« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Çekineceğimiz bir şey yok"

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim kritik Romanya maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Daha önceki grup maçlarında kaybedilenin zaten kaybedildiğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, bundan sonra çekinecekleri bir şey olmadığını söyledi. A Milli Takım'ın 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'nda Romanya ile deplasmanda oynayacağı kritik maç öncesinde teknik direktör Fatih Terim ve futbolcu Burak Yılmaz basın toplantısı düzenledi.

Fatih Terim, daha önceki grup maçlarında kaybedilenin zaten kaybedildiğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, bundan sonra çekinecekleri bir şey olmadığını söyledi.

Yapıcı eleştirilere açık olduklarını, ancak vicdansızca yapılan yaklaşımları hak etmediklerini belirten Terim, "Yıllardır birbirimizi tanıyoruz. Yapıcı, katmadeğer sağlayıcı önerilere, bilgiyle harmanlanmış fikirlere açığız. Ancak sabrın da bir sınır var. Sabrım S.O.S. vermeye başladı. Maça 24 saat var, maça 48 saat var. İyi niyetli davranalım. Maçtan sonrayı bekleyelim demeden, hak etmediğimiz şekilde, hatta vicdansızca bir yaklaşımı ne ben, ne de teknik heyetim, ne de futbolcularım hak etmiyor" şeklinde konuştu.

Mucize arayışı içinde olduklarını belirten Terim, "Bir mucize arayışı içindeyiz. Yarın Romanya'nın bizi yenmesi ya da berabere kalması durumunda ne olacağını çok iyi biliyoruz. Ancak iki şeyi biz çok net oyuncularımıza anlatıyoruz. Bir, hata yapmaktan kormamalı, iki yenilmekten korkmamalı... Zaten kaybedeceğimizi kaybetmişiz. Bundan sonra çekineceğimiz bir şey olmaz. Çıkıp oynayacağız" dedi.

Romanya Milli Takımı'nın çok güçlü bir ekip olduğunun altını çizen Terim, "Rumen Milli Takımı, son yılların en güçlü takımı. Özellikle Macaristan karşısında çok iyi oynadılar. İşimiz kolay değil.Andorra maçından sonra yedi-sekiz oyuncumuz ishal ve grip oldu. Ama hiçbiri bunu şikayet olarak dile getirmedi. Ama dün Arda ile Gökhan Gönül idmana çıkamadılar. Bugün ise çıkacak mısınız diye sordurmadılar dahi. Kaybetme korkusunu kazanma arzusuna dönüştürmeyi isteyen bir takımız. Şu ana kadar şansımız hiç kazanmaktan yana olmamış, hep kaybetmekten yana olmuş. Son idmanda bir şey olmazsa, herhangi bir sakatımız yok" şeklinde konuştu.
Artık yeni bir sayfa açma vaktinin geldiğini belirten tecrübeli teknik adam, "Köklü bir çözümün pratik çözümden daha doğru olduğunu bilecek kadar hem tecrübeliyiz hem de imkanlarımız var. Olayları bir maç ya da şampiyona üzerinden alıp bu işin temelini ıskalamamalıyız. Yeniden yapılanma cümlesinden de bıktım. Artık kullanmıyorum. O cümleyi artık değşitirelim. O yapılanma var zaten. Dizayn etme diyelim ona. Bilgimiz var ve artık fikrimiz de var. Artık geriye bakmadan yeni sayfa açmalıyız. Yeni fikirler üretmeliyiz" dedi.

Milli futbolcu Burak Yılmaz: "Biz kesinlikle kaybetmekten korkmuyoruz, kaybedecek de bir şeyimiz yok. Buraya kazanmaya geldik"

A Milli Futbol Takımı oyuncusu Burak Yılmaz, 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu'nda yarın Romanya ile yapacakları kritik maçı kazanmak için Bükreş'e geldiklerini söyledi. Karşılaşmanın oynanacağı Romanya'nın başkenti Bükreş'teki Ulusal Arena'da düzenlenen basın toplantısına katılan Burak Yılmaz, Romanya maçının ne anlama geldiğini bildiklerini söyledi. Burak Yılmaz, "Yarın sahaya çıkıp sadece futbol oynamayacağız, omuzlarımızdaki yükün ne anlama geldiğini bilerek ay-yıldızlı forma ve o formanın hak ettiği başarı için mücadelemizi vereceğiz. Bütün maçlarımızı kazansak da başarının geleceğine emin olmadığımız bir ortamda, halkımıza, kendimize, hocamıza ve formamıza bu mücadeleyi borçlu olduğumuzu düşünüyoruz. Başarmak ve kazanmak için bu ülkeye, Dünya Kupası'nda temsil etme hakkı kazandırmak adına, sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz" diye konuştu.

Kaybetmekten korkmadıklarını dile getiren milli futbolcu, şöyle devam etti:

"Biz kesinlikle kaybetmekten korkmuyoruz, kaybedecek de bir şeyimiz yok. Buraya da kazanmaya geldik. Allah'ın izniyle de kazanacağız. Romanya kaliteli bir takım, iyi oyuncuları var ama onların değil bizim ne yapacağımız önemli. Ben, yarın her şekilde başarılı olacağımızı düşünüyorum."

A Milli Takım'ın teknik direktörlüğüne Fatih Terim'in getirilmesiyle önemli değişikliklerin olduğunu vurgulayan golcü futbolcu, "Bunu zaten sahada oynadığımız oyun, mücadele, hırs ve verdiğimiz enerjiyle de gösterdik. Hocamızın gelmesiyle farklı şeyler oldu. Tabii Abdullah Avcı'ya da çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz