« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Arena'da e-bilet izdihamı

Galatasaray-Anderlecht maçı öncesi TT Arena gişelerinde elektronik bilet izdihamı yaşanıyor.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME

Passolig'i olmadığı için sadece gişelerden veya GS Store'lardan bilet almak zorunda kalan sarı kırmızılı taraftarlar maç öncesi TT Arena gişelerinde izdiham yarattı. Hem Passolig'e başvurup kartı ellerine ulaşmayanlar hem de maçı Passolig'e üye olmadan izlemek isteyenlere verilen plastik bilet satışı nedeni ile gişelerin önünde bir yoğunluk oluştu.

Süper Lig'in aksine Anderlecht maçına Passolig'i olmayan taraftarlar da girebiliyor. Bunun için stadın önündeki gişelerden plastik bilet almak gerekiyor.

Gişelerde neden izdiham oldu

Galatasaray-Anderlecht maçı öncesi gişelerde yaşanan yoğunluk dikka t çekti. Stada şu saat itibarıyla yaklaşık 20 bin kişi girşmiş olmasına karşın izdiham düzeyindeki görüntülerin bir çok sebebi var. TFF kaynaklarına göre İşte gerekçeler:
1-Yaklaşık 6 bin kombine kartı stat gişelerinden dağıtıldı. Daha önce bu kartlarını almayanlar bugün maç saatinde kartlarını almaya gelince yığılmalar oluştu.
2-Şampiyonlar Ligi maçı olması nedeniyle plastik biletler de satıldığı için yoğunluk yaşandı.
3-Yenileme çalışması yapılan metro sisteminin öğleden sonra açılması nedeniyle stada ulaşımda güçlükler yaşandı.Arenada e-bilet izdihamı

Arenada e-bilet izdihamı


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler