GeriFutbol Başkan emriyle barış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Başkan emriyle barış

Başkan emriyle barış
refid:18123526 ilişkili resim dosyası

Toplantıya Ünal Aysal noktayı koydu, “Tulun benim danışmanım. Florya’ya ancak benimle gelecek. Kavga fotoğrafı bize yakışmıyor. bu görüntüyü hep birlikte değiştirmeliyiz” dedi. İşte o toplantıdan çıkan 3 sonuç:

VE Galatasaray’da beklenen oldu. Başkan Ünal Aysal krize el koydu savaş baltaları toprağa gömüldü ve barış sağlandı. Sarı kırmızı kulüpte herkesin kırmızı çizgileri belirlendi. İşte dün gece G.Saray’daki toplantının kısa özeti:

1- Bülent Tulun Florya’dan uzaklaştı.
2- Fatih Terim, Florya’nın tek hakimi oldu.
3- Drogba transferi G.Saray için bitti.

Yaklaşık 1 haftadır devam eden kriz Ali Dürüst-Bülent Tulun tartışmasıyla tırmanmış en sonunda Bülent Tulun’un İspanya dönüşü özel uçakta Fatih Terim için sarfettiği, “Hoca olsa da olur olmasa da... Ben 48 saat içinde istediğiniz hocayı getiririm” sözleriyle zirve yapmıştı. Hatta bu sözler üzerine Terim’in ipleri koparma noktasına geldiği bile dillendirilmişti.

Galatasaray artık yeni sezonu, transferleri değil bu tartışmaları konuşur olmuştu. Ve sonunda beklenen oldu. Hurriyet’in önceki gün duyurduğu gibi “Barış zirvesi” Florya’da saat 18.00’de toplandı. Ünal Aysal başkanlığındaki zirveye İkinci Başkan Ali Dürüst, yöneticiler Ali Gürsoy, Abdürrahim Albayrak ve Celal Gürcan ile sportif koordinatör Bülent Tulun ve teknik direktör Fatih Terim katıldı.
Toplantıda ilk konuşmayı yapan Başkan Ünal Aysal, “Son 1 haftadaki fotoğraf bize yakışmıyor. Bu fotoğrafı değiştirmeliyiz. Farklı alanlarda da olsa herkes G.Saray için çalışmalı” dedi.

Ardından can alıcı cümlelerin sıraladı:

- Bu kulüpte bir tartışma yaşanır. Olabilir tamam. Ama Florya’da olan Florya’da kalır. Bunların tümü basına nasıl yansır. Hayret ediyorum. İç meselelerin bu kadar medyatik hale gelmesi bize de G.Saray’a da yakışmıyor. Bu fotoğrafı değiştirmeliyiz. Bu uyarım transfer için de geçerli. Bülent Tulun benim danışmanım. Florya’ya ancak ben gelirsem gelecek. Sanıyorum herkes ne dediğimi anlamıştır. Bu konuyu bir daha konuşmanın anlamı yok. Sizden rica ediyorum bu tartışmaya şimdi noktayı koyalım ve diğer konulara geçelim.

Florya’nın hakimi Terim

Bülent Tulun’un G.Saray Kulubü Dış İlişkiler Sorumlusu ve Başkan Danışmanı olarak görev alanı belirlenmişti. Tulun artık Florya’da mesai harcamayacak. Oranın tek hakimi Fatih Terim olacaktı. Toplantının hemen ardından Başkan Aysal’ın isteği ile medyaya dostluk fotoğrafı vermek amacıyla birlikte yemek yeme kararı alındı. Florya Kaşıbeyaz Restaurantı’da yenilen yemeğe toplantıya katılanlarla birlikte Terim’in yardımcıları Ümit Davala, Hasan Şaş, Müfit Erkasap, Turgay Kerimoğlu ve Şükrü Hanedan’da katıldı.
Yemekte Bülent Tulun, Başkan Ünal Aysal’ın sağ yanına Terim ise sol yanına oturdu. Bu üçlünün karşısında ise Ali Dürüst yer aldı. Yemek boyunca Tulun ve Terim’in gözgöze gelmekten kaçındığı gözlendi. Yemeğin sonunda Bülent Tulun, Başkan Ünal Aysal’ın arabası, Terim ise Abdürrahim Albayrak’ın aracıyla Kaşıbeyaz’dan ayrıldı.

Drogba’nın transferini yatıran fatura: 34 milyon Euro

ZİRVE sonrası bir açklama yapan Ali Dürüst, bundan böyle herkesin G.Saray için çalışacağını söyledi. Dürüst, “Florya teknik kadromuzun bulunduğu bir yerdir. Bülent Tulun da özellikle dış ilişkiler konusunda bize yardımcı olacaktır. Ben de Florya’ya daha sık gelerek koordinasyonu sağlamaya çalışacağım” dedi. Transferler konusuna da değinen Ali Dürüst, Forlan ve Reyes için çalışmaların sürdüğünü ama Drogba’nın gündemlerinde olmadığını söyledi.
Peki G.Saray, Drogba’dan niye vazgeçti. İşte Hürriyet’in ulaştığı o gerekçe;

Geçtiğimiz günlerde Chelsea ile görüşmeleri sürdüren G.Saray İngliiz kulübünden kolaylık beklerken ummadığı bir rakamla karşılaştı. Drogba’nın bonservisi için 10 milyon Euro talep ediliyordu. Ayrıca bu rakama ünlü yıldıza ödenecek ücret dahil değildi. Drogba 1 yıl için 8 milyon Euro talep ediyordu. 3 yıl için bu rakam 24 milyon Euro ediyordu. Bir Galatasaraylı yönetici bu rakamı duyunca, “Biz bunun altından nasıl kalkarız. 34 milyon Euro çok para” diyerek şaşkınlığın dile getiriyordu. İşte Ali Dürüst’ün açıklamasının andırda yatan gerçek buydu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle