GeriFutbol Çok hata yaptım ama pişman değilim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çok hata yaptım ama pişman değilim

Çok hata yaptım ama pişman değilim
refid:22306104 ilişkili resim dosyası

Eski Fenerbahçeli Tarık, futbolu doyamadan bıraktığını itiraf etti...

Oyunculuk kariyerinde daha çok oynayamadığı futbolla kendinden bahsettiren Hacettepe’nin hocası Tarık Daşgün, “Şimdi futbolcularıma, benim hatalarımı yapmamaları için destek oluyorum” dedi.

TARIK Daşgün... Adını Türk futbol tarihine kazandığı başarılar ile değil de; kullanamadığı yetenekleri ile yazdırdı. 1995 yılında rekor sayılabilecek bonservis bedeli ile Fenerbahçe’ye transfer olduğunda futbol gündeminin ilk sırasında yer almıştı. Gençlerbirliği’nin yetenekli genç futbolcusu film senaryolarını aratmayacak bir hikaye ile İstanbul’a gelmiş ve Fenerbahçe forması ile atacağı goller beklenmeye başlanmıştı.
Fener’de 2 yıl kalabildi
Ancak merakla beklenen film, hüzünlü bir sonla bitti. Tarık İstanbul’a ayak uyduramamış ve 22 yaşında başladığı Fenerbahçe kariyeri 24 yaşında sona ermişti. Tarık kendisinden sonra gelecek olan futbolcular için yetenekleri ile değil, büyük bir takıma gelen bir futbolcunun nasıl yaşamaması gerektiği konusunda istemeden de olsa örnek olmuştu.
Tarık Daşgün, son iki sezondur Spor Toto 3. Lig 2. Grup’ta mücadele eden Hacettepespor’un teknik direktörlüğünü yapıyor.

FUTBOLA doyamadan bıraktığı belirten genç teknik adam, geçmişte yaşadıklarının hata olduğunu ama yaşanmışlıklarından pişmanlık duymadığını söyledi. Daşgün, “Ben futbolu doyamadan bıraktım. Son dönemlerde bunu çok söylüyorum ama tam yaşayamadan bıraktım. Doğrularıma oranla yanlışlarım daha fazlaydı. Hataların yüzde 60’nı kendimde bulurum” dedi.
Az destek gördüğünü ifade eden Daşgün, “Fenerbahçe’de bütün oyuncular yıldızdı ve benim farklı muamele görmem beklenemezdi. Bence Fenerbahçe’ye erken gittim. Öyle ya da böyle bir şeyler yaşadık. Yaptığım hataları düşününce üzülüyorum ama pişman değilim. Şimdiki futbolcularıma da bu hataları yapmamaları için destek olmaya çalışıyorum” diye konuştu.

BİZİM DÖNEMİMİZ DAHA KALİTELİYDİ

F.BAHÇE’ye transfer olduğunda kendisi için ödenen bonservis bedeli uzun yıllar konuşulan Tarık Daşgün, kendi döneminde oynayan futbolcuların daha yetenekli olduklarını vurguladı. Eski Fenerbahçeli futbolcu, “Maddi açıdan bir değerlendirme yapmak istemiyorum ama üzülerek söylesem de bizim dönemimiz ile bugün arasında kalite olarak fark var. Bizim dönemimizin kaliteli oyuncuları şimdi olsa fiyatlar 2-3 katına çıkabilirdi” şeklinde konuştu.

HAYALİM SÜPER LİG’DE TAKIM ÇALIŞTIRMAK

GENÇ teknik adam ilk olarak antrenörlük kariyerinde basamakları yavaş yavaş çıkarak, bir gün Süper Lig’de görev yapmak istediğini söyledi. Daşgün, “Tabii ki her şeyin bir zamanı var. İçinde bulunduğum süreci iyi geçirip zamanı gelince ben de daha üst seviyede görev yaparım inşallah” ifadelerini kullandı.

KOCAMAN’A DESTEK OLUNMASI LAZIM

F.BAHÇE Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ı başarılı bulduğunu söyleyen Tarık, deneyimli hocaya daha çok destek olunması gerektiğini belirtti.
Sarı lacivertlilerin zorlu günler geçirdiğini ancak bunları bırakabilecek potansiyali olduğunu kaydeden Daşgün, “Fenerbahçe biraz sıkıntılı günler geçirdi ama böyle sıkıntıların ardından iyi bir döneme girebilirler. Oradaki insanlarda hep daha iyiye ulaşmak için çalışıyorlar. Ben Aykut hocayı başarılı buluyorum. Başkan da iyi niyeti ile kulübün iyiliği için çalışıyor. Fenerbahçe iyiye doğru gidince, Türk futbolu da daha iyiye gidecektir” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle