GeriEkonomi Midemde leke var Londra’ya uçuyorum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Midemde leke var Londra’ya uçuyorum

Irak’ta 2 ay rehin tutulduktan sonra serbest bırakılan işadamı Kahraman Sadıkoğlu eşi Jülide Sadıkoğlu’yla birlikte dün İngiltere’ye gitti.

THY’ye ait uçakla Londra’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sadıkoğlu, Amerikan Hastanesi’nde yaptırdığı sağlık kontrolünde yediği yemeklerden dolayı midesinde siyah bir leke göründüğünü belirterek, bu nedenle kontrole gittiğini söyledi. Kaçırıldıktan sonra yerinin İngilizler tarafından tespit edildiğini belirten Sadıkoğlu operasyonun da risk yüzünden yapılmadığını söyledi.

IRAK’A GİTMEM:

Irak’a şimdilik gitmeyi düşünmediğini de belirten Sadıkoğlu, Irak’la ilişkilerin güçlendirilerek devam etmesi gerektiğini söyledi. Sadıkoğlu, ‘15-20 sene geriye giderseniz, Türkiye’de de böyle terörist olaylar vardı. Her ülke böyle bir devreyi geçirmiştir. 5-10 kişi beni kaçırdı diye Irak’la ilişkiyi kesmek, Irak’ı bu şekilde bırakmak olmaz. Çocuklar yiyeceksizlikten ölüyor’ diye konuştu.

KREDİYİ UZATACAĞIZ:

Asya Finans’a borcuyla ilgili bir soru üzerine de Sadıkoğlu şöyle konuştu: ‘Benim 22 milyon dolar kredim var. Benim tersanem bugün 100 milyon doların üzerinde. Benim Atatürk’ün yatı Savarona’yı yapmak için almış olduğum bir kredi var. 32 milyon dolar sadece Atatürk’ün yatına verdim. Bu ülkede bir yemek yiyorsak ulu önderin sayesinde yemek yiyoruz düşüncesiyle, ona olan saygımdan dolayı 32 milyon dolara aldım. Bir tarihte Japon bir ortağım vardı. Sonra ben Japon ortağımın payını da satın aldım. Çünkü satışa çıkarmıştı. O arada da gittim, Asya Finans’tan 15 milyon dolar kredi aldım. Savarona’nın para kazanıp bunu ödeyecek bir durumu yok. Banka ile görüşeceğiz. 2 senelik krediydi. 5 sene daha uzatma yapıp ödeyeceğiz.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle