Başbakan konuştu borsa yükseldi

Hürriyet Haber
07 Haziran 2013 - 16:17Son Güncelleme : 07 Haziran 2013 - 19:37

Başbakan Erdoğan'ın konuşması bu kez borsayı farklı etkiledi. Borsa Erdoğan'ın konuşmasına başladığı sırada 76 bin 748 puandaydı. Konuşmanın ardından yüzde 3'ün üzerinde yükselişle 78 binli seviyelere kadar çıktı. Seansı yüzde 3,21 artışla 78 bin 332 puandan kapadı.

Borsacılar, Başbakan'ın Topçu Kışlası için 'AVM yapmaya metrekare olarak müsait değil' demesi ve 'yüzde 100'ün partisiyiz' gibi farklı kesimleri de kucaklayan mesajlar vermesinin piyasada olumlu yankı bulduğunu belirtiyor.

Erdoğan'ın konuşmasına başladığı sırada 76 bin 748 puanda olan borsa konuşmanın ardından yüzde 3'ün üzerinde yükselerek 78 binin üzerine çıktı.

Borsa seans sonunda yüzde 3.21 artışla 78 bin 332 puandan kapandı.

Başbakan konuştu borsa yükseldi DOLARA AĞIR DARBE

Başbakan konuştu borsa yükseldi FITCH’DEN GEZİ AÇIKLAMASI

İşte Başbakan'ın konuşmasının ardından borsada yaşanan sıçrama:

Başbakan konuştu borsa yükseldi

BAŞBAKAN'IN KONUŞMASININ TONU HAREKETİ ETKİLEDİ

Finansbank Başekonomisti İnan Demir "Başbakan Erdoğan'ın konuşmasında yumuşak bir ton var gibi görülüyor. Amerikadaki istihdam verilerin küresel risk algısını olumsuz etkilemeyecek şekilde iyi çıkması elbette piyasaları ferahlattı. Ancak borsadaki yükselişin zamanlamasına baktığımızda, Amerikan verilerinden çok Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının yumuşak bir ton olarak algılanması önemli gözüküyor." diye konuştu.

Başbakan konuştu borsa yükseldi BORSADA KORKULAN OLMADI

 

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı