GeriEkonomi OBM Almanya'nın sahibinden flaş açıklama: Para isteyenlere itibar etmeyin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

OBM Almanya'nın sahibinden flaş açıklama: Para isteyenlere itibar etmeyin

OBM Almanya'nın sahibinden flaş açıklama: Para isteyenlere itibar etmeyin

Türkiye'den Almanya'ya, 10 bine yakın kişinin iş amaçlı götürülmesine aracılık edecekleri açıklaması ile gündeme gelen OBM'den yeni bir açıklama yapıldı. OBM Almanya'nın sahibi Osman Taş, yaptığı yazılı açıklamada, son 10 yılda çok sayıda ülkeden Almanya'ya işçi götürdüklerini kaydederek, 'Türkiye'de bu amaçla yürüttüğümüz yapılanma ve kurulum çalışmalarımız devam ediyor. Adımızı kullanarak yanlış beyanlarda bulunanlara veya sizden para isteyenlere asla itibar etmeyin' dedi.

10 YILDIR İŞÇİ GÖTÜRÜYORUZ

"ALMANYA'DA 'OBM Almanya' adında şirket sahibiyim" diyerek açıklamasına başlayan Osman Taş "Tam 10 yıldır çok sayıda ülkeden işçiyi Almanya'ya getirdim. Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Moldova gibi ülkelerden binlerce kişiye Almanya'da istihdam sağladım. Türkiye'den de işçi alımı yaparak Türk ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar başlattım. Bu amaçla Türkiye'de bir basın toplantısı yaptım. Ülkeme döviz kazandırmak tek hedefimdi" dedi

Taş açıklamasının devamında, "Ancak sosyal medyada çıkan bazı olumsuz ve bize danışmadan yapılan bilinçsiz haberler konuyu farklı mecralara çekti.
Alman konsolosluğu da bir açıklama yaparak 'OBM şirketi ile Federal hükümet arasında bir anlaşma yoktur dedi. Bu açıklama da yanlış yorumlanarak bazıları tarafından şirketimize karalama kampanyasına dönüştürüldü. Biz hiçbir zaman 'Alman Federal Hükümeti ile anlaşmamız var' demedik. Biz özel sektörüz. Almanya'da özel sektör ile anlaşmalar yaparak tam 10 yıldır istihdam sağlıyoruz" dedi.

OBM Almanyanın sahibinden flaş açıklama: Para isteyenlere itibar etmeyin

OBM Türkiye'nin faaliyetleri ile ilgili geçen hafta basın toplantısı düzenlendi.

Taş, yazılım açıklamasının devamında şunları kaydetti: "Nitekim Alman konsolosluğu da açıklamanın sonunda bizi doğrulayarak 'Nitelikli bir meslek eğitimi almış, uzman personele Almanya'da özel sektörün bazı branşlarında ihtiyaç duyulmaktadır. demiştir. Biz özel sektörün bu ihtiyaçlarına tam 10 yıldır başka ülkelerden zaten cevap veriyoruz. Neden Türkiye'den de olmasın dedik. Almanya OBM'nin 'obm-aviation.de' adlı internet sitesinde faaliyetlerimiz ve kurumsal kimliğimiz tüm detayları ile yer almaktadır. Önyargıyla yaklaşanlar ve özellikle araştırmadan sosyal medyada bilinçsizce şirketimize saldıranlar karşısında yasal haklarımız mahfuzdur" 

KİMSEYE PARA VERMEYİN

Yapılanma çalışmalarının sürdüğü bilgini veren Taş "Türkiye'de bu amaçla yürüttüğümüz yapılanma ve kurulum çalışmalarımız devam etmektedir. Adımızı kullanarak yanlış beyanlarda bulunanlara veya sizden para isteyenlere asla itibar etmeyin. OBM olarak Türkiye ve Almanya'da yapılan bu çalışmalarla ilgili hiçbir maddi talebimiz bulunmamaktadır. Bu nedenle şirketimizin yetkilileri dışında hiç kimsenin kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarına itibar edilmemesi ve maddi anlamda ödeme yapılmaması husususunu özellikle belirtmek isterim" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle