GeriSpor Yolunuz açık olsun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yolunuz açık olsun

A Milli Futbol Takımımız, 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde Almanya'nın seribaşı olduğu, Finlandiya, K.İrlanda ve Moldova'nın yer aldığı, 5 takımlı, 3. gruba düştü...

2000 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grupları kurası dün Belçika'nın Ghent kentinde çekildi ve Türkiye, Almanya'nın seribaşı olduğu, Finlandiya, K.İrlanda ile Moldova'nın da bulunduğu 5 takımlı 3. gruba düştü. 9 grupta 49 ülkenin mücadele edeceği elemeler Eylül 1998'de başlayıp, Ekim 1999'da sona erecek.

Fikstürleri Şubat ayı başında belirlenecek elemeler sonunda grup birincileri ile en iyi bir ikinci Euro 2000'e doğrudan katılacak. Diğer 8 ikinci play-off maçları oynayacak ve 4 takım daha belirlenecek. Evsahipleri Hollanda ve Belçika'nın doğrudan katılacağı Euro 2000'de toplam 16 ülke mücadele edecek.

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy kura sonrası, ‘‘Kötü bir grup değil. Futbolumuz herkesi yenecek güçtedir’’ derken, Teknik Direktör Mustafa Denizli de ‘‘Kuranın zoru-kolayı, iyisi-kötüsü olmaz. Kötüyü iyiye çevirirseniz sizin lehinize döner. Şansımızı en iyisine çevireceğiz’’ yorumunu yaptı.

1.Grup

İtalya

Danimarka

İsviçre

Galler

Belarus

2.Grup

Norveç

Yunanistan

Gürcistan

Letonya

Slovenya

Arnavutluk

3.Grup

Almanya

TÜRKİYE

Finlandiya

K.İrlanda

Moldova

4.Grup

Rusya

Fransa

Ukrayna

İzlanda

Ermenistan

Andorra

5.Grup

İngiltere

Bulgaristan

İsveç

Polonya

Lüksemburg

6.Grup

İspanya

Avusturya

İsrail

Kıbrıs Rum Kes.

San Marino

7.Grup

Romanya

Portekiz

Slovakya

Macaristan

Leichtenstein

Azerbaycan

8.Grup

Yugoslavya

Hırvatistan

İrlanda Cum.

Makedonya

Malta

9.Grup

İskoçya

Çek Cum.

Litvanya

Bosna-Hersek

Faroe Adaları

Estonya


False