GeriEkonomi Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi büyüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi büyüyor

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi büyüyor

Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf, Genç Çiftçi Akademisi'nin ilk mezunlarını vermeye başladığını söyledi.

Ülkemiz gençlerinin tarıma olan ilgisini arttırmak, tarımsal üretim ve yatırım yapmayı öğretmek, eğitimli ve bilinçli genç çiftçiler yetiştirmek ve gençlere tarım alanında girişimcilik bilincini kazandırmak amacıyla, Ziraat Bankası tarafından 2018 yılında hayata geçirilen Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi büyüyor.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi’nin Ankara, Adana, Bursa ve Şanlıurfa’da düzenlenecek eğitim programları için başvuru almaya devam ettiklerini ve ilk mezunlarına sertifika vermeye başladıklarını ifade eden Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf, “Mevcut illerimizde süt sığırı yetiştiriciliği için başvuru kabul etmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde başlatacağımız eğitimler için Antalya, İzmir, Kayseri, Kırşehir ve Tekirdağ için de başvuru toplamaya başladık. Bu illerdeki eğitimlerimizi de üniversitelerimizin iş birliği ile kısa süre içerisinde başlatacağız. Eğitim merkezlerimiz bu iller olmakla birlikte, gençlerimiz farklı şehirlerden de bu eğitimlere katılabilirler” dedi.

Eğitim konularının da arttırıldığını sözlerine ekleyen Pişmaf, “süt sığırı yetiştiriciliğinin yanı sıra, sığır besiciliği, koyun ve keçi yetiştiriciliği, örtüaltı tarımı, mantar yetiştiriciliği ile ilgili düzenleyecekleri programlar için de başvuru almaya başladıklarını; bu yıl içerisinde, iş birliği yapılan üniversiteleri ve programdaki üretim konularını arttırarak Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi’ni daha da yaygınlaştıracaklarını” ifade etti.

Tamamen ücretsiz olan Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi, ihtiyaç duyan katılımcılara ücretsiz konaklama imkanı sağlıyor ve günlük yemek giderlerine de önemli katkı yapıyor. Katılımcılar ayrıca eğitim süresi boyunca ücretsiz olarak hayat ve sağlık sigortasına da sahip oluyor.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi’ne 18-30 yaş arasında olan, asgari lise mezunu gençler katılabiliyor. Program hakkında detaylı bilgilere ve başvuru sayfasına https//www.ziraatbank.com.tr/tr/girişimci/tarim adresinden ulaşılabiliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle