Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fulham'a Fari-play kontenjanı

İngiltere Premier League takımlarından Fulham, Fair-play Ligi'nde ikinci olarak gelecek sezon UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etmeye hak kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İngiltere Fair-play Ligi'nde ilk sırada yer alan Chelsea'nin Şampiyonlar Ligi'ne gidecek olmasından dolayı UEFA Avrupa Ligi bileti Fulham'a verildi.

Bu yıl ligi 8. sırada bitiren Fulham, geçen sezon UEFA Avrupa Ligi'nde finale kadar yükselme başarısını göstermiş, finalde İspanya'nın Atletico Madrid takımına 2-1 yenilmişti.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliğinin (UEFA) bu yılki fair-play sıralamasında Norveç ilk sırada yer alırken, İngiltere ve İsveç bu ülkeyi izledi.

UEFA, centilmenlik sıralamasında ilk 3'e giren Norveç, İngiltere ve İsveç'e, gelecek sezon UEFA Avrupa Ligi'ne fazladan birer takım gönderme hakkı verdi.

UEFA fair-play sıralamasında, ülkelerin milli ve kulüp takımlarının 1 Mayıs 2010-30 Nisan 2011 tarihlerinde yaptığı maçlar değerlendirmeye alındı.

Puanlamadaki kriterler arasında, rakibe ve hakeme gösterilen saygı, taraftar ve takım yetkililerin davranışları ile sarı ve kırmızı kartlar yer alıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz