Voleybolda efsanelerin buluşması

Voleybolda efsanelerin buluşması

Yerli ve yabancı voleybolunun efsane isimleri, Başkent Voleybol Salonu'nun açılış töreni etkinlikleri kapsamında karşı karşıya geldi.

Açılış töreni için Voleybol Federasyonu'nun (TVF) özel davetlisi olarak gelen Avrupa Voleybol Federasyonu Başkanları ve dünyanın efsane voleybolcularından oluşan Yabancı Efsaneler Karması, Türkiye'nin efsane voleybolcularının yer aldığı Yerli Efsaneler Karması'nı 25-13 yendi.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Andre Meyer, hakemlik kariyerini noktaladığı günden bu yana ilk kez bu maç için hakemliğe soyunurken, Meyer'in yardımcılığını da, yaşayan en eski Türk voleybol hakemi Rıza Orhan yaptı. Yabancı Efsaneler Karması'nın antrenörlüğünde Türk anternörlerden Cengiz Göllü, Göllü'nün yardımcılığında ise TVF Yönetim Kurulu Üyesi ve Balkan Voleybol Birliği Genel Sekreteri Özkan Mutlugil bulundu.

TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık'ın antrenörlüğünü yaptığı Yerli Efsaneler Karması'nda ise yardımcı antrenörlükte TVF Asbaşkanı Mehmet Akif Üstündağ yer aldı.

Tek set üzerinden yapılan ve 25-13 Yabancı Efsaneler Karması'nın galip geldiği gösteri maçında “demir yumruk” lakaplı milli voleybolcu Neslihan Darnel, “yer silici” olarak görev yaparken, yine milli voleybolculardan Esra Gümüş, Pelin Çelik ve Deniz Hakyemez de top tolayıcılık yaptı.
Haberle ilgili daha fazlası: