Opel'in CEO'su Neumann istifa etti

DHA
12.06.2017 - 17:46 | Son Güncelleme:

Son günlerde görevini bırakacağı yönünde spekülasyonlar yapılan General Motors'un Avrupa kolu Opel’in Ceo’su Karl-Thomas Neumann istifa etti. Yeni CEO Finans Müdürü Michael Lohscheller oldu.

Opelin Rüsselsheimda bulunan merkezinden yapılan açıklamada, Neumannın yerini şirketin Finansman Müdürü Michael Lohschellerin alacağı kaydedildi. Açıklamada Neumannın, Opel’in PSA’ya satışı tamamlayıncaya kadar yönetim kurulundaki görevine devam edeceği bildirildi. Neumann, Opel'deki CEO'luk görevini 2013 yılından bu tarafa yürütüyordu.

2012den bu tarafa Opel yönetiminde bulunan Yeni CEO Michael Lohscheller, Temmuz 2014ten bu tarafa Finans Müdürü olarak görev yapıyordu. 48 yaşında olan Michael Lohscheller, daha önce Daimler (Mercedes Benz), Mitsubishi ve Volkswagen bünyesinde çalıştı.

Opel ve Vauxhall'ın 2,2 milyar Euroya PSAya satılacağı mart ayı içerisinde açıklanmıştı. Alman basınına yansıyan haberlere göre, anlaşmanın son bahara kadar imzalanması bekleniyor. Opelin Vauxhall ile birlikte 18 bini Almanya olmak üzere, 40 bin işçisi bulunuyor.

 

Opelin CEOsu Neumann istifa etti

Etiketler: OPEL , CEO , istifa
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı