GeriSpor Erbil'de Badminton Milli Takımı'nın zaferi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erbil'de Badminton Milli Takımı'nın zaferi

Erbil'de Badminton Milli Takımı'nın zaferi
refid:21754411 ilişkili resim dosyası

Badminton Milli Takımı, Irak'ın Kuzeyi'ndeki Erbil'de düzenlenen turnuvada 3 şampiyonluk, 1 ikincilik ve 1 de üçüncülük elde etti.

Irak'ın Kuzeyi'ndeki Erbil'de 18-21 Ekim'de düzenlenen ve 5 bin dolar ödüllü turnuvanın tek erkekler finalinde Emre Lale, tek bayanlarda ise Neslihan Kılıç, çift erkeklerde de Emre Aslan-Hüseyin Oruç ikilisi şampiyon olurken, çift erkeklerde Emre Vural-Ramazan Öztürk ikinci ve Emre Lale-Akın Şenol çifti de üçüncü oldu.

Dünya sıralamasına ve 2016 olimpiyat elemelerine puan veren turnuvaya Türkiye'den 6 erkek ve 1 bayan sporcu ile katıldı.

Dünya sıralamasında 45. olan Neslihan Yiğit ve 66. sıradaki Özge Bayrak ise daha yüksek puanlı turnuvalara hazırlandıklarından bu turnuvaya katılmadı.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, 2016 olimpiyat hazırlıklarına başladıklarını belirterek, eleme puan turnuvalarının yıl boyunca devam edeceğini bildirdi.

Özmekik, 24 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında Japonya'da yapılacak Dünya Gençler Şampiyonası'nda da sporculardan iyi bir derece beklediklerini kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle