ı tebrik edip “Arda, Türkiye’nin son yıllardaki en büyük yıldızı. Onu, böylesine büyük bir kulübün tercih etmesi, her Türk vatandaşı gibi beni de çok gururlandırdı” dedi.

Tecrübe eksiğimizi kapattık

TÖRENDE konuşan başkan Göksel Gümüşdağ, “Takım olarak en büyük eksiğimiz Avrupa tecrübemiz ama bu eksiğimizi Emre Belözoğlu ile tamamlayacağız. Emre, Türk futbolunun gelmiş geçmiş en önemli oyuncusudur. Kendisine ‘Başakşehir ailesine hoş geldin’ diyorum” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler