GeriEkonomi Mobius: Çin riskli, Türkiye’yi izliyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mobius: Çin riskli, Türkiye’yi izliyoruz

Mobius: Çin riskli, Türkiye’yi izliyoruz

MİLYARDER yatırımcı Mark Mobius, gelişen piyasalar için değerlendirmelerde bulundu. Mobius, Türkiye’nin “Çok, çok ilginç bir pozisyonda” olduğunu söyledi.

Mobius, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu gelişen piyasalar için yeni değerlendirmelerde bulunurken, yatırımcıların gelişmekte olan piyasalarda dip değer seviyelerine baktıklarını Çin de ise birçok sorunun olduğunu kaydetti.

Bloomberg’e konuşan Mobius, Türkiye ekonomisinin büyük olduğunu, çok iyi Türk şirketleri bulunduğunu belirterek, “İlerleyen süreçte bazı yükümlülükler ve sorunlar olabilir ama Türkiye bizim izlemek istediğimiz bir yer” dedi.

Ticaret savaşı endişesi, borçluluk ve teknoloji şirketlerinin etkileri ile Çin borsasında düşüşün da daha sürebileceğini söyleyen Mobius, gelişmekte olan ülke borsalarında yüzde 30 düşüş beklediklerini belirterek, şu ana kadar halihazırda yaklaşık yüzde 20 düşüş gerçekleştiğine işaret etti.

Mobius, bir süre devam edecek düşüşün ardından gelişen ülke piyasalarında bir toparlanma görüleceğini ancak Çin’deki sorunun sürmesini beklediğini kaydetti.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (31.07.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle