GeriAvrupa Dünyaları istedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünyaları istedi

Dünyaları istedi
refid:24807323 ilişkili resim dosyası

Ancona’da Tulun’la bir araya gelen Roberto Mancini’nin yıllığı 9 milyon Euro’yu buldu...

FATİH Terim ile yollarını ayırarak teknik direktör arayışına giren Galatasaray’ın gözde antrenör adayları deyim yerinde ise dünyaları istedi!

MANCİNİ’NİN G.SARAY’A YILLIK MALİYETİ 25 MİLYON TL’Yİ BULUYOR

7 MİLYON EURO YILLIK ÜCRET
3.5 MİLYON EURO PEŞİN
2 MİLYON EURO EKİBİNE
TOPLAM 9 MİLYON EURO

Terim’in 24 Eylül Salı günü görevinden alınması ile birlikte dünyaca ünlü bir teknik adam arayışına giren Galatasaray’da ilk gözdeler Heynckes, Roberto Mancini ve Di Matteo idi… Özellikle Galatasaray’ın 2 Ekim 2013’te Juventus ile oynayacağı şampiyonlar ligi maçı nedeniyle elini çabuk tutmak isteyen ve en geç pazartesi gününe kadar yeni teknik adamını açıklamak isteyen yönetimin Mancini’den aldığı rakam dudak uçuklattı: 9 milyon Euro...
Önceki gün Bülent Tulun’un İtalya’da Ancona yakınlarında bir araya geldiği Roberto Mancini, kendisi için yıllık 7 milyon Euro talep etti.

Dİ MATTEO’NUN RAKAMI DAHA MAKUL

Ve Mancini, G.Saray’dan bu paranın yarısı yani 3.5 milyon Euro’luk kısmının peşin olarak ödenmesini istedi. Bu paranın geri kalan kısmı da sezon sonuna kadar eşit taksitlerle talep etti. İtalyan hoca, ayrıca 7 milyon Euro’luk yıllık ücretinin yanı sıra G.Saray’ın başına geçmesi halinde birlikte çalışacağı yardımcıları ve teknik ekibi içinde yıllık 2 milyon Euro istedi. Yani Mancini, G.Saray’a ‘evet’ demek için tam 9 milyon Euro istedi.

Galatasaray’ın bir diğer gözdesi Roberto Di Matteo ise sarı kırmızılı takımın teklifine sıcak bakarken, Mancini’ye göre daha makul bir rakam talep etti.

TERİM’İN ÜCRETİNİN İKİ KATI

Geçen yıl sezon ortasında Chelsea ile yollarını ayıran Di Matteo’nun İngiliz Kulübü’nden tazminat gereği halen maaşını almaya devam ettiği ve yıllık 3 milyon Pound kazancının olduğunu belirttiği ortaya çıktı. Chelsea’den ayrılmasına rağmen çok önemli bir gelire sahip olan Roberto Di Matteo da G.Saray’da çalışmak için 3.5 milyon Pound’luk bir talepte bulundu.

Özellikle Mancini’nin talep ettiği bu rakam ise İmparator’un geçen yıl G.Saray’dan kazandığı paranın tam 2 kat olma özelliğini de taşıyor.

Geçen sezon sarı kırmızılılardan 4.5 milyon Euro kazanan Fatih Terim’in bu gelirinin içinde Türkiye Ligi Şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi bonusu da yer alıyordu.

Terim, G.Saray’dan 2012-2013 sezonundaki görev dönemi için sözleşmesindeki özel maddeler gereğince; 3 milyon Euro yıllık ücretinin yanı sıra 1 milyon Euro Türkiye Ligi şampiyonluğu bonusu ve 500 bin Euro da Şampiyonlar Ligi çeyrek final başarısı karşılığında prim aldı.

EN UYGUNU ADVOCAAT

DI Matteo ve Mancini’den sonra Galatasaray Yönetim Kurulu adına kulüp direktörü Bülent Tulun, Dirk Advocaat ile görüştü. İki İtalyan teknik adamın aksine Advocaat’ın maliyeti adaylar arasında en uygunu oldu.

Zenit’e, UEFA Kupası ve Süper Kupa’yı kazandıran, PSV, Rangers kulüpleriyle şampiyonluklar yaşayan Dirk Advocaat, Galatasaray’dan 3.5 milyon Euro yıllık ücret talep etti. Başkan Ünal Aysal da Tulun’un görüşmeler yaptığı hocaların maliyeti ve raporu sonrasında kararını en geç hafta başında verecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle