« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizlispor'da başkan Süleyman Urkay

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'da başkanlığa Süleyman Urkay seçildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
EGS Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan olağanüstü genel kurula, Denizli Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Belediyespor Kulübü Başkanı Rüşan Uzunoğlu da katıldı.

Mevcut başkan Yurdal Duman'ın aday olmadığı genel kurulda tek liste yer aldı. Kongrede, 728 üyeden 377'si oy kullandı. Oyların tamamını alan Süleyman Urkay başkanlığa seçildi.

Urkay, yaptığı konuşmada, Denizlispor'un tarihinin en zorlu dönemlerini geçirdiğini belirterek, şunları kaydetti:
“Aday olma sürecinde Denizli Valisi Abdülkadir Demir ve Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan bize destek sözü verdiler. Aldığımız bu sözlerden cesaret alarak aday olduk. Aynı desteği camiamızdan da bekliyoruz. Sıkıntıları camia olarak birlikte aşabiliriz. Bu sadece bizim üstesinden geleceğimiz bir iş değil. Şeffaf ve katılımcı bir yönetim olacağız ve herkese kapımızı açacağız. Bizden önce görev yapanların tecrübelerinden mutlaka yararlanacağız. Güçlü bir altyapı oluşturacağız. Altyapıdan yararlanamazsak bu sıkıntılı dönemi aşmamız mümkün değil.”

Urkay başkanlığındaki yönetim kurulunda Mustafa Üstek, Fatih Urkay, Servet Özel, Veysel Gühan, Özkan Atik, Mustafa Şavluk, Serkan Başbuğ, Ömer Uzel, Uğur Bağbaşlıoğlu, Ali Sulayıcı, Mehmet Çelikkol, Taner Atilla, Ali Değirmenci, Mehmet Erçelik, Umut Yazıcı, Turgay Yılmaz, İhsan Niyaz, Cahit Özdemir, Salih Gürel ve Nihat Aracı yer aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz