« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cem Uzan'a Galatasaray'dan ihraç kapıda

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde olağanüstü toplanan yönetim kurulu, Mehmet Cansun'un evine haciz getiren Cem Uzan'ı, bu hareketi nedeniyle kulüp disiplin kuruluna sevketme kararı aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü adına resmi açıklamayı, yönetim kurulu üyesi Aziz Üstel yaptı. Üstel, Galatasaray Kulübü yönetim kurulunun, Cem Uzan'ı disiplin kuruluna sevketme kararı aldığını açıkladı.

Üstel, ayrıca cumartesi günü sarı kırmızılı kulübün mali genel kurulunu yapacağını ve revize bütçeyi görüşeceğini söyledi. Jardel'in transferine de değinen Üstel, Başkan Mehmet Cansun'un Brezilyalı oyuncuya talip olan kulüplerinin yöneticileri ile yapacağı görüşmeler sonrasında bu transferin netlik kazanacağını söyledi.

KARŞI  DAVALAR
Diğer yandan olağanüstü toplanan genel kurulda Başkan Mehmet Canun'un evine yapılan haciz işlemini görüşen Galatasaray yönetiminin, haciz işleminin usulsüz olduğunu savunarak, Cem Uzan'ın sahibi olduğu Mavi A.Ş ile haciz kararını veren hakim aleyhine karşı dava açma kararı aldığı bildirildi. Ayrıca sarı kırmızılı kulübün, Cem Uzan'ın sahibi olduğu  TELSİM'den 1 milyon 875 bin dolar alacağı  bulunduğu ve tahsili için işlemlere başlanacağı belirtildi. Uzan ve sahibi olduğu şirketler aleyhine, sarı kırmızılı kulübün açmaya hazırlandığı toplam  dava sayısının  8'i bulduğu belirtildi.

FATİH ALTAYLI:UZAN'I İHRAÇ ETTİRECEĞİZ

Galatasaray Kulübü İkinci başkanı Fatih Altaylı, konre üyesi Cem Uzan'ın  Telsim forma reklamından doğan 5 milyon dolarlık teminat mektubu nedeniyle Başkan Mehmet Cansun'un İstinye'deki evindeki eşyaları haczettimesine isyan etti. Altaylu şöyle konuştu: "Cem Uzan'ın Glatasaray'ı engelleme planları boşa çıktı. Böyle önemli bir maç öncesi mahkeme bu kararı nasıl verdi. Cem Uzan'ı Disiplin Kurulu'na verip, ihraç ettireceğiz"

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz