« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barcelona'da iki flaş ayrılık!

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona'nın eski takım kaptanı Carles Puyol, yardımcılığını yaptığı Andoni Zubizarreta'nın futbol direktörlüğünden alınmasının ardından istifasını açıkladı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Ligde geçen sezonun sonunda, tamamını Katalan ekibinde geçirdiği 18 yıllık aktif kariyerini sonlandıran Puyol, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki "puyol5carles" adlı hesabından yaptığı açıklamada, Barcelona'daki görevinden ayrılmaya karar verdiğini belirterek, "Bu 3,5 aylık süreçte kulübün saha dışındaki tarafını da görme fırsatı buldum. Çok şey öğrendim, gerçekten minnettarım. Artık değişik bir yer ve farklı bir bakış açısından başka şeyleri de tecrübe etmek istiyorum" ifadesine yer verdi. 36 yaşındaki Puyol, Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu'nın takımdan gönderdiği, 2010'un Temmuz ayından bu yana futbol direktörlüğü görevini yürüten eski İspanyol kaleci Zubizarreta'nın asistanlığını yapıyordu.

Barcelonada iki flaş ayrılık

Zubizarreta Barcelona futbol direktörlüğünden alındı
İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona'nın, futbol direktörü Andoni Zubizarreta'nın görevine son verdiği belirtildi. Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Kulüp Başkanı Josep Maria Bartomeu, 2010 Temmuz ayından bu yana takımın futbol direktörlüğünü yürüten eski İspanyol kaleci Zubizarreta'nın sözleşmesinin feshedilmesine karar verdi. Kulüp, 53 yaşındaki Zubizarreta'ya, kendini işine adaması, profesyonelliği ve 4 yıl boyunca takıma yaptığı katkıdan dolayı teşekkür etti. Aktif spor hayatına 1998 yılında nokta koyan Zubizarreta, 1986-1994 yılları arasında Barcelona kalesini de korumuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz