MENÜ

Teb

Teb ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Teb haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.992 Teb haberi bulunmuştur.

Türk Ekonomi Bankası, Türkiye’de faaliyet gösteren bir bankadır. 1927 yılında[5] Kocaeli Halk Bankası T.A.Ş. unvanıyla kurulmuştur. 1982 yılında Çolakoğlu Grubu tarafından satın alınana kadar yerel bir banka olarak faaliyet göstermiştir. Bu tarihten itibaren yurt çapında faaliyet göstermeye başlayan bankanın genel müdürlüğü İstanbul’a taşınmış, unvanı da Türk Ekonomi Bankası A.Ş. (TEB) olarak değişmiştir.

Devamı...

Teb Haberleri

Londra da Öykü Arin için seferberlik başlattı

Londra da Öykü Arin için seferberlik başlattı

Yaşaması için ilik nakli gereken lösemi hastası İzmirli Öykü Arin Yazıcı’ya uygun bağışçı bulabilmek umuduyla Türkiye ve Almanya’da başlatılan kampanya, gönüllüler aracılığıya diğer Avrupa ülkelerine de yayılıyor.

18.01.2019Avrupa
TEB Akıl Fikir Yarışması için başvuru süreci devam ediyor

TEB Akıl Fikir Yarışması için başvuru süreci devam ediyor

Yarışma için son başvuru tarihi 15 Ocak.

7.01.2019Kampüs
İhracatçıya ucuz kredi

İhracatçıya ucuz kredi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), ihracatçılara avantajlı şartlarda finansman imkânı ve ticari destekler sunmak için Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile protokol yaptı. Bu kapsamda ihracatçılara 350 milyon dolarlık finansman ayrılırken firmalara kredide 100 bin dolarlık alt sınır konuldu.

4.01.2019Ekonomi
İhmale uğrayan çocuklar için girişim başlattı

İhmale uğrayan çocuklar için girişim başlattı

Geleceğe Dokunan Anneler projesine kaynak yaratmak için kurulan Phoca markası Türkiye’de duygusal ihmale uğrayan 4.4 milyon çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

29.12.2018İK/Yeni Ekonomi
İmar barışına destek kredisi

İmar barışına destek kredisi

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘imar barışı’ kampanyasına katılmak isteyen ancak nakit sıkıntısı çekenler için yüzde 1.99’dan başlayan faiz oranlarıyla özel bir kredi kampanyası başlattı.

22.12.2018Ekonomi
Tüm banka hesapları tek ekranda

Tüm banka hesapları tek ekranda

Bulut tabanlı ön muhasebe servisi NKolayOfis kağıt fatura süreçlerini buluta taşırken, 15 bankayla kurulan entegrasyon sonucunda şirketlerin tüm hesaplarını tek ekrandan gerçek zamanlı yönetmelerini sağlıyor.

20.12.2018Teknoloji
Son dakika... Herkesi ilgilendiriyor Taksit kampanyası başladı

Son dakika... Herkesi ilgilendiriyor! Taksit kampanyası başladı

İGDAŞ, doğal gaz faturalarına vade farksız 3 taksit kampanyası başlattı.

17.12.2018Ekonomi
Uyuyan mevduat tahville uyanacak

Uyuyan mevduat tahville uyanacak

Hazine, yüzde 100 devlet garantili dolar ve Euro tahvillerini bireysel yatırımcıya ihraç etmek için kolları sıvadı. İlki pazartesi günü yapılacak ihraca ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Banka bilançolarında uyuyan 176 milyar dolar mevduat var. Pazartesi günü yüzde 100 devlet garantili dolar, Euro tahvil ihracına başlıyoruz. Bireysel yatırımcı, vatandaşımız gelip alabilecek” dedi.

13.12.2018Ekonomi
Pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak

Pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak?

Pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak sorusunun yanıtı, seyahate çıkmaya hazırlanan vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer alıyor. Yurt dışına çıkmak için pasaport harç bedeli yatıracak olan vatandaşlar, Maliye Bakanlığı ile sözleşmesi olan bankaların listesini merak ediyor. Peki, pasaport harçları hangi bankaya yatırılacak? İşte o bankalar.

7.12.2018Gündem
Son dakika: Resmi Gazetede yayımlandı Sağlık alanında çok önemli değişiklikler

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Sağlık alanında çok önemli değişiklikler

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu için kamu görevinden çıkarılan ve güvenlik soruşturması sonucunda kamu görevine alınmayan devlet hizmeti yükümlüsü doktorlar, çıkarma veya göreve alınmama kararının verildiği tarihten itibaren 450 gün sonunda mesleklerini icra edebilecek.

5.12.2018Gündem
50 milyar doları yöneten satın almacılar Aralık’ta bir araya geliyor

50 milyar doları yöneten satın almacılar Aralık’ta bir araya geliyor

Türkiye Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği (TÜSAYDER) çatısı altında bir araya gelecek yüzlerce satın alma profesyoneli, bu yıl 8'incisi düzenlenecek Satın alma ve Tedarik Yönetimi Zirvesi'nde (STZ18) tüm ülkeye yayılan 'yerli ve milli' çağrısına tam destek verecek.

28.11.2018Ekonomi
Kuyumculardan kredi ve teminatta indirim beklentisi

Kuyumculardan kredi ve teminatta indirim beklentisi

Piyasada 10 Ağustos'ta başlayan döviz kaynaklı sıkıntıların ardından bankaların kredi faiz oranları ve teminat miktarlarını artırması, kuyumculuk sektörünü de olumsuz etkiledi. İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) yönetimi, önde gelen 6 bankanın yöneticisiyle bir toplantı yaparak faiz ve teminat tutarı indirimi istedi. İKO Başkanı Mustafa Atayık: "Son zamanlarda piyasalara bakıyorsunuz dolar düşüyor, akaryakıt fiyatlarında da art arda indirimler yapılıyor. Aynı indirimi bankacılık sektöründen de bekliyoruz. İKO'nun referans vereceği kuyumculara 1-3 kilograma kadar indirimli faiz oranlarının uygulanacağı özel altın kredisi verilebilir." açıklamalarında bulundu.

28.11.2018Ekonomi
İhracatçıya faktoring desteği

İhracatçıya faktoring desteği

İhracatçı KOBİ’lere faktoring şirketleri ve Eximbank’tan destek geldi. Faktoring şirketleri alacak garantisi, tahsilat hizmeti ve finansman desteği verirken, Eximbank, ihracatçının hem kur riskini üstleniyor hem de maliyet avantajı sunuyor.

19.11.2018Eğitim
Son dakika... Kritik teklif Meclisten geçti

Son dakika... Kritik teklif Meclis'ten geçti

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.

15.11.2018Gündem
Kartal rövanşı alamadı

Kartal rövanşı alamadı

UEFA Avrupa Ligi'nde temsilcimiz Beşiktaş gruptaki 4. maçında Genk takımına konuk oldu. Beşiktaş'ın 16. dakikada Ricardo Quaresma ile bulduğu gole Genk takımı 87'de Sander Berge ile yanıt verdi. Beşiktaş ilk maçında 4-2 yenildiği Genk'ten rövanşı alamadı. Kara Kartal bu sonuçla 4 puanla grubun son sırasında yer aldı.Genk ise 7 puanla zirvede. Beşiktaş bir Avrupa'daki bir sonraki maçını Sapsborg ile deplasmanda oynayacak.

8.11.2018Spor Arena
‘Yılın sağlık habercisi’

‘Yılın sağlık habercisi’

TÜRK Eczacıları Birliği’nin (TEB) “Meslektaşlarımıza, hastalarımıza, topluma sözümüz var” temasıyla gerçekleştirdiği Türkiye Eczacılık Kongresi önceki gün başladı.

2.11.2018Gündem
Bankalar Birliği Başkanından flaş açıklamalar

Bankalar Birliği Başkanı'ndan flaş açıklamalar

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın CEO Club bankacılar zirvesinin açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

31.10.2018Ekonomi
‘Cari açığımıza çözüm tasarrufta’

‘Cari açığımıza çözüm tasarrufta’

TÜRK Ekonomi Bankası (TEB) Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, Türkiye’nin cari açığını tasarruf ile düzeltmesi gerektiğini belirterek, “Cari açık düzeltilmediği zaman kurlar üzerinde de büyük baskı oluşturuyor. Bu beraberinde tüketimi teşvik edecek şeyleri kısıtlıyor ve kredi vadeleri kısalıyor” dedi.

28.10.2018Ekonomi
Yeni iPad Pro, iPhone XSteb bile hızlı olacak

Yeni iPad Pro, iPhone XS'teb bile hızlı olacak!

Apple'ın iPad Pro 2018 tableti, işlem gücüyle iPhone XS'i bile fena halde gölgede bırakabilir!

18.10.2018Teknoloji
TEB’e 17 bankadan sendikasyon kredisi

TEB’e 17 bankadan sendikasyon kredisi

TÜRK Ekonomi Bankası (TEB), bir önceki yıl alınan kredinin bu yıl ödenen kısmı karşılaştırıldığında yüzde 101 oranında yenilenme sağlayarak 17 bankanın katılımıyla yeni sendikasyon kredisini imzaladı.

12.10.2018Ekonomi
İşte Türkiyenin en iyi girişimcileri

İşte Türkiye'nin en iyi girişimcileri

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "İnanıyorum ki, bugün ülkemizin teknoloji ve ihracat alanlarında gelişme mücadelesi, sayıları giderek artan girişimcilerimiz ile daha da güçlenecek ve yeni boyutlar kazanacaktır ve bu başarılar Türkiye'yi yüksek gelirli ülkeler sınıfına yükseltecektir." dedi.

12.10.2018Ekonomi
TEBe 17 bankanın katılımı ile sendikasyon kredisi

TEB'e 17 bankanın katılımı ile sendikasyon kredisi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 17 bankanın katılımıyla 433.5 milyon Euro ve 33.5 milyon ABD Doları olmak üzere, 367 gün vadeli sendikasyon kredisi sağlanması amacıyla sözleşme imzaladı. TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, “Uluslararası yatırımcılar TEB’in başarılı performansını ve Türk bankacılık sektörüne olan güvenini bir kez daha teyit etmiş oldu” dedi.

11.10.2018Ekonomi
TİM ve TEB Türkiyenin başarılı girişimcilerini ödüllendiriyor

TİM ve TEB Türkiye'nin başarılı girişimcilerini ödüllendiriyor

Türkiye’nin Girişimcileri Ödül Töreni 11 Ekim’de gerçekleştirilecek.

8.10.2018Ekonomi
Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, 13-14 Kasımda

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, 13-14 Kasım'da

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nin üçüncüsünü 13-14 Kasım'da düzenleyecek.

6.10.2018Ekonomi
İhracat faktoringine YEP dopingi

İhracat faktoringine YEP dopingi

Yeni Ekonomi Programı (YEP) ile ihracatta artış olacak. Bu da ihracatçının vadeli alacağına garanti sunan, tahsilat hizmeti veren ihracat faktoringine olan talebi arttıracak.

4.10.2018Ekonomi
Türk geliştiricilerin uygulamaları milyonlara ulaşıyor

Türk geliştiricilerin uygulamaları milyonlara ulaşıyor

Küresel Uygulama Ekonomisi, 2007’de Apple’ın ilk iPhone’u piyasaya sunmasıyla başladı. Apple’ın 2008’de App Store’u açması uygulama geliştiricilerinin her yerde akıllı telefonlarda çalışabilecek uygulamalar yazmaları için bir yol açtı. Bu uygulamalar çoğu insan için günlük hayatın temel bir parçası ve iş için vazgeçilmez birer araç haline geldi.

4.10.2018Teknoloji
Geleceğe yön veren projeler sahne alıyor

Geleceğe yön veren projeler sahne alıyor!

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve ODTÜ Teknokent tarafından düzenlenen "Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) Demo Day", 6 Ekim'de yapılacak.

4.10.2018Teknoloji
600 bin kişinin cebine girdi

600 bin kişinin cebine girdi

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) dijital bankacılık platformu CEPTETEB; üçüncü yılında 600 bin müşteriye ulaştı.

30.09.2018Ekonomi
BES yatırımcısını faiz vurdu

BES yatırımcısını faiz vurdu

Faizlerin yüksek seyretmesi nedeniyle bu yılın 9 aylık döneminde BES katılımcılarının getirileri olumsuz etkilendi. Aynı etki devlet katkısı fonlarında oldu ve fonların getirisi negatife döndü. Aynı dönemde altın fonlarının ortalama getirisi yüzde 50’yi bulurken, bono fonları ise yüzde 8 kaybettirdi.

26.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Konkordatoya ihtiyaç var ama suistimal olmasın

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Tekirdağ’da gerçekleştirdikleri “Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantıları”nın 9’uncusunun açılışında konkordato ile ilgili şu mesajı verdi:

4.01.2019

Devrim yaptık cesur bankacıları ayağınıza getirdik

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 9’uncu Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı Tekirdağ’da düzenlendi. 1000’e yakın işinsanının katıldığı toplantıda TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bakın, bankacıları ayağınıza getirdik. Bu bir devrimdir. Herkes özel görüşmelerde şikâyetlerini dile getirsin” dedi.

30.12.2018

Yaşasın kız çocukları!

GEÇEN hafta katılmaktan en onur duyduğum etkinliklerden biri, “Kız Çocukları Günü Konferansı”ydı.

16.10.2018

Kulislerde bu isimler konuşuluyor

CHP belediye başkan adaylığı başvurularını bu hafta tamamlıyor. AK Parti kasım başına kadar süre tanıdı. MHP’de ise ittifak görüşmelerinin netleşmesine göre tarih kesinleşecek.

15.10.2018