GeriEkonomi Hürriyet'e 3 ödül birden
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hürriyet'e 3 ödül birden

Hürriyet'e 3 ödül birden
refid:25536748 ilişkili resim dosyası

30 dalda 5 bin öğrencinin oylarıyla belirlenen her yıl medya, sanat ve iş dünyasından birçok ünlü ismin katıldığı 12'inci Yılın Yıldızları Ödül töreni YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. Törende Hürriyet Gazetesi, En İyi Gazete, En İyi Köşe Yazarı ve En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi kategorilerinde ödülleri topladı. Törende, En İyi İş Kadını ödülü ise üçüncü kez Doğan Online ve Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner'e verildi.

Gecenin açılış konuşmasını YTÜ İşletme Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Emre Can Durmaz yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü'nün 15 yıl önce İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin desteğiyle kurulduğunu belirten Durmaz, "Bugün onlarca bölümden binlerce öğrenciye hitap etmiş, Türkiye'nin en aktif öğrenci kulüplerinden biri olmayı başarmıştır. Kuruluşundan bu yana tamamen öğrenci emekleriyle gerçekleşen aktivitelerin amacı her zaman daha iyisini ve daha yenisini yapmak olan İşletme kulübü her geçen gün daha başarılı organizasyonlara imza atmaktadır. Her yıl ocak ayında gerçekleştirilen basın, medya, sanat ve iş dünyasının ünlü isimlerini YTÜ çatısı altında birleştiren tek öğrenci ödül törenidir" dedi.

"ÖDÜLÜ TÜM İŞ KADINLARI ADINA ALIYORUM"

Ödül töreninde, 'En İyi İş Kadını' kategorisinde Doğan Online ve Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner ödülü 3'üncü kez aldı. Ödülünü YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek'in elinden olan Hanzade Doğan Boyner kısa bir konuşma yaptı. Boyner, "Ben hayata çok başarılı bir iş adamının kızı olarak başladım. Hayata böyle başlamak büyük bir şans. Bu ama aynı zamanda büyük zorlukları da var. Bana ciddi fırsatlar sunuldu. Ben de bu fırsatları hak etmek için elimden geldiği kadar çok çalıştım. Hem eğitim hayatımda, hem de iş hayatımda bazen herkesten daha fazla özveride bulunup önyargıları kırmak zorunda kaldım. Türkiye'nin en köklü kurumlarından biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi'nin öğrencilerine beni yılın iş kadını seçtikleri için çok teşekkür ediyorum. Ödülü de başta kardeşlerim olmak üzere tüm iş kadınları adına alıyorum" dedi.

Törende konuşan YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ise toplum etkileşiminin güzel bir örneği olan ve bir klasik haline gelen yılın yıldızları ödül töreninin öğrenci görüşlerinin değer kazandığı en prestijli öğrenci organizasyonu olduğunu ifade ederek, "Üniversiteli öğrenciler tarafından seçilmek ve beğenilmek çok güzel ancak daha önemli olan onların düşüncelerinde olumlu ve kalıcı izler bırakabilmektir. Yılın yıldızları töreni, gençlerin dünyaya, toplumsal yaşama, insanlığa ilişkin bakışlarının, değerlerinin ve düşüncelerinin nasıl biçimlendiğine dair önemli ipuçları vermektedir. Daha da önemlisi üniversite gençliğinin sanattan spora, basından iş hayatına kadar her alanda ülkenin sıcak gündemine ne kadar hakim olduğunu göstermektedir" şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından YTÜ Rektörü İsmail Yüksek tarafından aralarında Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Hasip Hasan'ın da yer aldığı kurum ve kuruluş temsilcilerine rektörlük özel ödülleri verildi. Sunuculuğunu Hayrettin Karaoğuz'un yaptığı gecede Jülide Özçelik mini bir konser verdi.

HÜRRİYET'E ÜÇ ÖDÜL

Gecede, 'En İyi Gazete' Hürriyet, 'En İyi Köşe Yazarı' Yılmaz Özdil, 'En İyi Sabah Program' İrfan Değirmenci ile Günaydın, 'En İyi Haber Yapımcısı' Enver Aysever, 'En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi' 3 Gazete Getirine 1 Hürriyet, 'En İyi Dizi' kategorisinde ödüle ile Yalan Dünya layık görüldü.

Hürriyete 3 ödül birden

2013 YILIN EN İYİLERİ

En İyi İş Kadını: Hanzade Doğan Boyner
En İyi Reklam: Gupse Özay
En iyi Erkek Şarkıcı: Mabel Matiz
En İyi Kadın Şarkıcı: Göksel
En İyi TV Kanalı: Star TV
En İyi Şirket: Türk Hava Yolları
En İyi Yardımcı Film Oyuncusu Ödülü: Berrak Tüzünataç
En İyi Eğlence Show Programı: 3 Adam
En İyi Radyo Programı: Matrax
En İyi Sinema Filmi: Kelebeğin Rüyası
En İyi Erkek Sinema Oyuncusu: Mert Fırat
En İyi Kadın Sinema Oyuncusu: Beren Saat
En İyi Gazete: Hürriyet
En İyi Köşe Yazarı: Yılmaz Özdil
En İyi Yazar: Ahmet Ümit
En İyi Kültür Sanat Programı: Güner Cıvaoğlu
En İyi Erkek Dizi Oyuncusu: Burak Özçivit
En İyi Komedi Dizi Oyuncusu: Demet Evgar
En İyi Sabah Programı: İrfan Değirmenci ile Günaydın
En İyi Haber Yapımcısı: Enver Aysever
En İyi Haber Spikeri: Fatih Portakal
En İyi Drama Dizi Oyuncusu: Bergüzar Korel
En İyi Tiyatro: Güldür Güldür
En İyi Ekonomist: Deniz Gökçe
En İyi Sporcu: Gökhan Gönül
En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu: Hasibe Eren
En İyi Erkek Tiyatro Oyuncusu: Ali Sunal
En İyi Sivil Toplum Örgütü: AKUT
En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi: 3 Gazete Getirine 1 Hürriyet
En İyi Dizi: Yalan Dünya

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle