« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başpehlivan belli oldu!

Başpehlivanlığı finalde rakibi Şaban Yılmaz'ı yenen Osman Aynur kazandı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Alanya'da düzenlenen 10. Gökbel Yaylası Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı Osman Aynur kazandı.Gökbel Yaylası'nda gerçekleştirilen yağlı güreşlerde başpehlivanlık final mücadelesinde Osman Aynur ile Şaban Yılmaz karşılaştı. Yılmaz'ı mağlup eden Aynur başpehlivan oldu.Başaltı kategorisinde, Durmuş Altın, büyük ortada Dündar Şen, küçük orta büyükte Kadir Tuna, küçük orta küçükte Recep Duygulu, deste büyükte Cengizhan Şimşek, deste ortada Hasancan Güzeller, destek küçükte de Hasan Karpuz birinciliği elde etti.

Güreş ağalığı için 8 kişinin yarıştığı açık artırmayı 350 bin lira ile en yüksek teklifi veren iş adamı Kerim Yılmaz kazandı.Festivale MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, çeşitli oda ve derneklerin başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivalin açılışında konuşan Türel, gelenek, görenek ve yörük kültürünü yaşatmak zorunda olduklarını söyledi.Gelenek ve göreneklerin milli birlik ve beraberliğin en güzel göstergesi olduğunu dile getiren Türel, yörük kültürünü sadece Antalya'da değil, uluslararası platformlarda da tanıtmayı düşündüklerini anlattı.

Türel, "Önümüzdeki yıllarda bunun adımlarını atacağız çünkü tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan anlayışımızın en güzel güzel göstergesidir. Burada böyle önemli kültürü yaşatmak için büyük katkı koyan Alanya Belediye Başkanı'na ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da er meydanında olduklarını ve her şeyin mertçe güreşe tutuşan pehlivanlar gibi olmasını diledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz