GeriFutbol Beşiktaş'tan 4 milyon Euro'luk unutkanlık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  22
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beşiktaş'tan 4 milyon Euro'luk unutkanlık

Beşiktaş'ın tecrübeli milli futbolcusu Gökhan Zan, Siyah-Beyazlı yönetimin mukavele opsiyonunu uzatmayı unuttuğu için bedelsiz bir şekilde Galatasaray'a transfer oldu.

Gökhan, geçtiğimiz sezon başı 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası sonrası Beşiktaş ile uzun bir görüşme sürecinin ardından 1+1 yıllık opsiyonlu bir sözleşme imzalamıştı. Yapılan bu sözleşmeye göre Gökhan Zan'ın 1 Haziran 2009 itibariyle Beşiktaş ile sözleşmesi bitiyordu. Ancak mukavele opsiyonlu olduğu için Beşiktaş yönetimi, Gökhan'ın imzasını almadan bile bir yıllık opsiyonu kullanabilecek durumdaydı. Ama Siyah-Beyazlı yönetim, 1 Haziran 2009 tarihinden bugüne kadarki süre içerisinde mukavele imzalamadı. Bu 20 günlük süreç içerisinde Gökhan'ı bir kez bile aramayan siyah beyazlı yöneticiler, bugün sabah tecrübeli oyuncu ile konuşarak kendisine Galatasaray'dan teklif alıp almadığını sordular. Gökhan'ın verdiği "Evet" cevabına rağmen hareket geçmeyen ve Gökhan ile görüşme talebinde bulunmayan Siyah-Beyazlı yöneticilerin bu hareketinin ardından milli oyuncu, sarı kırmızılı kulüple sözleşme imzalamayı kabul etti.

Beşiktaş böylelikle hem Milli Takım forması giyen, hem de bonservisi 3-4 milyon Euro'yu bulabilecek bir futbolcuyu, sözleşmesindeki opsiyonu kullanmadığı için kaybetti. Siyah-beyazlı yönetimin opsiyonu kullanmama nedeninin ise unutkanlık olduğu öğrenildi. Yaklaşık 10 gün önce Gökhan, avukatı aracılığıyla Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner'e de ulaştı ve mukavelesi ile ilgili nasıl bir yol izleyeceklerini sordurttu. Öner'in, "Biz opsiyonu uzatmayı unuttuk, ama Gökhan bizim futbolcumuz. Önümüzdeki günlerde onunla görüşeceğiz" cevabı üzerine Gökhan beklemeye geçti. Kendisine İngiltere, İspanya ve Türkiye'den gelen cazip teklifleri değerlendirmeyen Gökhan, bugün yapılan görüşmenin ardından Beşiktaş ile yollarını ayırdı. Gökhan Zan düne kadar Beşiktaşlı yöneticilerin kendisini aramamasından üzgün olduğunu, yaşadığı her sakatlıktan sonra taraftarın önüne atılmasının sıkıntısını yaşadığını dile getirirken, Beşiktaş'tan ayılmayı düşünmediğini de ifade etmişti. Ancak bugün yapılan son görüşme sonrası Gökhan bu kararından vazgeçti ve bonservis bedeli olmadan Galatasaray'a transfer oldu. Yani bedavaya gitti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle