Fenerbahçe yenilgisi sonrası Rıza Çalımbay'dan flaş açıklamalar! 'Burası Beşiktaş! Bu böyle gitmez...'

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Aralık 09, 2023 22:40

Beşiktaş teknik direktörü Rıza Çalımbay, 3-1 kaybettikleri Fenerbahçe derbisi sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haberin Devamı

Süper Lig'in 15. haftasında Fenerbahçe'ye 3-1 mağlup olan Beşiktaş'ta teknik direktör Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu.

Maça kötü başlamadık, iyi başladık. Denk bir maç oluyordu. Sonraları gittikçe bizimkiler hata yaptı. Hepsi kapasitesinin altında oynadı. Söylediğimiz şeyleri yapamadılar. Yapmamamız gereken hatalar yaptık. Üzücü bir maç. Mükemmel bir taraftar gelmiş. Herkes için önemli bir maçtı. Beklentinin altında bir futbol oynadık. Bu kadar beklemiyorduk.

"BURASI BEŞİKTAŞ! BU BÖYLE OLMAZ, BU BÖYLE GİTMEZ!"

Hazırlık dönemi falan yapmadık biz. Oyuncuları da görmedik. Geldik direkt. Eksik yönler çoktu. Bir an önce bunları bitirmek kolay değil. Talihsizlik oldu; Gedson ve Umut'un çıkması da dezavantaj oldu. Yeri olmayan arkadaşları mecburen oralarda oynattık. İstediğimizi yapamadık. Ne olursa olsun bir hedef var. Sonuna kadar gitmek gerekiyor. Bu böyle olmaz, bu böyle gitmez. Bunun devre arası düzelmesi gerekiyor. Lider oyuncuların kendilerine çekidüzen vermesi gerekiyor, sahanın içinde dışında. Bunları yaparsak kendimize geliriz, gelmemek için bir neden yok.

Haberin Devamı

"OYUNCULAR DA KENDİLERİNE BAKACAK, DÜZELECEK"

Bazı arkadaşların oynadığı oyun bu değil. daha üst seviyeye çıkabilirler. Bize zaman lazım, biraz zaman lazım. Oyuncularla çok çalışmak lazım, daha 1 ay bile olmadı. Sezon başı böyle bir şey yakalayabilsek daha farklı olaylar oldu. Futbolcuları her açıdan iyi duruma getirmek için daha iyi şeyler yapabilirdik. Aniden geldik. Daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ligde 4. maçım, ilk defa yenildik. Düzelecek. Yapacak bir şey yok. Burası Beşiktaş, böyle olmaz. Oyuncu arkadaşlarım da kendilerine bakacak, düzeltecek. İnşallah iyi bir yere geleceğiz.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!