Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Beşlik' çalıma 10 Euro para cezası

Bundesliga’nın flaş ekibi Darmstadt 98 aldığı başarılı sonuçların yanı sıra antrenör Dirk Schuster’in getirdiği kurallarla da Almanya gündeminden düşmüyor. 5 sayfalık kurallar listesinde futbolda ‘bacak arası’ olarak tabir edilen çalımı yemenin cezası 10 Euro.

FRANKFURT CİHAN
SON GÜNCELLEME

Bundesliga’nın sürpriz ekibi SV Darmstadt 98 ekibi şimdide futbolcular için getirilen birbirinden ilginç yasaklarla gündemde. Ligde oynadığı 9 maçta 13 puan alarak 9. sırada bulunan Zambaklar tüm istatistik sonuçlarında sonuncu bulunmalarına rağmen tüm futbol otoritelerinin beğenisini kazanmış durumda.

Takımın antrenörü ve eski defans oyuncusu Dirk Schuster'in hazırladığı 5 sayfalık etik kuralları ve yasakları tüm teknik ekiple futbolcular imzalamak zorunda.

Bu kurallardan en ilgin çekenleri ve yapılması yasak olanlar ise şunlar:
Bacak arası çalım yemek (Cezası 10 Euro)
Takım otobüsünde yellenmek
Duş alırken bevletmek (Bevletmek: Ayakta idrarını yapmak)
Maç sonucu ekipmanları gelişi güzel atmak.
Antrenmana geç gelmek.
Antrenmandan 30 dakika önce ve sonra cep telefonu açmak
Takım oyuncularının yanlış davranışlarını teknik ekip ve kaptan gözetliyor.

Takımın gözde oyuncularından Marcel Heller (29) cezaların antrenör ya da takım kaptanı tarafından verildiği belirterek, "Tüm oyuncular attıkları imzaları ile kuralların arkasındadır." diyor.

Geçen yıl ikinci ligde olan takımın uzun süredir bu kuralları uyguladığı ve bu yıl takımın birinci lige çıkmasıyla birlikte futbolcuların fazla kazanmasıyla birlikte cezaların da arttığı bildirildi.
Bunları da Beğenebilirsiniz