Stefan Kuntz: Galibiyetimizde biraz şans da var

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Letonya'yı son dakika galibiyet golüyle 2-1 yendiğimiz maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

Haberin Devamı

Yenilen gol sonrasında oyuncularının gösterdiği reaksiyondan mutlu olduğunu belirten Kuntz, "Bu bir galibiyet ve 3 puanı aldık. Yalnızca 3 puan diyebiliriz bu açıdan. Bu galibiyet, son dakikada atılan golle kazanılınca özel oluyor. Oyuncularımın Letonya golünden sonra gösterdiği reaksiyona çok mutlu oldum. Onlarla ilgili çok yorumlar yapılıyordu. Mantalitelerinin yetersiz olduğu, özgüvenlerinin olmadığına dair. Bunun böyle olmadığını gösterdiler. İnandılar. Bu galibiyetin duygusal bir şekilde gelmiş olması, dramatik olması bunu önemli kılıyor. Hiç mücadeleyi bırakmamış olmamaları beni çok mutlu etti. Türk halkına ödül niteliğinde bir 3 puan diye düşünüyorum." diye konuştu.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Kuntz, maç sırasında her şeyin iyi geçtiğini söyleyemeyeceklerini ancak geliştirmeleri gereken yönler olduğunu gördüklerini belirtti.

Takımla son günlerde yaptıkları çalışmaların ardından bir şeylerin geliştiğini görmenin mümkün olduğunu vurgulayan Kuntz, "Büyüyen bir takım ruhunun var olduğunu söylemek mümkün. Maçın devre arasında küçük şeyleri değiştirdik. 1-0’dan sonra yine taktiksel değişikliklere gittik. Letonya golü attıktan 1 saniye sonra bile oyuncularımın asla boynunu büktüğünü görmedik. Bu beni çok mutlu etti, galibiyete inandılar." diye konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası: