« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beşiktaş'tan şok karar

Beşiktaş Divan Kurulu'nun 2014 Yılı 3. Olağan Toplantısı'nda şok bir açıklama yapıldı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Yıldırım Demirören, Erdoğan Demirören, Nevzat Demir, İsmail Ünal, Metin Keçeli, Rahmi Koç, Prof. Dr. Turgay Atasü ve eski başkan Serdar Bilgili olmak üzere toplam 283 üye divandan ihraç edildiler. Buna gerekçe olarak da Beşiktaş Kulübü'nün tüzüğünde yer alan "Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer" maddesi gösterildi.

283 ÜYE DİVAN ÜYELİĞİNİ KAYBETTİ

Beşiktaş Divan Kurulu'nun 2014 Yılı 3. Olağan Toplantısı'nda konuşan Divan Kurulu Başkanı Av. Yalçın Karadeniz, konuyla ilgili olarak, "Beşiktaş Kulübü'nün anayasası tüzüğüdür. Bildiğiniz gibi 2013 yılında değişikliğe uğradı. 39-F maddesi gereğince, yeni bir madde ilave edildi. 'Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer' denildi. Bu konuda itiraz etmeme rağmen, değişiklik kabul gördü. Biz divan başkanlık kurulu olarak, bu tüzüğü uygulamak durumundayız. Bir ömrün yarısı kadar tecrübe sahibi arkadaşlarımızın üyeliklerinin düşmesi, tabii ki beni üzüyor ama yapılacak bir şey yok. Bu çerçevede, 283 divan kurulu üyemiz maalesef üyelik hakkını kaybetmiştir. Bugünden sonra da, takip eden iki toplantıya mazeret bildirmeden katılım olmazsa, bu sayıya 100-150 kişi daha ilave olacaktır. Konuyla ilgili dikkat etmemiz gerek" ifadelerini kullanmıştı..
Böylece Yıldırım Demirören, Erdoğan Demirören, Nevzat Demir, Rahmi Koç, İsmail Ünal, Metin Keçeli, Prof. Dr. Turgay Atasü ve eski başkan Serdar Bilgili dahil olmak üzere toplam 283 üye, üyelik hakkını kaybetmiş oldu.

SEBA KATILMASA DA HER ZAMAN MAZERET BİLDİRDİ

Geçtiğimiz günlerde hayata veda eden Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın bu tüzük değişkliği sonrası katılamadığı her toplantı için mazeretini bildirdiği öğrenildi. Seba gibi yapmayana üyelerin ise tüzük gereği divan üyelikleri düştü. Öte yandan tüzüğe bu maddenin konmasını sağlayan Atıf Keçeci de Hürriyet'e yaptığı açıklamada tüzükteki bu madde değiştirilmek istenirse, ben karşı çıkmayacağım. Benim için gerekli mesaj gerekli kişilere ulaşmıştır" dedi.

ORMAN'DAN 'DÜZELTECEĞİM' SÖZÜ

Edinilen bilgiye göre bu gelişmenin ardından eski başkanlardan Serdar Bilgili'nin, divan başkanı Yalçın Karadeniz'i arayarak, çok ağır ithamlarda bulunduğu öğrenildi. Bilgili'nin daha sonra başkan Fikret Orman'ı da arayıp durumu anlattığı ve Orman'dan, "Bu durumu düzelteceğim" sözünü aldığı ifade edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz