« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Emrah Kandemir'in çocuklarına TFF sahip çıkacak

Sinop'ta amatör küme maçında yaşadığı sakatlık sonrasında hayatını kaybeden Emrah Kandemiriçin TFF 6 Ocak'ta bir destek projesi açıklayacak.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz haftasonu Sinop'ta Ayancık Belediyespor ile Türkeli Belediyespor arasında oynanan amatör küme karşılaşmasında göğsüne aldığı diz darbesi sonrasında tekrar ayağa kalkamayan ve Samsun
19 Mayıs Üniversitesi'nde tedavi altına alınan Emrah Kandemir hayatını kaybetti. Genç oyuncu arkasında ise 2 ve 5 yaşlarında iki evlat bıraktı. Futbol Federasyonu yönetim kurulunun ilk toplantısında karar alınarak yapılacak destek konusunda açıklama yapılacak.

Ayancık Belediyespor ile Türkeli Belediyespor arasında oynanan maçın ilk yarısında kalecisiyle çarpışan Ayancık Belediyesporlu oyuncu Emrah Kandemir olduğu yere yığılmıştı. Sahada uzun süre ambulans bekleyen sporcunun burada kalbi durmuştu.

Emrah Kandemirin çocuklarına TFF sahip çıkacak EMRAH GİTTİ EVLATLARI BOYNUMUZUN BORCUUzun bekleyiş sonrasında gelen ambulans sahaya giriş olmayınca dozer yardımı ile teller kırılıp açılan yerden ambulansın girmesi sağlanmıştı. İlk müdahalesi yeşil sahalarda yapılan Kandemir, ambulans ile kaldırıldığı Türkeli Devlet Hastanesi ve Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’nin ardından Samsun’a sevk edilmişti. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakımda hayatını kaybetti.

23 yaşındaki futbolcusu Emrah Kandemir, Ayancık’ta toprağa verilmişti.


BAKANLIK VE FEDERASYON ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Emrah’la yasa boğulan spor camiası, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Futbol Federasyonu’nun ölümü konusunda geniş çaplı araştırma başlatırken genç futbolcunun geride bıraktığı 2 ve 5 yaşındaki iki küçük yavrusu için harekete geçileceği açıklandı. Futbol Federasyonu yöneticisi Ali Düşmez konuyla yakından ilgilendiklerini ve şok olduklarını belirterek daha geniş tedbirlerin alınması için titiz çalışma başlattıklarını vurgularken geride kalan çocuklar için tüm imkanların seferber edileceğini Futbol Federasyonunun 6 Ocak'taki toplantısında gündeme alacaklarını açıkladı.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez ise “Genç arkadaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz" dedi. TASKK olarak Emrah Kandemir’in ailesi için yapılacak yardım kampanyasına katkı vereceklerini de söyleyen Düşmez ayrıca, "Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören ile de görüştüm.TFF olarak da merhumun geride bıraktığı iki küçük yavrusu için neler yapılabileceğini en kısa zamanda planlayarak kamuoyuyla payşacağız. Sevgili kardeşimizin ailesine başsağlığı diliyorum” dedi

Futbol Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Yemen Ekşioğlu da saha içinde ölen Emrah Kandemir'in çocukları için Federasyon'un ve Bakanlığın olaya el attığını belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz