Erdoğan'ın uçağı kırmızı beyaza boyandı

Faik KAPTAN-Murat ÇAKIR/İSTANBUL, (DHA) Fotoğraflar: Sefa ÖZKAYA
02.09.2014 - 10:44 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için alınan ve 29 Ağustos Cuma günü Türkiye'ye gelen Airbus 330-200 tipi uçak üç gün içerisinde kırmızı beyaz renklere boyandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk yurtdışı gezisine HABOM hangarında boyanan ve ’TUR’ adı verilen uçakla gidecek.

MODİFİKASYONU 2,5 yılda tamamlanan ve geçtiğimiz Cuma günü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na inen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk yurtdışı seyahatinde kullanağı VIP uçağına ’TUR’ adı verildi. THY’nin HABOM hangarında boyanan kabini 90 koltuklu Airbus A330-200 Prestige tipi uçağın bir tarafına ’Türkiye Cumhuriyeti’ diğer tarafına ise ’Republic of Turkey’ yazıldı. Kuyruğu ve gövde altı kırmızıya boyanan uçağın kuyruğunda TC-ANA uçağındaki gibi dev bir ay-yıldız bulunuyor. Bugün ilk yurtdışı gezisini gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TC-TUR uçağıyla önce Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’ne uçacağı ardından yurtdışı gezisine devam edeceği belirtildi.

Erdoğanın uçağı kırmızı beyaza boyandı

Erdoğanın uçağı kırmızı beyaza boyandı

Tüm modifikasyon işlemleri ABD'de yapılan uçak ekstra yakıt tanklarıyla 15 bin 400 kilometre gidebiliyor. Bu uçakla Tahiti hariç her yere direkt olarak uçulabilecek.

Erdoğanın uçağı kırmızı beyaza boyandı YENİ CUMHURBAŞKANINA YENİ UÇAK

a

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı