« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çağla ve İpek ana tabloda

Çağla ve İpek TEB BNP Parıbas İstanbul Cup Ana tablosunda mücadele edecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye'nin dünya sıralamasındaki en iyi 2 kadın tenisçisi Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu TEB BNP Paribas İstanbul Cup turnuvaya ana tablodan wild card ile katılacaklar. 2015 TEB BNP Paribas İstanbul Cup bayanlar tenis turnuvasına ana tablodan ve elemelerden katılacak Milli tenisçilerimizin wild card kararları TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ın resmi web sayfasından açıklandı.

Çağla 108, İpek 234. sırada

Bu yıl Çağla 108 ve İpek 234 ile kariyerlerinin en yüksek sıralamasına yükseldiler. Çağla daha önce WTA kategorisi bir turnuvada çeyrek final oynayarak büyük bir başarıya imza atmıştı ve şimdi de Garanti Koza Arena'da daha büyük başarılar için mücadele edecek. 2015'te yüksek sıralamalı oyunculara karşı galibiyetleri bulunan İpek, İstanbul'da ilk WTA ana tablo galibiyeti için korta çıkacak.

Melis Sezer, Ayla Aksu ve Berfu Cengiz 2015 TEB BNP Paribas İstanbul Cup'a eleme fikstüründen wildcard ile katılacaklar. Türkiye Fed Cup Takımı oyuncusu olan Melis bu sene 3. kez TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ını oynayacak. Ayla 2015 sezonunda sıralamasında hızlı bir yükseliş gösterirken kariyerinin ilk profesyonel ITF turnuvasını kazanmış bulunuyor. Berfu ITF gençler sıralamasında ilk 100 oyuncu arasına girerek bu hafta Wimbledon Gençler turnuvasının elemelerine katılmaya hak kazanmıştır.

Tüm tenis severleri, 19-26 Temmuz 2015 tarihlerinde, TEB BNP Paribas İstanbul Cup'ta büyük başarılara imza atmaya hazır olan Türk oyuncularını desteklemeye, Garanti Koza Arena'ya bekliyoruz


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler